W środę, w siedzibie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w Aigle spotkali się przedstawiciele UCI oraz Stowarzyszenia Kolarzy Zawodowych (CPA). Celem spotkania były negocjacje na bezpieczeństwa kolarzy podczas wyścigów.

Po mistrzostwach świata w Yorkshire na UCI spadło dużo krytyki z powodu nieodpowiedniego zapewnienia bezpieczeństwa kolarzowi. Niebezpieczne incydenty zdarzają się podczas wielu wyścigów. Sporo sytuacji jest nieuniknionych, ale UCI i CPA zobowiązywały się do podjęcia kroków mających na celu jak największe zniwelowanie takich zdarzeń.

W ostatnich latach Międzynarodowa Unia Kolarska wprowadziła kilka rozwiązań, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa. Było to m.in. zmniejszenie liczby kolarzy na wyścigach, wprowadzenie szczegółowych zasad dla poruszających się w kolumnie wyścigu czy wprowadzenie doradców technicznych na wyścigach World Tour. Niedawno powstałe Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych chce wprowadzenia kolejnych zmian.

Przedstawiciele CPA i UCI uzgodnili terminarz spotkań, podczas których kolejne propozycje zostaną poddane głosowaniu. Zmiany mają zostać przedstawione podczas spotkania w dniach 10-11 grudnia.

Bezpieczeństwo kolarzy jest absolutnym priorytetem. Chciałbym podziękować CPA za współpracę podczas tego spotkania. Zrobiliśmy już wiele dla poprawy bezpieczeństwa kolarzy, ale ostatnie wydarzenia pokazały, że nie możemy spocząć na laurach. W poczuciu odpowiedzialności wraz z nowym rokiem podejmiemy kolejne działania

– przyznał prezydent UCI, David Lappartient.

Bezpieczeństwo kolarzy jest jedną z naszych misji. Cieszymy się, że UCI wysłuchuje naszych oczekiwań i jest zdeterminowane do działania. Zamierzamy przedstawić swoje propozycje, które chcemy wdrożyć od sezonu 2020

– powiedział prezes CPA, Gianni Bugno.

Poprzedni artykułLista startowa Gran Piemonte 2019
Następny artykułGran Piemonte 2019: potężny Ineos nie pozostawia złudzeń rywalom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments