Od soboty 24 sierpnia do niedzieli 15 września potrwa 74. edycja wyścigu Vuelta a España. Na trasie zobaczymy pięciu polskich zawodników i wiele gwiazd światowego peletonu. Poniżej prezentujemy oficjalną listę startową ostatniego wielkiego touru w sezonie.
W tegorocznej hiszpańskiej Vuelcie nie startuje obrońca tytułu Simon Yates z drużyny Mitchelton-Scott, dlatego z numerem pierwszym będzie jechał mistrz świata i jednocześnie Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).
Polacy biorący udział w wyścigu mają zaś następujące numery: Rafał Majka (BORA-hansgrohe) – 41, Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) – 48, Paweł Bernas (CCC Team) – 53, Szymon Sajnok (CCC Team) – 56, zaś Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) – 94.
Lista startowa
Movistar Team
-
- 1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa)
- 2 Jorge Arcas (Spa)
- 3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)
- 4 Imanol Erviti Ollo (Spa)
- 5 Nelson Oliveira (Por)
- 6 Antonio Pedrero (Spa)
- 7 Nairo Quintana (Col)
- 8 Marc Soler (Spa)
AG2R La Mondiale
-
- 11 Pierre Latour (Fra)
- 12 Francois Bidard (Fra)
- 13 Geoffrey Bouchard (Fra)
- 14 Clement Chevrier (Fra)
- 15 Silvan Dillier (Swi)
- 16 Dorian Godon (Fra)
- 17 Quentin Jauregui (Fra)
- 18 Clément Venturini (Fra)
Astana Pro Team
-
- 21 Miguel Angel Lopez (Col)
- 22 Manuele Boaro (Ita)
- 23 Dario Cataldo (Ita)
- 24 Omar Fraile Matarranza (Spa)
- 25 Jakob Fuglsang (Den)
- 26 Gorka Izagirre Insausti (Spa)
- 27 Ion Izagirre Insausti (Spa)
- 28 Luis León Sánchez (Spa)
Bahrain-Merida
-
- 31 Mark Padun (Ukr)
- 32 Yukiya Arashiro (Jpn)
- 33 Phil Bauhaus (Ger)
- 34 Heinrich Haussler (Aus)
- 35 Domen Novak (Slo)
- 36 Hermann Pernsteiner (Aut)
- 37 Luka Pibernik (Slo)
- 38 Dylan Teuns (Bel)
BORA-hansgrohe
-
- 41 Rafał Majka (Pol)
- 42 Shane Archbold (NZl)
- 43 Sam Bennett (Irl)
- 44 Jean-Pierre Drucker (Lux)
- 45 Felix Großschartner (Aut)
- 46 Davide Formolo (Ita)
- 47 Gregor Mühlberger (Aut)
- 48 Pawel Poljanski (Pol)
CCC Team
-
- 51 Víctor de la Parte (Spa)
- 52 William Barta (USA)
- 53 Paweł Bernas (Pol)
- 54 Patrick Bevin (NZl)
- 55 Jonas Koch (Ger)
- 56 Szymon Sajnok (Pol)
- 57 Nathan Van Hooydonck (Bel)
- 58 Francisco Ventoso (Spa)
Deceuninck-QuickStep
-
- 61 Philippe Gilbert (Bel)
- 62 Eros Capecchi (Ita)
- 63 Remi Cavagna (Fra)
- 64 Tim Declercq (Bel)
- 65 Fabio Jakobsen (Ned)
- 66 James Knox (GBr)
- 67 Maximiliano Ariel Richeze (Arg)
- 68 Zdenek Stybar (Cze)
EF Education First
-
- 71 Rigoberto Urán (Col)
- 72 Hugh Carthy (GBr)
- 73 Lawson Craddock (USA)
- 74 Mitchell Docker (Aus)
- 75 Sergio Andres Higuita (Col)
- 76 Daniel Martínez (Col)
- 77 Logan Owen (USA)
- 78 Tejay van Garderen (USA)
Groupama-FDJ
-
- 81 Marc Sarreau (Fra)
- 82 Bruno Armirail (Fra)
- 83 Mickaël Delage (Fra)
- 84 Kilian Frankiny (Swi)
- 85 Tobias Ludvigsson (Swe)
- 86 Steve Morabito (Swi)
- 87 Romain Seigle (Fra)
- 88 Benjamin Thomas (Fra)
Lotto Soudal
-
- 91 Thomas De Gendt (Bel)
- 92 Sander Armee (Bel)
- 93 Carl Fredrik Hagen (Nor)
- 94 Tomasz Marczyński (Pol)
- 95 Tosh Van der Sande (Bel)
- 96 Brian van Goethem (Ned)
- 97 Harm Vanhoucke (Bel)
- 98 Jelle Wallays (Bel)
Mitchelton-Scott
-
- 101 Johan Esteban Chaves Rubio (Col)
- 102 Sam Bewley (NZl)
- 103 Tsgabu Grmay (Eth)
- 104 Damien Howson (Aus)
- 105 Luka Mezgec (Slo)
- 106 Mikel Nieve Ituralde (Spa)
- 107 Nicholas Schultz (Aus)
- 108 Dion Smith (NZl)
Dimension Data
-
- 111 Louis Meintjes (RSA)
- 112 Edvald Boasson Hagen (Nor)
- 113 Nicholas Dlamini (RSA)
- 114 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilu (Eri)
- 115 Ben King (USA)
- 116 Ben O’Connor (Aus)
- 117 Rasmus Fossum Tiller (Nor)
- 118 Jacobus Venter (RSA)
-
Team Ineos
Team Jumbo-Visma
-
- 131 Primoz Roglic (Slo)
- 132 George Bennett (NZl)
- 133 Robert Gesink (Ned)
- 134 Lennard Hofstede (Ned)
- 135 Steven Kruijswijk (Ned)
- 136 Sepp Kuss (USA)
- 137 Tony Martin (Ger)
- 138 Neilson Powless (USA)
Katusha-Alpecin
-
- 141 Daniel Navarro Garcia (Spa)
- 142 Enrico Battaglin (Ita)
- 143 Steff Cras (Bel)
- 144 Matteo Fabbro (Ita)
- 145 Ruben Guerreiro (Por)
- 146 Pavel Kochetkov (Rus)
- 147 Vyacheslav Kuznetsov (Rus)
- 148 Willem Jakobus Smit (RSA)
Team Sunweb
-
- 151 Wilco Kelderman (Ned)
- 152 Nikias Arndt (Ger)
- 153 Casper Pedersen (Den)
- 154 Robert Power (Aus)
- 155 Nicolas Roche (Irl)
- 156 Michael Storer (Aus)
- 157 Martijn Tusveld (Ned)
- 158 Max Walscheid (Ger)
Trek-Segafredo
-
- 161 Gianluca Brambilla (Ita)
- 162 John Degenkolb (Ger)
- 163 Niklas Eg (Den)
- 164 Alex Kirsch (Lux)
- 165 Jacopo Mosca (Ita)
- 166 Kiel Reijnen (USA)
- 167 Peter Stetina (USA)
- 168 Edward Theuns (Bel)
UAE Team Emirates
-
- 171 Fabio Aru (Ita)
- 172 Valerio Conti (Ita)
- 173 Fernando Gaviria (Col)
- 174 Sergio Luis Henao Montoya (Col)
- 175 Marco Marcato (Ita)
- 176 Juan Sebastian Molano Benavides (Col)
- 177 Tadej Pogacar (Slo)
- 178 Oliviero Troia (Ita)
Burgos-BH
-
- 181 Angel Madrazo Ruiz (Spa)
- 182 Jetse Bol (Ned)
- 183 Oscar Cabedo Carda (Spa)
- 184 Jorge Cubero Galvez (Spa)
- 185 Jesus Ezquerra Muela (Spa)
- 186 Nuno Bico (Por)
- 187 Diego Rubio (Spa)
- 188 Ricardo Vilela (Por)
Caja Rural-Seguros RGA
-
- 191 Sergei Chernetckii (Rus)
- 192 Jon Aberasturi Izaga (Spa)
- 193 Alexander Aranburu Deba (Spa)
- 194 Domingos Gonçalves (Por)
- 195 Nelson Andres Soto Martinez (Col)
- 196 Sergio Pardilla Bellon (Spa)
- 197 Cristian Rodriguez Martin (Spa)
- 198 Gonzalo Serrano (Spa)
Cofidis Solutions Credits
-
- 201 Jesus Herrada Lopez (Spa)
- 202 Darwin Atapuma (Col)
- 203 Nicolas Edet (Fra)
- 204 Jesper Hansen (Den)
- 205 José Herrada Lopez (Spa)
- 206 Luis Angel Maté Mardones (Spa)
- 207 Stéphane Rossetto (Fra)
- 208 Damien Touze (Fra)
Euskadi Basque Country-Murias
-
- 211 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa)
- 212 Aritz Bagües (Spa)
- 213 Fernando Barcelo Aragon (Spa)
- 214 Cyril Barthe (Fra)
- 215 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa)
- 216 Mikel Iturria Segurola (Spa)
- 217 Sergio Samitier (Spa)
- 218 Hector Sáez Benito (Spa)
Zapowiedź wyścigu Vuelta a España 2019 znajduje się > TUTAJ.
Plan transmisji telewizyjnych znajduje się > TUTAJ.