fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel kolegą z zespołu Toma Dumoulin? Jest to scenariusz coraz bardziej prawdopodobny. Wiele wskazuje na to, że połączenie sponsorów dwóch zespołów kolarskich zakończy się także fuzją teamów.

O potencjalnym mariażu firm Corendon i Sunweb mówi się od dłuższego czasu. Kolarscy kibice od razu zainteresowali się więc tematem potencjalnego połączenia dwóch zespołów, które mogłoby nieco odmienić cykl World Tour. Dziś wiele wskazuje na to, że jest to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz.

Wszystko ze względu na słowa dyrektora firmy Corendon, Stevena van der Heijdena, który w rozmowie z radiem BNR przyznał, że 2 zespoły dla jednego sponsora to nieco za wiele.

Dwa zespoły kolarskie to dla jednej firmy nieco za dużo. Kiedy tylko oficjalnie zaprezentujemy swój nowy projekt, na pewno weźmiemy pod uwagę także oba teamy. Żaden kontrakt nie zostanie rozwiązany. Nie wiemy tylko, czy zawodnicy ścigać się będą nadal pod dwoma nazwami, czy może pod jedną, wspólną. Jednocześnie jednak to nie są bezpośrednio nasze zespoły. My, jako Corendon, jesteśmy tylko sponsorem, a ekipa jest odmiennym podmiotem. Może więc ona nie zgodzić się z naszymi planami

– powiedział szef tureckiej firmy.

Kolarskich kibiców cała sytuacja interesuje głównie ze względu na Mathieu van der Poela. Ewentualne “przejście” Holendra do ekipy Sunweb mogłoby bowiem w pewnym stopniu zmusić do większego skupienia się nad jazdą na szosie.