Czasówka, uliczne kryterium i wyścig ze startu wspólnego – by triumfować w przygotowanym przez Cezarego Zamanę Skierniewice Road Race trzeba się będzie napocić i zmobilizować organizm do maksymalnego wysiłku w minimalnym czasie. Ostatni weekend września okaże się prawdziwą kolarską próbą.

Pierwsza lilia za wykręcenie najlepszego czasu podczas sobotniej, 8-kilometrowej czasówki, gdzie nie raz i nie dwa kolarzom wiatr dmuchnie prosto w twarz, a znajdujące się na trasie zakręty – choć nie jest ich dużo – mogą mieć kluczowe znaczenie dla końcowej klasyfikacji.
Druga lilia za pozostawienie rywali w tyle, porwanie za sobą dopingujących kibiców oraz triumf w miejskim kryterium, gdzie bez ulicznego sprytu, odwagi i zadziorności pozwalającej na wywalczenie oraz utrzymanie sobie pozycji w gęsto zbitym peletonie, nie ma co liczyć na finałowy triumf.

Trzecia lilia za zwycięstwo w koronnej kolarskiej dyscyplinie, czyli w wyścigu ze startu wspólnego, stawienie czoła hulającym po skierniewickich nizinach wichrach oraz pokonaniu okrytego złą sławą Mur de Kwas.

Przez dwa dni, 28 i 29 września trzeba będzie się naprawdę mocno napracować, by do kolekcji kolarskich zwycięstw móc dołożyć skierniewickie Trzy Lilie. Te wszystkie wyzwania na zakończenie sezonu przygotował kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne, Cezary Zamana. Drugi rok z rzędu we współpracy z lokalnymi władzami organizuje on Skierniewice Road Race. By utrzymać odpowiednio wysoki poziom ekscytacji wśród zawodniczek i zawodników, dyrektor sportowy Road Tour wprowadził nowe elementy.
„Tegoroczna odsłona Wyścigu Trzech Lilii niesie ze sobą zmiany, dzięki którym rywalizacja będzie jeszcze bardziej pasjonująca” – zapowiada Cezary Zamana. „Najlepiej będzie można przekonać się o tym na trasie kryterium ulicznego. To piekielnie dynamiczna i widowiskowa dyscyplina, podczas której zawodnicy pedałują non-stop na bardzo wysokich obrotach. Skierniewicką trasę ułożyłem tak, aby kibice mieli idealne warunki do obserwowania kolarzy. Sama sceneria kryterium jest bajeczna. To miejsca plaża przy ulicy Konwaliowej”.

W sobotę 28 września odbędzie się najpierw czasówka, a kilka godzin później uwagę wszystkich przykuje miejskie kryterium. W niedzielę królować będzie klasyka, czyli wyścig ze startu wspólnego. Peleton ruszy na trasy spod głównej bramy Parku Miejskiego. Do wyboru będą dwa dystanse: dłuższy, liczący 72 km dystans Pro oraz krótszy, bo 53-kilometrowy dystans ½ Pro.

W sportowej rywalizacji wezmą udział także kolarze ścigający się na tandemach. Na specjalnie przystosowanych rowerach jechać będą osoby niewidome lub słabowidzące, współpracujące ze zdrowym kolarzem. Zawodnicy ci staną w szranki we wszystkich trzech konkurencjach. Do Skierniewic zjadą paraolimpijczycy oraz mistrzowie świata. Szykowana przez Cezarego Zamanę impreza zyska dodatkowy wymiar, a wszyscy zainteresowani kolarstwem będą mogli poznać tę rzadko prezentowaną dyscyplinę.

Poznać bliżej kolarstwo będzie też można dzięki specjalnej strefie kibica, do której wszystkich zawodników Wyścigu Trzech Lilii zaprasza Cezary Zamana. Przez dwa dni będzie można z mistrzem Polski i triumfatorem Tour de Pologne dopingować polskich sportowców ścigających się podczas Mistrzostw Świata w Yorkshire. W sobotę w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym Fokus do zobaczenia od 11.30 będzie wyścig orlików, wśród których do walki o medal włączy się Szymon Sajnok. Później w sobotę trzeba będzie jeszcze trzymać kciuki za walczącą o zwycięstwo Katarzynę Niewiadomę. W niedzielę baza zawodów przenosi się do Restauracji Skwarka, ulokowanej 50 metrów od bazy zawodów, startu i mety. Tam oglądać będzie się wyścigu elity (13.00-16.50).

W niedzielę odbędą się też zawody dla dzieci. Specjalnie dla najmłodszych, do Skierniewic przyjedzie znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Zapisy oraz same zawody odbędą się na przy wejściu głównym do Parku Miejskiego. Zapisy potrwają od 9.30, a samo ściganie rozpocznie się o 11.10. Bez względu na wyniki, wszyscy dzielni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dzieci będą rywalizować w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na płeć tak, aby ściganie przebiegało w jak najbardziej sprawiedliwej atmosferze.

Zapisy na Skierniewice Road Race trwają. Zapisywać się można internetowo (https://www.tour.zamanagroup.pl/?stat=453&ord=2) lub osobiście. W sobotę biuro zawodów działać będzie w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowe FOKUS (ul. Sobieskiego 20 w Skierniewicach), a w niedzielę na ul. Sienkiewicza przy głównym wejściu do Parku Miejskiego.

SKIERNIEWICE ROAD RACE
WYŚCIG TRZECH LILII
28-29 WRZEŚNIA

Sobota 28 września 2019 r.

Jazda indywidualna na czas (I etap)
Biuro zawodów start i meta– Centrum Konferencyjno-Rozrywkowe FOKUS ul. Sobieskiego 20 w Skierniewicach

Dystans: 8 km
8:30-11.00 – zapisy w biurze zawodów
11:00 – start pierwszego zawodnika. 10 pierwszych zawodników startuje według kolejności zgłoszeń w biurze zawodów co minutę. Kolejni zawodnicy startują co 30 sekund
13:30 – graniczna godzina startu ostatniego zawodnika

Dekoracja zawodników jazdy indywidualnej przed startem kryterium ulicznego poszczególnych kategorii przy plaży miejskiej przy ul. Klonowej nad Zalewem Skierniewka
Godz. 15.50 – dekoracja kat. M60, M65 i M70
Godz. 16.20 – dekoracja kat. Kobiet
Godz. 16.50 – dekoracja tandemów
Godz. 17.20 – dekoracja kat M20 i M30
Godz. 17.50 – dekoracja kat M40
Godz. 18.20 – dekoracja kat M50

Kryterium uliczne (II etap)

Start/Meta/Dekoracje: na terenie plaży miejskiej przy ul. Klonowej
Długość okrążenia- 1 km 300 dojazd do pętli ze startu i powrót na metę na ul. Klonowej wynosi 1 km
16.00 – start pierwszej grupy zawodników M60, M65 i M70 (6 okrążeń)
16.30 – start drugiej grupy zawodniczek/ wszystkie kategorie kobiet (6 okrążeń )
17.00 – start trzeciej grupy tandemów (6 okrążeń )
17.30 – start czwartej grupy dystansu M20 i M30 (10 okrążeń )
18.00 – start czwartej grupy dystansu M40 (10 okrążeń )
18.30 – start czwartej grupy dystansu M50 (8 okrążeń )
19.00 – dekoracje zawodników kryterium ulicznego

Niedziela 29 września 2019 r

Wyścig ze startu wspólnego (III etap)
Start/Meta/Dekoracje: Skierniewice, ul. Sienkiewicza przy głównym wejściu do Parku Miejskiego
Dystanse:
½ PRO- 53 km, PRO – 72 km
9:00-10:45- zapisy w biurze zawodów dla wyścigu ze startu wspólnego
11.00 – start honorowy dystansu PRO kat. M20, M30, M40 i M50
11.01 – start honorowy dystansu ½ PRO M60, M65 , M70 kat. Kobiet i tandemów
10.30 – 12.00 – zapisy w biurze zawodów do Wyścigu Trzech Lilii dla dzieci
11.05 – 12.15 – Wyścig Trzech Lilii dla dzieci do lat 10 (rowerki biegowe i tradycyjne)
12.30 – finisz pierwszych zawodników z dystansu ½ PRO
14.00 – finisz pierwszych zawodników z dystansu PRO
14.15 – dekoracja etapowa kat. Kobiet, M60, M65 i M70
14.25 – dekoracja tandemów
14.30 – dekoracja etapowa kat M20, M30, M40, M50
14.50 – dekoracja generalna Skierniewice Road Race kat Kobiet i M60, M65 i M70
15.10 – dekoracja tandemów
15.15 – dekoracja generalna Skierniewice Road Race kat. M20, M30, M40 , M50
15.30 – zakończenie imprezy

Poprzedni artykułMarta Bastianelli wraca do Ale Cipollini
Następny artykułUCI i Zwift zorganizują mistrzostwa świata w e-kolarstwie!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments