fot. ASO / Sara Meysseunier

Od 1. sierpnia minęły już ponad trzy miesiące i karuzela transferowa rozkręciła się na dobre. Poniżej przedstawiamy zestawienie zmian w ekipach World Tour.

AG2R La Mondiale

Przychodzą: Jaakko Hanninen (EC Saint-Etienne Loire), Lawrence Naesen (Lotto Soudal), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli-Sidermec), Clément Champoussin (Chambéry Cyclisme Formation),

Odchodzą: Samuel Dumoulin (koniec kariery), Nico Denz (Team Sunweb), Hubert Dupont (koniec kariery)

Astana Pro Team

Przychodzą: Vadim Pronskiy (Vino-Astana Motors), Davide Martinelli (Deceuninck-QuickStep), Harold Tejada (Medellin), Aleksandr Vlasov (Gazprom-RusVelo), Alexander Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA), Fabio Felline (Trek-Segafredo), Oscar Rodriguez (Euskadi Basque Country – Murias)

Odchodzą: Dario Cataldo (Movistar), Davide Villella (Movistar), Davide Ballerini (Deceuninck-QuickStep), Andrey Zeits (Mitchelton-Scott), Magnus Cort Nielsen (EF Education First), Jan Hirt (CCC Team), Pello Bilbao (Bahrain-Merida)

Bahrain-Merida

Przychodzą: Mikel Landa (Movistar), Pello Bilbao (Astana), Rafael Valls (Movistar), Eros Capecchi (Deceuninck-QuickStep), Scott Davies (Dimension Data), Marco Haller (Katusha-Alpecin), Kevin Inkelaar (Groupama-FDJ Continental), Mark Cavendish (Dimension Data), Wout Poels (Team Ineos)

Odchodzą: Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Nibali (Trek-Segafredo)

BORA-hansgrohe

Przychodzą: Lennard Kämna (Team Sunweb), Ide Schelling (SEG Academy), Matteo Fabbro (Katusha-Alpecin), Martin Laas (Team Illuminate)

Odchodzą: Peter Kennaugh, Davide Formolo (UAE Team Emirates), Christoph Pfingsten (Jumbo-Visma)

CCC Team

Przychodzą: Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Georg Zimmermann (Tirol-KTM), Fausto Masnada (Androni Giocattoli-Sidermec), Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin), Jan Hirt (Astana), Michał Paluta (CCC Development Team), Pavel Kochetkov (Katusha-Alpecin), Kamil Małecki (CCC Development Team)

Odchodzą: Laurens ten Dam (koniec kariery), Łukasz Owsian (Arkéa-Samsic), Amaro Antunes (W52-Porto), Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels)

Cofidis, Solutions Crédits

Przychodzą: Elia Viviani (Deceuninck-QuickStep), Fabio Sabatini (Deceuninck-QuickStep), Guillaume Martin (Wanty-Gobert), Simone Consonni (UAE Team Emirates), Attilio Viviani (Sangemini-MG.Kvis), Eddy Finé (VC Villefranche Beaujolais), Fernando Barcelo (Euskadi-Murias), Julien Vermote (Dimension Data), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen Baloise), Nathan Haas (Katusha-Alpecin)

Odchodzą: Bert Van Lerberghe (Deceuninck-QuickStep), Hugo Hofstetter (Israel Cycling Academy), Julien Simon (Total Direct Energie), Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic), Zico Waeytens (koniec kariery), Filippo Fortin (Felbermayr-Simplon)

Deceuninck-QuickStep

Przychodzą: Bert Van Lerberghe (Cofidis), Stijn Steels (Roompot-Charles), Andrea Bagioli (Colpack), Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli-Sidermec), Davide Ballerini (Astana), Joao Almeida (Hagens Berman Axeon), Mauri Vansevenant (EFC-L&R-Vulsteke), Jannik Steimle (Vorarlberg), Ian Garrison (Hagens Berman Axeon)

Odchodzą: Elia Viviani (Cofidis), Fabio Sabatini (Cofidis), Enric Mas (Movistar), Davide Martinelli (Astana), Maximiliano Richeze (UAE Team Emirates), Philippe Gilbert (Lotto Soudal), Eros Capecchi (Bahrain-Merida)

Dimension Data (Team NTT w 2020)

Przychodzą: Matteo Sobrero (Dimension Data for Qhubeka), Samuele Battistella (Dimension Data for Qhubeka), Victor Campenaerts (Lotto Soudal), Carlos Barbero (Movistar), Max Walscheid (Team Sunweb), Michael Gogl (Trek-Segafredo), Benjamin Dyball (Team Sapura), Dylan Sunderland (Team Bridgelane), Andreas Stokbro (Riwal Readynez)

Odchodzą: Mark Renshaw (koniec kariery), Lars Bak (koniec kariery), Jacques Janse Van Rensburg (koniec kariery), Scott Davies (Bahrain-Merida), Julien Vermote (Cofidis), Mark Cavendish (Bahrain-Merida), Tom – Jelte Slagter (B&B -Vital Concept)

EF Education First

Przychodzą: Jonas Rutsch (Lotto-KernHaus), Luis Villalobos (Aevolo), Sergio Higuita (Fundación Euskadi), Magnus Cort Nielsen (Astana), Stefan Bissegger (od sierpnia 2020), Neilson Powless (Jumbo-Visma), Kristoffer Halvorsen (Team Ineos), Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin)

Odchodzą: Matti Breschel (koniec kariery), Joe Dombrowski (UAE Team Emirates), Dan McLay (Arkéa-Samsic), Taylor Phinney (koniec kariery), Nate Brown (Rally UHC)

Groupama-FDJ

Przychodzą: Kevin Geniets (Continental Groupama-FDJ), Fabian Lienhard (IAM Excelsior), Alexys Brunel (Continental Groupama-FDJ), Simon Guglielmi (Continental Groupama-FDJ)

Odchodzą: Georg Preidler, Steve Morabito (koniec kariery), Benoît Vaugrenard (koniec kariery), Daniel Hoelgaard (Uno-X)

Team Ineos

Przychodzą: Richard Carapaz (Movistar)

Odchodzą: Diego Rosa (Arkéa-Samsic), Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Kristoffer Halvorsen (EF Education First), David de la Cruz (UAE Team Emirates), Wout Poels (Bahraina Merida)

Israel Cycling Academy (WorldTour w 2020)

Przychodzą: Hugo Hofstetter (Cofidis), Itamar Einhorn (ICA development team), Dan Martin (UAE Team Emirates), Patrick Schelling (Vorarlberg Santic), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), André Greipel (Arkea-Samsic), James Piccoli (Elevate – KHS), Alexis Renard, Norman Vahtra

Odchodzą: Sondre Holst Enger (Riwal-Readynez), Ruben Plaza (koniec kariery), Ramunas Navardauskas (Delko Provence Marseille), August Jensen (Riwal Readynez), Zak Dempster (koniec kariery)

Jumbo-Visma

Przychodzą: Tobias Foss (Uno-X), Tom Dumoulin (Team Sunweb), Chris Harper (Team BridgeLane), Christoph Pfingsten (Bora-Hansgrohe)

Odchodzą: Daan Olivier (koniec kariery), Danny van Poppel (Wanty-Groupe Gobert), Neilson Powess (EF Education First)

Lotto Soudal

Przychodzą: Gerben Thijssen (Lotto Soudal U23), Brent Van Moer (Lotto Soudal U23), Philippe Gilbert (Deceuninck-QuickStep), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Kobe Goossens (Lotto Soudal U23), Stefano Oldani (Kometa Cycling Team), Steff Cras (Katusha-Alpecin), Matthew Holmes (Madison Genesis), Jonathan Dibben (Madison Genesis)

Odchodzą: Lawrence Naesen (AG2R La Mondiale), Tiesj Benoot (Team Sunweb), Victor Campenaerts (Dimension Data), Maxime Monfort (koniec kariery), Jens Keukeleire (EF Education First), Enzo Wouters (Tartoletto-Isorex), Jelle Vanendert (Wallonie-Bruxellles), Adam Blythe (koniec kariery)

Mitchelton-Scott

Przychodzą: Barnabas Peak (SEG Racing Academy), Kaden Groves (SEG Racing Academy), Andrey Zeits (Astana), Alexander Konyshev (Dimension Data for Qhubeka)

Odchodzą: Matteo Trentin (CCC Team)

Movistar Team

Przychodzą: Gabriel Cullaigh (Team Wiggins), Enric Mas (Deceuninck-QuickStep), Iñigo Elosegui (Lizarte), Dario Cataldo (Astana), Davide Villella (Astana), Einer Rubio (Vejus-TMF), Juan Alba (Coldeportes-Zenu), Johan Jacobs (Lotto Soudal U23), Juri Hollmann (Heizomat-Rad Net), Matteo Jorgenson (Chambéry Cyclisme Formation), Sergio Samitier (Euskadi-Murias)

Odchodzą: Mikel Landa (Bahrain-Merida), Jaime Roson, Jasha Sütterlin (Team Sunweb), Nairo Quintana (Arkea-Samsic), Winner Anacona (Arkea-Samsic), Richard Carapaz (Team Ineos), Carlos Barbero (Dimension Data), Jaime Castrillo (Kern Pharma), Rafael Valls (Bahrain-Merida), Rubén Fernández (Fundación Euskadi)

Team Sunweb

Przychodzą: Florian Stork (Sunweb Development Team), Nico Denz (AG2R La Mondiale), Jasha Sütterlin (Movistar), Alberto Dainese (SEG Racing Academy), Mark Donovan (Team Wiggins), Thymen Arensman (SEG Racing Academy), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Martin Salmon (Sunweb Development Team), Nils Eeckhoff (Sunweb Development Team), Felix Gall (Sunweb Development Team), Ilan Van Wilder (Lotto Soudal U23)

Odchodzą: Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe), Max Walscheid (Dimension Data), Roy Curvers (koniec kariery)

Trek-Segafredo

Przychodzą: Jacopo Mosca (D’Amico-UM Tools), Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Alexander Kamp (Riwal Readynez), Juan Pedro Lopez (Kometa), Emils Liepins (Wallonie-Bruxelles), Charlie Quarterman (Holdsworth-Zappi), Kenny Elissonde (Team Ineos), Quinn Simmons (Lux-Strading), Michel Ries (Kometa Cycling Team)

Odchodzą: Jarlinson Pantano, Markel Irizar (koniec kariery), John Degenkolb (Lotto Soudal), Michael Gogl (Dimension Data), Fabio Felline (Astana Pro Team), Peter Stetina (koniec kariery), Fumiyuki Beppu (Delko Marseille Provence)

UAE Team Emirates

Przychodzą: Brandon McNulty (Rally UHC), Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon), Andres Camilo Ardila (EPM-Scott), Alessandro Covi (Colpack), Maximiliano Richeze (Deceuninck-QuickStep), Davide Formolo (Bora-Hansgrohe), Joe Dombrowski (EF Education First), David de la Cruz (Team Ineos)

Odchodzą: Simone Consonni (Cofidis), Dan Martin (Israel Cycling Academy), Simone Petilli (Wanty-Groupe Gobert), Rory Sutherland (Israel Cycling Academy), Manuele Mori (koniec kariery), Roberto Ferrari (koniec kariery)