Fot. UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska zatwierdziła w Yorkshire lokalizację Mistrzostw Świata, które odbędą się za trzy lata w Australii.

Impreza jak zwykle potrwa przez osiem dni – zacznie się 18, a skończy 25 września. Miastem organizującym całe wydarzenie będzie Wollongong, znajdujące się na wschodnim wybrzeżu Australii w stanie Nowa Południowa Walia. Konkurencje, które wejdą w skład mistrzostw, to jazda na czas drużyn mieszanych, jazda indywidualna na czas oraz wyścig ze startu wspólnego.

Według organizatora w wyścigu weźmie udział około 1000 zawodników i 300 000 kibiców, którymi zaopiekuje się sztab złożony z około 5000 osób. Po ogłoszeniu terminu rozegrania zawodów David Lapparient – szef UCI nie ukrywał zadowolenia.

„Po pięciu edycjach rozegranych w Europie mistrzostwa świata wrócą do Australii. Organizując mistrzostwa właśnie w tym kraju chcemy potwierdzić, że kolarstwo jest sportem o zasięgu globalnym. Teraz, gdy znamy już terminarz, jestem pewien, że gospodarze nie zawiodą i stworzą warunki, które na pewno przypadną do gustu zarówno zawodnikom, jak i widzom.”

-mówił.

Niestety mistrzostwa będą prawdopodobnie kolidować z wielkim finałem ligi futbolu australijskiego, który zwykle odbywa się w ostatnią sobotę września, co może mieć wpływ na frekwencję. Jednak miejmy nadzieję, że mimo to wokół trasy pojawią się tłumy ludzi, a zawodnicy stworzą niezapomniane widowisko.

Przypomnijmy, że przyszłoroczny czempionat odbędzie się w Szwajcarii, zaś w roku 2021 o tęczową koszulkę kolarze powalczą w Belgii.