fot. Team INEOS

Chris Froome (Team INEOS), który dochodzi do zdrowia po bardzo poważnym wypadku podczas rekonesansu trasy etapu jazdy na czas wyścigu Criterium du Dauphine, zapowiedział start w pokazówce Saitama Criterium. Brytyjczyk stanie na starcie ze swoim młodszym kolegą Eganem Bernalem, tegorocznym zwycięzcą Tour de France.

Chris Froome nie ścigał się od czerwca bieżącego roku. We wspomnianej kraksie doznał bowiem licznych złamań oraz obrażeń wewnętrznych, przez co musiał przebywać na oddziale intensywnej terapii, przeszedł wielogodzinną operację, a teraz poddawany jest intensywnej rehabilitacji.

Ostatnio jednak wraca powoli na rower – wykonał m.in. kilka sesji treningowych na torze kolarskim. Powrót do ścigania w Saitama Criterium, które jest jednak wyścigiem pokazowym, pozbawionym rzeczywistej rywalizacji, i tak będzie dla Froome’a znaczącym krokiem w kierunku powrotu do ścigania.

Poza Froomem, który jest czterokrotnym zwycięzcą Wielkiej Pętli, i Kolumbijczykiem Eganem Bernalem, na starcie zobaczymy m.in. zwycięzcę klasyfikacji górskiej Romaina Bardeta (AG2R), mistrza świata Alejandro Valverde (Movistar) i Jakoba Fuglsanga (Astana), zwycięzcę monumentu Liège-Bastogne-Liège.

Saitama Criterium zostanie rozegrane 27 października w Japonii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments