UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) usunęła Frederica Magne z funkcji dyrektora Światowego Centrum Kolarskiego w Aigle. Były francuski kolarz stracił posadę z powodu oskarżeń o zastraszanie.

Francuska Agencja Prasowa (AFP) podaje, że Magne został usunięty ze stanowiska już dwa tygodnie temu. Na 50-letnim byłym kolarzu ciążą poważne zarzuty. Frederic Magne miał dopuścić się wykroczeń takich jak: zastraszanie, agresywne zachowanie, manipulacje i stosowanie gróźb. Oskarżony jest także o nieakceptowanie wymogów diety muzułmańskich kolarzy.

Sytuacja wyszła na jaw za sprawą byłego pracownika UCI. Unia Kolarska zareagowała i po 10 latach pracy na stanowisku dyrektora usunęła Magne’a z pełnienia funkcji za “stosowanie terroru wobec innych pracowników”.

Na podstawie informacji, które otrzymaliśmy, UCI straciło zaufanie do Frederica Magne’a

– informuje rzecznik UCI.

Sam zainteresowany nie skomentował sprawy. Jego prawnik mówi, że nie zgadzają się z postawionymi zarzutami. Frederic Magne to wielokrotny medalista mistrzostw świata na torze. Czterokrotnie zdobył złoty medal w rywalizacji tandemów oraz trzykrotnie w keirinie.