Julie Leth podpisała roczny kontrakt z WNT-Rotor Pro Cycling. Dunka znana jest przede wszystkim z sukcesów na torze.

Dla zawodniczek celujących w dobre wyniki na torze, ważna jest jazda w wyścigach szosowych na jak najwyższym poziomie. Julie Leth od kilku lat reprezentuje barwy mocnych grup szosowych. 27-letnia Dunka od sezonu 2013 do 2016 była zawodniczką Hitec Products. Później spędziła dwa lata w Wiggle High5, a w niedawno zakończonym sezonie ścigała się w Bigla Pro Cycling.

Dobre wyniki w 2019 roku przyczynił się do tego, że Dunkę pozyskała ekipa WNT-Rotor Pro Cycling. Julie Leth wygrała SwissEver GP Cham-Hagendorn. Było to jej pierwsze zwycięstwo po triumfie na mistrzostwach Danii osiem lat temu. Do tego zanotowała udane starty w wiosennych klasykach, na czele z 6. miejscem w Brabantse Pijl.

Leth jest już utytułowaną zawodniczką na torze. Ponad tydzień temu w Apeldoornie razem z Amalie Dideriksen obroniła tytuł mistrzyni Europy w madisonie. W tej samej konkurencji reprezentantki Danii zdobyły brązowy medal mistrzostw świata w Pruszkowie. W grupie WNT-Rotor jest już rywalka Julie Leth z torowych zawodów – Kirsten Wild.

Fantastycznie jest trafić do tak profesjonalnego środowiska i miejsca, gdzie mogę się rozwijać. Zespół widzi we mnie potencjał i nie mogę się doczekać wspólnych startów oraz mocnego rozpoczęcia sezonu na wiosennych klasykach i na mistrzostwach świata na torze. Wsparcie zespołu w ściganiu się także na torze jest niesamowicie ważne

– przyznała Julie Leth dla nowej grupy.

WNT-Rotor Pro Cycling zapowiedział kolejne wiadomości transferowe. W końcu kontrakt na przyszły sezon oprócz Leth mają podpisany tylko: Lisa Brennauer, Kirsten Wild, Aafke Soft i Laura Asencio.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments