Duńczyk Johan Price-Pejtersen wygrał jazdę indywidualną na czas do lat 23 na mistrzostwach Europy w Alkmaar. Drugi był jego rodak Mikkel Bjerg. Filip Maciejuk i Damian Papierski zajęli dalsze miejsca.

Rywalizacja odbyła się na znanej trasie w Alkmaar o długości 22,4 kilometra. Polskę reprezentowali Filip Maciejuk i Damian Papierski.

Price-Pejtersen jechał w początkowej fazie czasówki. Duńczyk uzyskał wynik 25:53 i objął prowadzenie. Najbliżej tego rezultatu był inny kolarz z Danii, Mikkel Bjerg. Był on uważany za większego kandydata do triumfu niż jego rodak, ale pojechał 12 sekund wolniej. Duńczycy zajęli dwie czołowe lokaty. Podium uzupełnił Szwajcar Stefan Bissegger ze stratą 13 sekund.

Filip Maciejuk zajął 20. miejsce ze stratą minuty i 18 sekund, a Damian Papierski był 28. ze stratą minuty i 57 sekund.