Foto: La Vuelta

Kariera Tadeja Pogacara rozwija się w niezwykle szybkim tempie. W sezonie 2020 Słoweniec najprawdopodobniej zadebiutuje w Giro d’Italia lub Tour de France.

Bez wątpienia Pogacar był jednym z objawień sezonu 2019. Znakomity zawodnik na co dzień ścigający się w barwach UAE Team Emirates przede wszystkim zaskoczył cały świat znakomitym występem w hiszpańskiej Vuelcie. Nie jest więc dziwne, że już w przyszłym roku jego zespół spróbuje przetestować go w Giro d’Italia lub Tour de France.

O wszystkim poinformowali menadżerowie zespołu, Mauro Giannetti i Beppe Saronni, którzy zostali przepytani przez La Gazetta dello Sport w siedzibie Colnago, dostawcy sprzętu UAE Team Emirates.

“Pogacar na pewno wystąpi w jednym z dwóch najważniejszych Wielkich Tourów. Wybór nastąpi jednak dopiero na grudniowym zgrupowaniu”

– powiedzieli.

Co najważniejsze dla samego zawodnika, będzie on obecnie absolutnym numerem 1 w zespole, jeśli chodzi o pozycję lidera na najważniejsze wyścigi etapowe. Oprócz niego w najtrudniejszych Tourach powalczyć mogą bowiem jedynie wracający Fabio Aru lub Davide Formolo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments