Fot. www.annemiekvanvleuten.nl

Aktualna mistrzyni świata Annemiek van Vleuten, która odpoczywa po ciężkim sezonie, wpadła na genialny pomysł. W ostatnią sobotę Holenderka w nietypowy sposób zebrała 10 tysięcy euro!

W sklepie rowerowym Peerenboom w Wageningen, na zachód od holenderskiego miasta Arnhem, mistrzyni świata z Yorkshire ze startu wspólnego, zorganizowała wyprzedaż swojej niepotrzebnej odzieży rowerowej. Zebrane środki postanowiła przeznaczyć na lokalny klub kolarski WV Ede.

“Wyprzedaż na poddaszu okazała się ogromnym sukcesem, a przychody zdecydowanie przekroczyły moje oczekiwania, zarobiliśmy prawie 10 000 euro”

– napisała Van Vleuten na swojej stronie internetowej.

„Wszyscy czekali cierpliwie w kolejce, a dzięki pomocy sklepu rowerowego mogłam swobodnie rozmawiać z kibicami i robić sobie z nimi zdjęcia. To było bardzo miłe popołudnie, dziękuję wszystkim za przybycie i za hojny wkład”

– dodała.

Van Vleuten, która zdobyła mistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego po 100-kilometrowej solowej ucieczce, powiedziała, że cała ta suma zostanie przekazana na zakup 20 rowerów górskich dla najmłodszych adeptów klubu. Choć według samych organizatorów najważniejsza była zabawa, to zebrane środki z pewnością pomogą w rozwoju wielu kolarskich talentów.