Foto: La Vuelta

Nairo Quintana (Movistar) po pięknej akcji wygrał drugi etap Vuelta a Espana. Koszulkę lidera przejął Nicolas Roche (Sunweb).

Po wczorajszej drużynowej czasówce dzisiaj na kolarzy walczących o prymat w hiszpańskiej Vuelcie czekał etap z Benidorm do Calpe. Do przejechania było niespełna 200 kilometrów, a głównymi trudnościami były trzy oznaczone podjazdy, w tym jeden na 25 kilometrów przed metą.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków, ale były one dość szybko kasowane. Ostatecznie na pierwszym podjeździe (Puerto de Confrides – 20,4 km długości; średnie nachylenie 3,6%) na czele pojawili się Sander Armée (Lotto Soudal) oraz Angel Madrazo (Burgos-BH). Za nimi jechali Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA) i Willie Smit (Katusha Alpecin). Premię górską wygrał Madrazo.

146 kilometrów przed metą dwie grupki zjechały się i na czele mieliśmy czterech kolarzy. Także na Alto de Benilloba pierwszy był Madrazo i to on do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji górskiej.

Peleton cały czas kontrolował sytuację, ale tempo w dzisiejszym dniu nie było porywające. 70 kilometrów przed metą ucieczka miała jeszcze 4 minuty przewagi. W dużej grupie większość pracy wykonywał (mimo wszystko dość niespodziewanie) Paweł Poljański (BORA-hansgrohe).

40 kilometrów przed metą z ucieczki postanowił zaatakować Armée. Belg wygrał lotną premię, ale tuż po niej został doścignięty przez peleton. Dwie sekundy zyskał Zdenek Stybar (Deceuninck – Quick Step), a jedną Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Jeszcze przed Alto de Puig Llorença (3,0 km długości; średnie nachylenie 9,5%) “strzelił” Sam Bennett (BORA-hansgrohe).

Na podjeździe zaatakowali Pierre Latour (Ag2r La Mondiale), Davide Formolo (BORA-hansgrohe) i George Bennett (Jumbo-Visma). Cały peleton mocno się podzielił, ale pierwsza grupa dogoniła harcowników 1500 metrów przed szczytem. Ponad 40 sekund tracił natomiast Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma).

Premię górską wygrał Alejandro Valverde (Movistar). W pierwszej grupie jechało około 20 kolarzy. Sześciu z nich 20 kilometrów przed metą zaatakowało, a byli to: Nairo Quintana (Movistar), Rigoberto Uran (EF Education First), Mikel Nieve (Mitchelton-Scott), Primoz Roglic (Jumbo-Visma), Nicolas Roche (Sunweb) i Fabio Aru (UAE Team Emirates).

W goniącej grupie jechali: Ion Izagirre, Miguel Ángel López (Astana Pro Team), Alejandro Valverde (Movistar Team), Rafal Majka, Davide Formolo (Bora-Hansgrohe), George Bennett (Jumbo-Visma), Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), Wilco Kelderman (Team Sunweb), Álex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA), Sergio Higuita (EF Education First), Pierre Latour (Ag2r La Mondiale), Víctor de la Parte (CCC Team), Jesús Herrada (Cofidis) oraz Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Szóstka świetnie współpracowała i na sześć kilometrów przed metą miała pół minuty przewagi nad konkurentami. 3000 metrów przed kreską na solo poszedł Quintana. Kolumbijczyk szybko zyskał kilkadziesiąt metrów, ale grupka po chwili zebrała się do pogoni.

Nairo nie dał się już doścignąć do mety i dość nieoczekiwanie wygrał dzisiejszy etap! Drugi Nicolas Roche, a trzeci Primoz Roglic.

Nowym liderem został Nicolas Roche (Sunweb).

Wyniki drugiego etapu:

1     NAIRO QUINTANA    7    MOVISTAR TEAM    05H 11′ 17”    –    B : 10”    –
2     NICOLAS ROCHE    155    TEAM SUNWEB    05H 11′ 22”    + 00H 00′ 05”    B : 6”    –
3     PRIMOZ ROGLIC    131    TEAM JUMBO – VISMA    05H 11′ 22”    + 00H 00′ 05”    B : 5”    –
4     RIGOBERTO URAN    71    EF EDUCATION FIRST    05H 11′ 22”    + 00H 00′ 05”    –    –
5     FABIO ARU    171    UAE TEAM EMIRATES    05H 11′ 22”    + 00H 00′ 05”    –    –
6     MIKEL NIEVE ITURRALDE    106    MITCHELTON – SCOTT    05H 11′ 25”    + 00H 00′ 08”    –    –
7     SERGIO ANDRES HIGUITA GARCIA    75    EF EDUCATION FIRST    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
8     TADEJ POGACAR    177    UAE TEAM EMIRATES    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
9     ALEXANDER ARANBURU DEBA    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
10     ALEJANDRO VALVERDE    1    MOVISTAR TEAM    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
11     PIERRE LATOUR    11    AG2R LA MONDIALE    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
12     WILCO KELDERMAN    151    TEAM SUNWEB    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
13     JHOAN ESTEBAN CHAVES RUBIO    101    MITCHELTON – SCOTT    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
14     GEORGE BENNETT    132    TEAM JUMBO – VISMA    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
15     MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO    21    ASTANA PRO TEAM    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
16     DAVIDE FORMOLO    45    BORA – HANSGROHE    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
17     VICTOR DE LA PARTE    51    CCC TEAM    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
18     RAFAŁ MAJKA    41    BORA – HANSGROHE    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
19     JESUS HERRADA    201    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 11′ 54”    + 00H 00′ 37”    –    –
20     ZDENEK ŠTYBAR    68    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 12′ 53”    + 00H 01′ 36”    B : 2”    –
21     NIKIAS ARNDT    152    TEAM SUNWEB    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
22     QUENTIN JAUREGUI    17    AG2R LA MONDIALE    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
23     RUBEN GUERREIRO    145    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
24     EDVALD BOASSON HAGEN    114    TEAM DIMENSION DATA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
25     JACOPO MOSCA    165    TREK – SEGAFREDO    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
26     SERGEI CHERNETSKII    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
27     CARL FREDRIK HAGEN    93    LOTTO SOUDAL    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
28     GEOFFREY BOUCHARD    13    AG2R LA MONDIALE    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
29     JESUS EZQUERRA MUELA    185    BURGOS BH    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
30     LUKA MEZGEC    105    MITCHELTON – SCOTT    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
31     LOGAN OWEN    77    EF EDUCATION FIRST    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
32     JOSÉ ROJAS    3    MOVISTAR TEAM    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
33     LOUIS MEINTJES    111    TEAM DIMENSION DATA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
34     BRUNO ARMIRAIL    82    GROUPAMA – FDJ    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
35     DYLAN TEUNS    38    BAHRAIN – MERIDA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
36     OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA    211    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
37     DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO    122    TEAM INEOS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
38     PHILIPPE GILBERT    61    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
39     JAMES KNOX    66    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
40     SALVATORE PUCCIO    127    TEAM INEOS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
41     NICOLAS EDET    203    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
42     CLEMENT VENTURINI    18    AG2R LA MONDIALE    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
43     TOMASZ MARCZYŃSKI    94    LOTTO SOUDAL    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
44     PETER STETINA    167    TREK – SEGAFREDO    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
45     KILIAN FRANKINY    84    GROUPAMA – FDJ    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
46     MATTEO FABBRO    144    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
47     NIKLAS EG    163    TREK – SEGAFREDO    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
48     HERMANN PERNSTEINER    36    BAHRAIN – MERIDA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
49     MARK PADUN    31    BAHRAIN – MERIDA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
50     DANIEL NAVARRO GARCIA    141    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
51     GIANLUCA BRAMBILLA    161    TREK – SEGAFREDO    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
52     ROBERT GESINK    133    TEAM JUMBO – VISMA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
53     SERGIO PARDILLA BELLON    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
54     STEVEN KRUIJSWIJK    135    TEAM JUMBO – VISMA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
55     NEILSON POWLESS    138    TEAM JUMBO – VISMA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
56     FRANÇOIS BIDARD    12    AG2R LA MONDIALE    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
57     TSGABU GEBREMARYAM GRMAY    103    MITCHELTON – SCOTT    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
58     NICHOLAS DLAMINI    112    TEAM DIMENSION DATA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
59     CLÉMENT CHEVRIER    14    AG2R LA MONDIALE    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
60     CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
61     LUIS LEÓN SANCHEZ    28    ASTANA PRO TEAM    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
62     JESPER HANSEN    204    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
63     VALERIO CONTI    172    UAE TEAM EMIRATES    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
64     TEJAY VAN GARDEREN    78    EF EDUCATION FIRST    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
65     MIKEL ITURRIA SEGUROLA    216    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
66     DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA    76    EF EDUCATION FIRST    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
67     HUGH JOHN CARTHY    72    EF EDUCATION FIRST    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
68     JAKOB FUGLSANG    25    ASTANA PRO TEAM    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
69     G LAWSON CRADDOCK    73    EF EDUCATION FIRST    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
70     ION IZAGUIRRE INSAUSTI    27    ASTANA PRO TEAM    05H 13′ 00”    + 00H 01′ 43”    –    –
71     ANTONIO PEDRERO    6    MOVISTAR TEAM    05H 13′ 11”    + 00H 01′ 54”    –    –
72     DAMIEN TOUZE    208    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
73     JONAS KOCH    55    CCC TEAM    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
74     ENRICO BATTAGLIN    142    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
75     BENJAMIN KING    115    TEAM DIMENSION DATA    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
76     STEFF CRAS    143    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
77     EDWARD THEUNS    168    TREK – SEGAFREDO    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
78     PATRICK BEVIN    54    CCC TEAM    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
79     CYRIL BARTHE    214    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
80     JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO    202    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
81     PAVEL KOCHETKOV    146    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
82     STEVE MORABITO    86    GROUPAMA – FDJ    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
83     RICARDO VILELA    188    BURGOS BH    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
84     JOSE HERRADA    205    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
85     SERGIO LUIS HENAO MONTOYA    174    UAE TEAM EMIRATES    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
86     BEN O’CONNOR    116    TEAM DIMENSION DATA    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
87     STÉPHANE ROSSETTO    207    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
88     MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL    215    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
89     HARM VANHOUCKE    97    LOTTO SOUDAL    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
90     JELLE WALLAYS    98    LOTTO SOUDAL    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
91     TIM DECLERCQ    64    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 18′ 47”    + 00H 07′ 30”    –    –
92     THOMAS DE GENDT    91    LOTTO SOUDAL    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
93     TOSH VAN DER SANDE    95    LOTTO SOUDAL    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
94     JOHN DEGENKOLB    162    TREK – SEGAFREDO    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
95     RÉMI CAVAGNA    63    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
96     DIEGO RUBIO HERNANDEZ    187    BURGOS BH    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
97     NELSON OLIVEIRA    5    MOVISTAR TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
98     DION SMITH    108    MITCHELTON – SCOTT    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
99     TOBIAS LUDVIGSSON    85    GROUPAMA – FDJ    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
100     ANGEL MADRAZO RUIZ    181    BURGOS BH    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
101     IMANOL ERVITI    4    MOVISTAR TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
102     YUKIYA ARASHIRO    32    BAHRAIN – MERIDA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
103     AMANUEL GHEBREIGZABHIER    113    TEAM DIMENSION DATA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
104     NICHOLAS SCHULTZ    107    MITCHELTON – SCOTT    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
105     SILVAN DILLIER    15    AG2R LA MONDIALE    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
106     FABIO JAKOBSEN    65    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
107     VIACHESLAV KUZNETSOV    147    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
108     GONZALO SERRANO RODRIGUEZ    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
109     FELIX GROSSSCHARTNER    46    BORA – HANSGROHE    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
110     JORGE ARCAS    2    MOVISTAR TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
111     GORKA IZAGIRRE INSAUSTI    26    ASTANA PRO TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
112     MICHAEL STORER    156    TEAM SUNWEB    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
113     RASMUS FOSSUM TILLER    117    TEAM DIMENSION DATA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
114     FERNANDO BARCELO ARAGON    213    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
115     SANDER ARMEE    92    LOTTO SOUDAL    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    B : 3”    –
116     SEBASTIAN HENAO GOMEZ    125    TEAM INEOS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
117     BENJAMIN THOMAS    88    GROUPAMA – FDJ    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
118     MARC SOLER    8    MOVISTAR TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
119     MARTIJN TUSVELD    157    TEAM SUNWEB    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
120     GREGOR MÜHLBERGER    47    BORA – HANSGROHE    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
121     OWAIN DOULL    123    TEAM INEOS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
122     MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE    67    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
123     MARCO MARCATO    175    UAE TEAM EMIRATES    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
124     TAO GEOGHEGAN HART    124    TEAM INEOS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
125     WOUT POELS    121    TEAM INEOS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
126     KIEL REIJNEN    166    TREK – SEGAFREDO    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
127     IAN STANNARD    128    TEAM INEOS    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
128     MITCHELL DOCKER    74    EF EDUCATION FIRST    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
129     FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI    58    CCC TEAM    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
130     EROS CAPECCHI    62    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
131     DOMINGOS GONÇALVES    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
132     JON ABERASTURI IZAGA    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 21′ 08”    + 00H 09′ 51”    –    –
133     SAM BEWLEY    102    MITCHELTON – SCOTT    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
134     OMAR FRAILE MATARRANZ    24    ASTANA PRO TEAM    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
135     ROMAIN SEIGLE    87    GROUPAMA – FDJ    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
136     DORIAN GODON    16    AG2R LA MONDIALE    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
137     OLIVIERO TROIA    178    UAE TEAM EMIRATES    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
138     FERNANDO GAVIRIA RENDON    173    UAE TEAM EMIRATES    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
139     CASPER PHILLIP PEDERSEN    153    TEAM SUNWEB    05H 24′ 40”    + 00H 13′ 23”    –    –
140     SEPP KUSS    136    TEAM JUMBO – VISMA    05H 24′ 44”    + 00H 13′ 27”    –    –
141     LUKA PIBERNIK    37    BAHRAIN – MERIDA    05H 24′ 44”    + 00H 13′ 27”    –    –
142     HEINRICH HAUSSLER    34    BAHRAIN – MERIDA    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
143     JORGE CUBERO GALVEZ    184    BURGOS BH    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
144     SZYMON SAJNOK    56    CCC TEAM    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
145     ALEX KIRSCH    164    TREK – SEGAFREDO    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
146     NATHAN VAN HOOYDONCK    57    CCC TEAM    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
147     PHIL BAUHAUS    33    BAHRAIN – MERIDA    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
148     JETSE BOL    182    BURGOS BH    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
149     BRIAN VAN GOETHEM    96    LOTTO SOUDAL    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
150     MICKAEL DELAGE    83    GROUPAMA – FDJ    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
151     MARC SARREAU    81    GROUPAMA – FDJ    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
152     JUAN SEBASTIAN MOLANO BENAVIDES    176    UAE TEAM EMIRATES    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
153     NUNO MATOS    186    BURGOS BH    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
154     DAMIEN HOWSON    104    MITCHELTON – SCOTT    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
155     SERGIO SAMITIER SAMITIER    218    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 26′ 06”    + 00H 14′ 49”    –    –
156     WILLEM JAKOBUS SMIT    148    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 28′ 43”    + 00H 17′ 26”    –    –
157     MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID    158    TEAM SUNWEB    05H 29′ 05”    + 00H 17′ 48”    –    –
158     SAM BENNETT    43    BORA – HANSGROHE    05H 29′ 05”    + 00H 17′ 48”    –    –
159     ARITZ BAGUES KALPARSORO    212    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
160     OSCAR CABEDO CARDA    183    BURGOS BH    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
161     LUIS ANGEL MATE MARDONES    206    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
162     PAWEŁ POLJAŃSKI    48    BORA – HANSGROHE    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
163     HECTOR SAEZ BENITO    217    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
164     PAWEŁ BERNAS    53    CCC TEAM    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
165     WILLIAM BARTA    52    CCC TEAM    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
166     DOMEN NOVAK    35    BAHRAIN – MERIDA    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
167     SHANE ARCHBOLD    42    BORA – HANSGROHE    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
168     ROB POWER    154    TEAM SUNWEB    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
169     LENNARD HOFSTEDE    134    TEAM JUMBO – VISMA    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
170     JONATHAN LASTRA MARTINEZ    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 29′ 43”    + 00H 18′ 26”    –    –
171     DARIO CATALDO    23    ASTANA PRO TEAM    05H 30′ 19”    + 00H 19′ 02”    –    –
172     JEAN-PIERRE DRUCKER    44    BORA – HANSGROHE    05H 32′ 05”    + 00H 20′ 48”    –    –
173     MANUELE BOARO    22    ASTANA PRO TEAM    05H 32′ 05”    + 00H 20′ 48”    –    –
174     JACO VENTER    118    TEAM DIMENSION DATA    05H 32′ 05”    + 00H 20′ 48”    –    –
175     TONY MARTIN    137    TEAM JUMBO – VISMA    05H 32′ 05”    + 00H 20′ 48”    –    –

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1     NICOLAS ROCHE    155    TEAM SUNWEB    05H 26′ 12”    –    B : 6”    –
2     NAIRO QUINTANA    7    MOVISTAR TEAM    05H 26′ 14”    + 00H 00′ 02”    B : 10”    –
3     RIGOBERTO URAN    71    EF EDUCATION FIRST    05H 26′ 20”    + 00H 00′ 08”    –    –
4     MIKEL NIEVE ITURRALDE    106    MITCHELTON – SCOTT    05H 26′ 34”    + 00H 00′ 22”    –    –
5     MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO    21    ASTANA PRO TEAM    05H 26′ 45”    + 00H 00′ 33”    –    –
6     PRIMOZ ROGLIC    131    TEAM JUMBO – VISMA    05H 26′ 48”    + 00H 00′ 36”    B : 5”    –
7     WILCO KELDERMAN    151    TEAM SUNWEB    05H 26′ 50”    + 00H 00′ 38”    –    –
8     SERGIO ANDRES HIGUITA GARCIA    75    EF EDUCATION FIRST    05H 26′ 52”    + 00H 00′ 40”    –    –
9     DAVIDE FORMOLO    45    BORA – HANSGROHE    05H 26′ 58”    + 00H 00′ 46”    –    –
10     RAFAŁ MAJKA    41    BORA – HANSGROHE    05H 26′ 58”    + 00H 00′ 46”    –    –
11     VICTOR DE LA PARTE    51    CCC TEAM    05H 27′ 00”    + 00H 00′ 48”    –    –
12     ALEJANDRO VALVERDE    1    MOVISTAR TEAM    05H 27′ 01”    + 00H 00′ 49”    –    –
13     JHOAN ESTEBAN CHAVES RUBIO    101    MITCHELTON – SCOTT    05H 27′ 03”    + 00H 00′ 51”    –    –
14     FABIO ARU    171    UAE TEAM EMIRATES    05H 27′ 20”    + 00H 01′ 08”    –    –
15     ALEXANDER ARANBURU DEBA    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 27′ 22”    + 00H 01′ 10”    –    –
16     PIERRE LATOUR    11    AG2R LA MONDIALE    05H 27′ 22”    + 00H 01′ 10”    –    –
17     GEORGE BENNETT    132    TEAM JUMBO – VISMA    05H 27′ 25”    + 00H 01′ 13”    –    –
18     JESUS HERRADA    201    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 27′ 28”    + 00H 01′ 16”    –    –
19     ZDENEK ŠTYBAR    68    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 27′ 44”    + 00H 01′ 32”    B : 2”    –
20     LUIS LEÓN SANCHEZ    28    ASTANA PRO TEAM    05H 27′ 51”    + 00H 01′ 39”    –    –
21     JAKOB FUGLSANG    25    ASTANA PRO TEAM    05H 27′ 51”    + 00H 01′ 39”    –    –
22     ION IZAGUIRRE INSAUSTI    27    ASTANA PRO TEAM    05H 27′ 51”    + 00H 01′ 39”    –    –
23     TADEJ POGACAR    177    UAE TEAM EMIRATES    05H 27′ 52”    + 00H 01′ 40”    –    –
24     PHILIPPE GILBERT    61    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 27′ 53”    + 00H 01′ 41”    –    –
25     JAMES KNOX    66    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 27′ 53”    + 00H 01′ 41”    –    –
26     TEJAY VAN GARDEREN    78    EF EDUCATION FIRST    05H 27′ 58”    + 00H 01′ 46”    –    –
27     DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA    76    EF EDUCATION FIRST    05H 27′ 58”    + 00H 01′ 46”    –    –
28     HUGH JOHN CARTHY    72    EF EDUCATION FIRST    05H 27′ 58”    + 00H 01′ 46”    –    –
29     G LAWSON CRADDOCK    73    EF EDUCATION FIRST    05H 27′ 58”    + 00H 01′ 46”    –    –
30     KILIAN FRANKINY    84    GROUPAMA – FDJ    05H 28′ 07”    + 00H 01′ 55”    –    –
31     LUKA MEZGEC    105    MITCHELTON – SCOTT    05H 28′ 09”    + 00H 01′ 57”    –    –
32     TSGABU GEBREMARYAM GRMAY    103    MITCHELTON – SCOTT    05H 28′ 09”    + 00H 01′ 57”    –    –
33     TOMASZ MARCZYŃSKI    94    LOTTO SOUDAL    05H 28′ 10”    + 00H 01′ 58”    –    –
34     JOSÉ ROJAS    3    MOVISTAR TEAM    05H 28′ 14”    + 00H 02′ 02”    –    –
35     DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO    122    TEAM INEOS    05H 28′ 16”    + 00H 02′ 04”    –    –
36     SALVATORE PUCCIO    127    TEAM INEOS    05H 28′ 16”    + 00H 02′ 04”    –    –
37     DYLAN TEUNS    38    BAHRAIN – MERIDA    05H 28′ 17”    + 00H 02′ 05”    –    –
38     HERMANN PERNSTEINER    36    BAHRAIN – MERIDA    05H 28′ 17”    + 00H 02′ 05”    –    –
39     MARK PADUN    31    BAHRAIN – MERIDA    05H 28′ 17”    + 00H 02′ 05”    –    –
40     RUBEN GUERREIRO    145    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 28′ 24”    + 00H 02′ 12”    –    –
41     MATTEO FABBRO    144    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 28′ 24”    + 00H 02′ 12”    –    –
42     DANIEL NAVARRO GARCIA    141    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 28′ 24”    + 00H 02′ 12”    –    –
43     EDVALD BOASSON HAGEN    114    TEAM DIMENSION DATA    05H 28′ 25”    + 00H 02′ 13”    –    –
44     LOUIS MEINTJES    111    TEAM DIMENSION DATA    05H 28′ 25”    + 00H 02′ 13”    –    –
45     JACOPO MOSCA    165    TREK – SEGAFREDO    05H 28′ 26”    + 00H 02′ 14”    –    –
46     NIKLAS EG    163    TREK – SEGAFREDO    05H 28′ 26”    + 00H 02′ 14”    –    –
47     GIANLUCA BRAMBILLA    161    TREK – SEGAFREDO    05H 28′ 26”    + 00H 02′ 14”    –    –
48     CLEMENT VENTURINI    18    AG2R LA MONDIALE    05H 28′ 28”    + 00H 02′ 16”    –    –
49     SERGEI CHERNETSKII    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 28′ 31”    + 00H 02′ 19”    –    –
50     ROBERT GESINK    133    TEAM JUMBO – VISMA    05H 28′ 31”    + 00H 02′ 19”    –    –
51     STEVEN KRUIJSWIJK    135    TEAM JUMBO – VISMA    05H 28′ 31”    + 00H 02′ 19”    –    –
52     NICOLAS EDET    203    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 28′ 34”    + 00H 02′ 22”    –    –
53     JESPER HANSEN    204    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 28′ 34”    + 00H 02′ 22”    –    –
54     OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA    211    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 28′ 37”    + 00H 02′ 25”    –    –
55     CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 28′ 37”    + 00H 02′ 25”    –    –
56     MIKEL ITURRIA SEGUROLA    216    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 28′ 37”    + 00H 02′ 25”    –    –
57     NIKIAS ARNDT    152    TEAM SUNWEB    05H 28′ 46”    + 00H 02′ 34”    –    –
58     SERGIO PARDILLA BELLON    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 28′ 47”    + 00H 02′ 35”    –    –
59     GEOFFREY BOUCHARD    13    AG2R LA MONDIALE    05H 28′ 57”    + 00H 02′ 45”    –    –
60     VALERIO CONTI    172    UAE TEAM EMIRATES    05H 28′ 58”    + 00H 02′ 46”    –    –
61     FRANÇOIS BIDARD    12    AG2R LA MONDIALE    05H 29′ 05”    + 00H 02′ 53”    –    –
62     JESUS EZQUERRA MUELA    185    BURGOS BH    05H 29′ 13”    + 00H 03′ 01”    –    –
63     CARL FREDRIK HAGEN    93    LOTTO SOUDAL    05H 29′ 21”    + 00H 03′ 09”    –    –
64     CLÉMENT CHEVRIER    14    AG2R LA MONDIALE    05H 29′ 34”    + 00H 03′ 22”    –    –
65     QUENTIN JAUREGUI    17    AG2R LA MONDIALE    05H 29′ 41”    + 00H 03′ 29”    –    –
66     PETER STETINA    167    TREK – SEGAFREDO    05H 29′ 43”    + 00H 03′ 31”    –    –
67     ANTONIO PEDRERO    6    MOVISTAR TEAM    05H 29′ 43”    + 00H 03′ 31”    –    –
68     BRUNO ARMIRAIL    82    GROUPAMA – FDJ    05H 29′ 45”    + 00H 03′ 33”    –    –
69     LOGAN OWEN    77    EF EDUCATION FIRST    05H 29′ 49”    + 00H 03′ 37”    –    –
70     NICHOLAS DLAMINI    112    TEAM DIMENSION DATA    05H 30′ 12”    + 00H 04′ 00”    –    –
71     NEILSON POWLESS    138    TEAM JUMBO – VISMA    05H 32′ 13”    + 00H 06′ 01”    –    –
72     PATRICK BEVIN    54    CCC TEAM    05H 33′ 53”    + 00H 07′ 41”    –    –
73     TIM DECLERCQ    64    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 33′ 56”    + 00H 07′ 44”    –    –
74     JELLE WALLAYS    98    LOTTO SOUDAL    05H 33′ 57”    + 00H 07′ 45”    –    –
75     HARM VANHOUCKE    97    LOTTO SOUDAL    05H 33′ 58”    + 00H 07′ 46”    –    –
76     STEFF CRAS    143    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 34′ 11”    + 00H 07′ 59”    –    –
77     BENJAMIN KING    115    TEAM DIMENSION DATA    05H 34′ 12”    + 00H 08′ 00”    –    –
78     BEN O’CONNOR    116    TEAM DIMENSION DATA    05H 34′ 12”    + 00H 08′ 00”    –    –
79     EDWARD THEUNS    168    TREK – SEGAFREDO    05H 34′ 13”    + 00H 08′ 01”    –    –
80     DAMIEN TOUZE    208    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 34′ 21”    + 00H 08′ 09”    –    –
81     JOSE HERRADA    205    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 34′ 21”    + 00H 08′ 09”    –    –
82     STÉPHANE ROSSETTO    207    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 34′ 21”    + 00H 08′ 09”    –    –
83     CYRIL BARTHE    214    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 34′ 24”    + 00H 08′ 12”    –    –
84     MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL    215    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 34′ 24”    + 00H 08′ 12”    –    –
85     ENRICO BATTAGLIN    142    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 34′ 28”    + 00H 08′ 16”    –    –
86     PAVEL KOCHETKOV    146    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 34′ 28”    + 00H 08′ 16”    –    –
87     RICARDO VILELA    188    BURGOS BH    05H 35′ 00”    + 00H 08′ 48”    –    –
88     JONAS KOCH    55    CCC TEAM    05H 35′ 15”    + 00H 09′ 03”    –    –
89     JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO    202    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 35′ 26”    + 00H 09′ 14”    –    –
90     STEVE MORABITO    86    GROUPAMA – FDJ    05H 35′ 57”    + 00H 09′ 45”    –    –
91     GORKA IZAGIRRE INSAUSTI    26    ASTANA PRO TEAM    05H 35′ 59”    + 00H 09′ 47”    –    –
92     FABIO JAKOBSEN    65    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 36′ 01”    + 00H 09′ 49”    –    –
93     MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE    67    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 36′ 01”    + 00H 09′ 49”    –    –
94     RÉMI CAVAGNA    63    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 36′ 02”    + 00H 09′ 50”    –    –
95     FELIX GROSSSCHARTNER    46    BORA – HANSGROHE    05H 36′ 12”    + 00H 10′ 00”    –    –
96     GREGOR MÜHLBERGER    47    BORA – HANSGROHE    05H 36′ 12”    + 00H 10′ 00”    –    –
97     NELSON OLIVEIRA    5    MOVISTAR TEAM    05H 36′ 15”    + 00H 10′ 03”    –    –
98     TOBIAS LUDVIGSSON    85    GROUPAMA – FDJ    05H 36′ 15”    + 00H 10′ 03”    –    –
99     IMANOL ERVITI    4    MOVISTAR TEAM    05H 36′ 15”    + 00H 10′ 03”    –    –
100     BENJAMIN THOMAS    88    GROUPAMA – FDJ    05H 36′ 15”    + 00H 10′ 03”    –    –
101     MARC SOLER    8    MOVISTAR TEAM    05H 36′ 15”    + 00H 10′ 03”    –    –
102     DION SMITH    108    MITCHELTON – SCOTT    05H 36′ 17”    + 00H 10′ 05”    –    –
103     NICHOLAS SCHULTZ    107    MITCHELTON – SCOTT    05H 36′ 17”    + 00H 10′ 05”    –    –
104     EROS CAPECCHI    62    DECEUNINCK – QUICK – STEP    05H 36′ 17”    + 00H 10′ 05”    –    –
105     TOSH VAN DER SANDE    95    LOTTO SOUDAL    05H 36′ 18”    + 00H 10′ 06”    –    –
106     SERGIO LUIS HENAO MONTOYA    174    UAE TEAM EMIRATES    05H 36′ 22”    + 00H 10′ 10”    –    –
107     OWAIN DOULL    123    TEAM INEOS    05H 36′ 24”    + 00H 10′ 12”    –    –
108     TAO GEOGHEGAN HART    124    TEAM INEOS    05H 36′ 24”    + 00H 10′ 12”    –    –
109     WOUT POELS    121    TEAM INEOS    05H 36′ 24”    + 00H 10′ 12”    –    –
110     VIACHESLAV KUZNETSOV    147    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 36′ 32”    + 00H 10′ 20”    –    –
111     AMANUEL GHEBREIGZABHIER    113    TEAM DIMENSION DATA    05H 36′ 33”    + 00H 10′ 21”    –    –
112     RASMUS FOSSUM TILLER    117    TEAM DIMENSION DATA    05H 36′ 33”    + 00H 10′ 21”    –    –
113     JOHN DEGENKOLB    162    TREK – SEGAFREDO    05H 36′ 34”    + 00H 10′ 22”    –    –
114     MARTIJN TUSVELD    157    TEAM SUNWEB    05H 36′ 34”    + 00H 10′ 22”    –    –
115     KIEL REIJNEN    166    TREK – SEGAFREDO    05H 36′ 34”    + 00H 10′ 22”    –    –
116     SILVAN DILLIER    15    AG2R LA MONDIALE    05H 36′ 36”    + 00H 10′ 24”    –    –
117     GONZALO SERRANO RODRIGUEZ    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 36′ 36”    + 00H 10′ 24”    –    –
118     JON ABERASTURI IZAGA    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 36′ 36”    + 00H 10′ 24”    –    –
119     DOMINGOS GONÇALVES    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 36′ 51”    + 00H 10′ 39”    –    –
120     SEBASTIAN HENAO GOMEZ    125    TEAM INEOS    05H 36′ 52”    + 00H 10′ 40”    –    –
121     THOMAS DE GENDT    91    LOTTO SOUDAL    05H 36′ 53”    + 00H 10′ 41”    –    –
122     FERNANDO BARCELO ARAGON    213    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 36′ 53”    + 00H 10′ 41”    –    –
123     MICHAEL STORER    156    TEAM SUNWEB    05H 36′ 54”    + 00H 10′ 42”    –    –
124     MARCO MARCATO    175    UAE TEAM EMIRATES    05H 37′ 06”    + 00H 10′ 54”    –    –
125     DIEGO RUBIO HERNANDEZ    187    BURGOS BH    05H 37′ 21”    + 00H 11′ 09”    –    –
126     ANGEL MADRAZO RUIZ    181    BURGOS BH    05H 37′ 21”    + 00H 11′ 09”    –    –
127     YUKIYA ARASHIRO    32    BAHRAIN – MERIDA    05H 37′ 29”    + 00H 11′ 17”    –    –
128     FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI    58    CCC TEAM    05H 37′ 36”    + 00H 11′ 24”    –    –
129     JORGE ARCAS    2    MOVISTAR TEAM    05H 37′ 40”    + 00H 11′ 28”    –    –
130     IAN STANNARD    128    TEAM INEOS    05H 37′ 40”    + 00H 11′ 28”    –    –
131     SANDER ARMEE    92    LOTTO SOUDAL    05H 37′ 53”    + 00H 11′ 41”    B : 3”    –
132     MITCHELL DOCKER    74    EF EDUCATION FIRST    05H 38′ 24”    + 00H 12′ 12”    –    –
133     CASPER PHILLIP PEDERSEN    153    TEAM SUNWEB    05H 39′ 36”    + 00H 13′ 24”    –    –
134     ROMAIN SEIGLE    87    GROUPAMA – FDJ    05H 39′ 47”    + 00H 13′ 35”    –    –
135     OMAR FRAILE MATARRANZ    24    ASTANA PRO TEAM    05H 39′ 55”    + 00H 13′ 43”    –    –
136     DORIAN GODON    16    AG2R LA MONDIALE    05H 40′ 08”    + 00H 13′ 56”    –    –
137     LUKA PIBERNIK    37    BAHRAIN – MERIDA    05H 41′ 05”    + 00H 14′ 53”    –    –
138     SZYMON SAJNOK    56    CCC TEAM    05H 41′ 12”    + 00H 15′ 00”    –    –
139     NATHAN VAN HOOYDONCK    57    CCC TEAM    05H 41′ 12”    + 00H 15′ 00”    –    –
140     DAMIEN HOWSON    104    MITCHELTON – SCOTT    05H 41′ 15”    + 00H 15′ 03”    –    –
141     BRIAN VAN GOETHEM    96    LOTTO SOUDAL    05H 41′ 16”    + 00H 15′ 04”    –    –
142     HEINRICH HAUSSLER    34    BAHRAIN – MERIDA    05H 41′ 23”    + 00H 15′ 11”    –    –
143     SERGIO SAMITIER SAMITIER    218    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 41′ 43”    + 00H 15′ 31”    –    –
144     PHIL BAUHAUS    33    BAHRAIN – MERIDA    05H 41′ 51”    + 00H 15′ 39”    –    –
145     ALEX KIRSCH    164    TREK – SEGAFREDO    05H 41′ 56”    + 00H 15′ 44”    –    –
146     SAM BEWLEY    102    MITCHELTON – SCOTT    05H 41′ 57”    + 00H 15′ 45”    –    –
147     JETSE BOL    182    BURGOS BH    05H 42′ 19”    + 00H 16′ 07”    –    –
148     FERNANDO GAVIRIA RENDON    173    UAE TEAM EMIRATES    05H 42′ 20”    + 00H 16′ 08”    –    –
149     JORGE CUBERO GALVEZ    184    BURGOS BH    05H 42′ 56”    + 00H 16′ 44”    –    –
150     MICKAEL DELAGE    83    GROUPAMA – FDJ    05H 43′ 16”    + 00H 17′ 04”    –    –
151     MARC SARREAU    81    GROUPAMA – FDJ    05H 43′ 16”    + 00H 17′ 04”    –    –
152     JUAN SEBASTIAN MOLANO BENAVIDES    176    UAE TEAM EMIRATES    05H 43′ 40”    + 00H 17′ 28”    –    –
153     MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID    158    TEAM SUNWEB    05H 44′ 01”    + 00H 17′ 49”    –    –
154     SAM BENNETT    43    BORA – HANSGROHE    05H 44′ 09”    + 00H 17′ 57”    –    –
155     NUNO MATOS    186    BURGOS BH    05H 44′ 19”    + 00H 18′ 07”    –    –
156     SEPP KUSS    136    TEAM JUMBO – VISMA    05H 44′ 21”    + 00H 18′ 09”    –    –
157     OLIVIERO TROIA    178    UAE TEAM EMIRATES    05H 44′ 31”    + 00H 18′ 19”    –    –
158     ROB POWER    154    TEAM SUNWEB    05H 44′ 40”    + 00H 18′ 28”    –    –
159     WILLIAM BARTA    52    CCC TEAM    05H 44′ 49”    + 00H 18′ 37”    –    –
160     WILLEM JAKOBUS SMIT    148    TEAM KATUSHA ALPECIN    05H 44′ 51”    + 00H 18′ 39”    –    –
161     DARIO CATALDO    23    ASTANA PRO TEAM    05H 45′ 10”    + 00H 18′ 58”    –    –
162     JONATHAN LASTRA MARTINEZ    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    05H 45′ 11”    + 00H 18′ 59”    –    –
163     ARITZ BAGUES KALPARSORO    212    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 45′ 20”    + 00H 19′ 08”    –    –
164     HECTOR SAEZ BENITO    217    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    05H 45′ 20”    + 00H 19′ 08”    –    –
165     LUIS ANGEL MATE MARDONES    206    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05H 45′ 52”    + 00H 19′ 40”    –    –
166     OSCAR CABEDO CARDA    183    BURGOS BH    05H 46′ 46”    + 00H 20′ 34”    –    –
167     PAWEŁ POLJAŃSKI    48    BORA – HANSGROHE    05H 46′ 47”    + 00H 20′ 35”    –    –
168     SHANE ARCHBOLD    42    BORA – HANSGROHE    05H 47′ 00”    + 00H 20′ 48”    –    –
169     PAWEŁ BERNAS    53    CCC TEAM    05H 47′ 05”    + 00H 20′ 53”    –    –
170     JEAN-PIERRE DRUCKER    44    BORA – HANSGROHE    05H 47′ 09”    + 00H 20′ 57”    –    –
171     TONY MARTIN    137    TEAM JUMBO – VISMA    05H 47′ 36”    + 00H 21′ 24”    –    –
172     DOMEN NOVAK    35    BAHRAIN – MERIDA    05H 47′ 37”    + 00H 21′ 25”    –    –
173     MANUELE BOARO    22    ASTANA PRO TEAM    05H 47′ 43”    + 00H 21′ 31”    –    –
174     JACO VENTER    118    TEAM DIMENSION DATA    05H 48′ 09”    + 00H 21′ 57”    –    –
175     LENNARD HOFSTEDE    134    TEAM JUMBO – VISMA    05H 48′ 56”    + 00H 22′ 44”    –    –