Ekipa Voster ATS staje 15. sierpnia na starcie Czech Cycling Tour (UCI 2.1). Dla zespołu ze Stalowej Woli będzie to pierwszy z serii czterech zagranicznych wyścigów etapowych, jakie pozostały do końca sezonu.

Czech Cycling Tour to cztery etapy w okolicach Ołomuńca. Rywalizację zainauguruje drużynowa jazda na czas w Ostrawie, a później kolarze zmierzą się z trzema ciężkimi odcinkami. Voster ATS Team wystartuje w składzie: Paweł Franczak, Mateusz Taciak, Sylwester Janiszewski, Adam Stachowiak, Mateusz Grabis, Leszek Pluciński i Szymon Krawczyk.

Stawka jest bardzo mocna, włącznie z dwoma zespołami World Teams. Ciężko więc mówić, że jedziemy po zwycięstwo, ale na pewno nastawiamy się na walkę i na pokazanie się z dobrej strony. Zobaczymy w jakiej dyspozycji będą nasi zawodnicy po dłuższej przerwie, ale to pierwszy z czterech czekających nas wyścigów etapowych, więc trzeba będzie wejść na wysokie obroty. Start w Czechach jest dla nas również o tyle istotny, że to ojczyzna naszego partnera sprzętowego, producenta rowerów Author, więc zrobimy co w naszej mocy, żeby się dobrze zaprezentować. Zapowiada się ciekawe ściganie

– komentuje dyrektor sportowy, Mariusz Witecki.

W ostatni weekend sierpnia ekipa leci do Kazachstanu, by tam rywalizować w Tour of Almaty. Z kolei we wrześniu czekają ich wyścigi Dookoła Rumunii i Dookoła Słowacji – wszystkie z kategorią UCI 2.1.