Photo Gomez Sport

24-letni Sepp Kuss (Jumbo-Visma) wygrał piętnasty etap wyścigu Vuelta a España z metą na szczycie Puerto del Acebo w Asturii. Amerykanin okazał się najmocniejszym uciekinierem dnia. Czas w klasyfikacji generalnej zyskali Primoz Roglic (Jumbo-Visma) i Alejandro Valverde (Movistar). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) odrobił nieco do Nairo Quintany (Movistar).

Piętnastego dnia rywalizacji we Vuelcie kolarze musieli zmierzyć się z klasycznym górskim etapem rozgrywanym w Asturii. Na liczącej 154,4 km trasie pomiędzy Tineo a Santuario del Acebo znajdowały się cztery górskie premie pierwszej kategorii – w tym Pozo de las Mujeres Muertas (11,3 km; 6,8 km) oraz podjazd Puerto del Acebo (7,9 km; 9,2%) – zupełnie nowy dla hiszpańskiego kolarstwa, ponieważ nigdy wcześniej nie atakowany od tej strony – ani we Vuelcie, ani w wyścigu Vuelta Asturias.

 

Od początku etapu trwały próby uformowania się odjazdu dnia, który miał duże szanse na walkę o etapowe zwycięstwo, a ponadto drużyny mające w składach kolarzy walczących w klasyfikacji generalnej chcieli postawić tzw. stacje przekaźnikowe. Tak zrobiła m.in. ekipa Movistar, która posłała do boju Marca Solera.

Najpierw, po 12 km, od peletonu odjechali następujący kolarze: Mark Padun (Bahrain-Merida), Sander Armée (Lotto Soudal), Vasil Kiryienka (Team Ineos), Casper Pedersen (Team Sunweb) oraz Jesus Ezquerra (Burgos-BH), a następnie atakowali m.in. wspomniany Soler, Tao Geoghegan Hart (Team INEOS) czy Paweł Poljański (BORA-hansgrohe).

Wreszcie, około 100 km przed metą, na czele znalazło się siedemnastu zawodników: Marc Soler (Movistar Team), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Ion Izagirre (Astana Pro Team), Mark Padun (Bahrain-Merida), Paweł Poljański (BORA-hansgrohe), Lawson Craddock (EF Education First), Sander Armée (Lotto-Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Ben O’Connor (Team Dimension Data), Tao Geoghegan Hart, Vasil Kiryienka (Team Ineos), Sepp Kuss (Jumbo-Visma), Dani Navarro, Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin), José Herrada (Cofidis), Oscar Rodriguez, Sergio Samitier (Euskadi-Murias).

Po tym, jak zawiązał się odjazd dnia, tempo w peletonie uspokoiło się, a rządy objęła w nim drużyna lidera klasyfikacji generalnej – Primoza Roglica. Wspinaczka pod Puerto del Connio przebiegała spokojnie, a przewaga harcowników na tym podjeździe wahała się w okolicy trzech minut.

Na “górze martwych kobiet” z ucieczki zaatakował Sergio Samitier, do którego kilka kilometrów później dołączyli Ben O’Connor i Dani Navarro. Trójka ta jako pierwsza dojechała na szczyt Pozo de las Mujeres Muertas i miała w tym momencie minutę i 47 sekund przewagi nad resztą uciekinierów, a ponad 5 minut nad peletonem.

Po raz kolejny hiszpańska drużyna drugiej dywizji Euskadi-Murias – tym razem w osobie Sergio Samitiera, który widząc, że przewaga prowadzącego tria maleje, postanowił zaatakować 17 km przed metą. Niedługo przed początkiem finałowego podjazdu dojechał do niego Vasil Kiryienka. Na początku wspinaczki Hiszpan i Białorusin mieli 43 sekundy przewagi nad piętnastoma goniącymi ich kolarzami.

Kiryienka jednak osłabł dość szybko, Samitiera dogonił i prześcignął mocno jadący z grona harcowników Sepp Kuss. Amerykanin świetnie wytrzymał trudy Puerto del Acebo i odniósł piękne solowe zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie. Kuss zwiększał w końcówce przewagę nad goniącymi go Guerreiro i Tao Geogheganem Hartem. Ostatecznie drugi był Portugalczyk, a trzeci Brytyjczyk.

Z peletonu jako pierwszy zaatakował wicelider wyścigu Alejandro Valverde, ale błyskawicznie doskoczył do niego lider Primoz Roglic. Obaj kolarze współpracowali od początku, a potem Valverde pomógł jeszcze jadący wcześniej w ucieczce Marc Soler. Hiszpan i Słoweniec wjechali na metę jako pierwsi spośród kolarzy walczących w klasyfikacji generalnej, potwierdzając jednocześnie, że są najmocniejszymi zawodnikami tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Hiszpanii.

Rafał Majka przekroczył linię mety na czternastym miejscu i odrobił 21 sekund do plasującego się oczko wyżej w klasyfikacji generalnej Nairo Quintany. Z drugiej strony stracił jednak do kolarzy wyprzedzających go w ogólnym zestawieniu.

Poniżej można obejrzeć zapis video z ostatniego kilometra piętnastego etapu:

Wyniki piętnastego etapu:

1 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 4:19:04
2 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:00:39
3 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:00:40
4 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:00:53
5 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 0:01:49
6 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:02:05
7 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:02:11
8 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 0:02:14
9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
10 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:02:48
11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:02:55
12 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
13 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:03:03
14 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:03:13
15 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:03:29
16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:03:50
17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
18 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
19 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:04:04
21 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:04:10
22 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
23 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:23
24 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:04:25
25 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
26 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:05:42
27 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
29 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:06:22
30 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:06:40
31 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:48
32 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:06:54
33 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:07:02
34 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:07:30
35 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:08:24
36 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:08:40
37 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma
38 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
39 Ben King (USA) Dimension Data
40 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:08:44
41 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:09:03
42 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 0:09:15
43 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:27
44 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:10:07
45 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 0:10:40
46 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
47 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:12:04
48 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
49 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
50 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
51 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:13:04
52 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:13:18
53 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:13:20
54 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
55 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:14:44
56 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 0:15:01
57 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 0:16:05
58 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
59 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
60 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
61 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:16:39
62 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
63 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
64 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
65 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
66 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
67 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
68 Owain Doull (GBr) Team Ineos
69 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits
70 Wout Poels (Ned) Team Ineos
71 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
73 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
74 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
75 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
76 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
77 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
78 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
79 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
80 Sebastian Henao (Col) Team Ineos
81 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
82 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
83 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
84 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
85 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits
86 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits
87 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits
88 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
89 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:17:01
90 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 0:18:19
91 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:18:45
92 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
93 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
94 Logan Owen (USA) EF Education First
95 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
96 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
97 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
98 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
99 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
100 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:19:38
101 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:19:58
102 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep
103 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos
104 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
105 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
106 Jonas Koch (Ger) CCC Team
107 Will Barta (USA) CCC Team
108 Daniel Martinez (Col) EF Education First
109 Ian Stannard (GBr) Team Ineos
110 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
111 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
112 David de la Cruz (Spa) Team Ineos
113 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:20:13
114 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
115 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:20:50
116 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott
117 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
118 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data
119 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
120 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:21:01
121 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:21:11
122 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:21:12
123 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:21
124 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
125 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:21:28
126 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:22:07
127 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
128 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:22:29
129 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:22:38
130 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
131 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:24:38
132 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
133 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma
134 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:26:05
135 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 0:26:39
136 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:26:56
137 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
138 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
139 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:27:06
141 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 0:27:51
142 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
143 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 0:27:59
144 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
145 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
146 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:28:09
147 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
148 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
149 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:28:47
150 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:29:25
151 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe
152 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
153 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
154 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:29:50
155 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
156 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 0:29:52
157 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
158 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
159 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
DNS Patrick Bevin (NZl) CCC Team
DNF Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
DNS Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
DNF Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po piętnastym etapie:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 58:10:32
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:25
3 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:42
4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:03:59
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:05:09
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:07:14
7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:09:08
8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:09:15
9 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:09:44
10 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:11:39
11 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:13:28
12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:14:58
13 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:15:14
14 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:16:06
15 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:16:16
16 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:16:32
17 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:18:42
18 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:18:51
19 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:22:37
20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:22:41
21 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 0:36:04
22 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:36:12
23 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:37:57
24 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:38:44
25 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:06
26 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:39:41
27 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:40:25
28 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 0:41:40
29 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:43:19
30 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:35
31 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 0:50:09
32 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:52:11
33 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:58:15
34 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:05:48
35 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 1:06:13
36 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 1:07:32
37 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 1:07:42
38 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 1:08:42
39 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:15
40 José Rojas (Spa) Movistar Team 1:09:16
41 Daniel Martinez (Col) EF Education First 1:09:39
42 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 1:11:40
43 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 1:16:08
44 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 1:16:27
45 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:20:27
46 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 1:20:40
47 Lawson Craddock (USA) EF Education First 1:24:41
48 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:25:58
49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:27:54
50 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 1:29:21
51 Ben King (USA) Dimension Data 1:29:31
52 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:29:35
53 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 1:30:05
54 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 1:30:58
55 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 1:31:08
56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:31:50
57 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:35:25
58 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:36:45
59 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 1:37:53
60 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 1:38:56
61 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 1:40:59
62 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 1:42:27
63 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 1:42:30
64 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 1:42:34
65 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:43:25
66 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:43:38
67 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:11
68 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 1:47:32
69 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 1:49:08
70 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:50:47
71 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 1:50:56
72 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
73 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1:52:22
74 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:52:36
75 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 1:54:15
76 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 1:55:40
77 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:55:56
78 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 1:56:07
79 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:56:45
80 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:57:16
81 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 1:57:56
82 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 1:58:37
83 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 1:59:06
84 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:59:29
85 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 1:59:46
86 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 2:00:33
87 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 2:05:06
88 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:07:58
89 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:08:36
90 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 2:09:57
91 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:11:07
92 Owain Doull (GBr) Team Ineos 2:11:23
93 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 2:13:00
94 Jonas Koch (Ger) CCC Team 2:13:21
95 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 2:13:22
96 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:13:48
97 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team 2:13:58
98 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 2:14:06
99 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 2:16:06
100 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:16:24
101 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 2:16:26
102 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 2:18:55
103 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:20:14
104 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 2:22:07
105 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 2:23:00
106 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 2:24:48
107 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:26:48
108 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 2:26:58
109 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 2:27:17
110 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 2:28:35
111 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:29:56
112 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:30:55
113 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 2:31:11
114 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 2:33:10
115 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 2:35:23
116 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 2:36:55
117 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 2:39:10
118 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 2:39:24
119 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:39:37
120 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 2:39:39
121 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 2:39:50
122 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:39:57
123 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 2:40:21
124 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 2:40:25
125 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 2:41:41
126 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 2:42:41
127 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 2:42:48
128 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 2:43:00
129 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:45:54
130 Will Barta (USA) CCC Team 2:46:26
131 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH 2:47:30
132 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 2:47:33
133 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:47:53
134 Logan Owen (USA) EF Education First 2:48:20
135 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 2:48:45
136 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 2:50:00
137 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:50:17
138 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 2:54:45
139 Rob Power (Aus) Team Sunweb 2:55:24
140 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 2:56:41
141 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 2:56:44
142 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 3:01:28
143 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3:02:59
144 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 3:03:03
145 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 3:05:03
146 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:11:13
147 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 3:12:44
148 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 3:14:35
149 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 3:15:08
150 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 3:17:13
151 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 3:17:34
152 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 3:18:55
153 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 3:21:16
154 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 3:23:35
155 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 3:28:44
156 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 3:30:49
157 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 3:35:08
158 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 3:42:23
159 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 3:57:11