22-letni Kolumbijczyk Egan Bernal reprezentujący brytyjską drużynę INEOS zwyciężył w 106. edycji wyścigu Tour de France. W prestiżowym sprincie na Polach Elizejskich w Paryżu najszybszy był Caleb Ewan (Lotto-Soudal).
Dwudziesty pierwszy i zarazem ostatni etap tegorocznego wyścigu Tour de France odbył się na liczącej 128 km trasie z Ramboulliet do Paryża. Do pokonania były dwie górskie premie czwartej kategorii i jedna lotna premia. Wszystkie te „atrakcje” były jednak bez znaczenia, ponieważ zarówno klasyfikacja górska, jak i punktowa zostały rozstrzygnięte podczas wcześniejszych etapów.
Tradycyjnie ściganie rozpoczęło się dopiero na ulicach Paryża. Czteroosobową ucieczkę stworzyli: Omar Fraile (Astana), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Tom Scully (EF Education First) oraz Jan Tratnik (Bahrain-Merida).
Harcownicy zostali doścignięci 15 km przed metą, a najdłużej przed peletonem paradował Jan Tratnik. W tym czasie defekt miał inny szybki kolarz drużyny Bahrain-Merida – Sonny Colbrelli. Na Włocha poczekał nawet jego rodak – Vincenzo Nibali.
Chwilę później problem z łańcuchem miał Michael Matthews z Team Sunweb. Także i Australijczykowi, z pomocą Nicolasa Roche’a, udało się wrócić do peletonu.
5900 metrów atak przypuścił Greg Van Avermaet z polskiej drużyny CCC Team – aktywny w całym wyścigu, trzeci podczas etapu do Gap. Oczywiście ta akcja nie miała szans powodzenia, ale i tak brawa za aktywność dla Belga.
Jako pierwszy zaczął finiszować Edvald Boasson Hagen, próbując nieco zaskoczyć rywali, ale ten pomysł nie zdał egzaminu. Ostatecznie w jak zwykle emocjonującym finiszu na Polach Elizejskich najszybszy był debiutant w wyścigu Tour de France – Caleb Ewan.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 3:04:08 | |
2 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
3 | Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie | ||
4 | Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep | ||
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data | ||
6 | André Greipel (Ger) Arkéa Samsic | ||
7 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott | ||
8 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | ||
9 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | ||
10 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | ||
11 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida | ||
12 | Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin | ||
13 | Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert | ||
14 | Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits | ||
15 | Hugo Houle (Can) Astana Pro Team | ||
16 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | ||
17 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | ||
18 | Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep | ||
19 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | ||
20 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | ||
21 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | ||
22 | Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert | ||
23 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | ||
24 | Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert | ||
25 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | ||
26 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits | ||
27 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
28 | Michael Matthews (Aus) Team Sunweb | ||
29 | Egan Bernal (Col) Team Ineos | ||
30 | Geraint Thomas (GBr) Team Ineos | ||
31 | Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos | ||
32 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | ||
33 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | ||
34 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | ||
35 | Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First | ||
36 | Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
37 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | ||
38 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | ||
39 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | ||
40 | Rigoberto Uran (Col) EF Education First | ||
41 | Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic | ||
42 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | ||
43 | Ben King (USA) Dimension Data | ||
44 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | ||
45 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | ||
46 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | ||
47 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
48 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | ||
49 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | ||
50 | Mikel Landa (Spa) Movistar Team | ||
51 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | ||
52 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | ||
53 | Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
54 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:19 | |
55 | Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data | 0:00:20 | |
56 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | ||
57 | Wout Poels (Ned) Team Ineos | ||
58 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education First | ||
59 | Michael Schär (Swi) CCC Team | ||
60 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | ||
61 | Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic | ||
62 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
63 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | ||
64 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | ||
65 | Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic | ||
66 | Michael Woods (Can) EF Education First | ||
67 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | ||
68 | Tanel Kangert (Est) EF Education First | ||
69 | Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates | 0:00:28 | |
70 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 0:00:29 | |
71 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | ||
72 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | ||
73 | Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic | ||
74 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits | ||
75 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | ||
76 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida | ||
77 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert | ||
78 | Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert | ||
79 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | ||
80 | Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team | ||
81 | Joseph Rosskopf (USA) CCC Team | ||
82 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | ||
83 | Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal | ||
84 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
85 | Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale | ||
86 | Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates | ||
87 | Gianni Moscon (Ita) Team Ineos | 0:00:37 | |
88 | Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos | ||
89 | Lars Bak (Den) Dimension Data | ||
90 | Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo | ||
91 | Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida | 0:00:41 | |
92 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | ||
93 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | ||
94 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | ||
95 | Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team | ||
96 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits | ||
97 | Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep | 0:00:45 | |
98 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | ||
99 | Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott | ||
100 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | ||
101 | Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic | ||
102 | Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic | ||
103 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
104 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida | ||
105 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | 0:00:48 | |
106 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | ||
107 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | ||
108 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | ||
109 | Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates | 0:00:51 | |
110 | Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data | ||
111 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | ||
112 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | ||
113 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | ||
114 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | ||
115 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | ||
116 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | ||
117 | Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits | ||
118 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits | ||
119 | Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin | ||
120 | Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin | ||
121 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | ||
122 | Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic | 0:00:58 | |
123 | Chad Haga (USA) Team Sunweb | 0:01:03 | |
124 | José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin | 0:01:04 | |
125 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | 0:01:06 | |
126 | Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team | 0:01:18 | |
127 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | 0:01:20 | |
128 | Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb | 0:01:24 | |
129 | Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
130 | Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin | ||
131 | Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie | ||
132 | Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale | 0:01:36 | |
133 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
134 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale | ||
135 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | 0:01:42 | |
136 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | ||
137 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | ||
138 | Stephen Cummings (GBr) Dimension Data | ||
139 | Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team | ||
140 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | ||
141 | Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott | 0:01:46 | |
142 | Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott | ||
143 | Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott | ||
144 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | 0:01:48 | |
145 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:01:52 | |
146 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | 0:01:53 | |
147 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | ||
148 | Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal | 0:02:18 | |
149 | Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:21 | |
150 | Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos | 0:02:30 | |
151 | George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma | ||
152 | Tom Scully (NZl) EF Education First | ||
153 | Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale | ||
154 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida | 0:03:00 | |
155 | Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin | 0:03:33 |
Klasyfikacja generalna wyścigu Tour de France 2019:
1 | Egan Bernal (Col) Team Ineos | 82:57:00 | |
2 | Geraint Thomas (GBr) Team Ineos | 0:01:11 | |
3 | Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:01:31 | |
4 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:01:56 | |
5 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 0:04:05 | |
6 | Mikel Landa (Spa) Movistar Team | 0:04:23 | |
7 | Rigoberto Uran (Col) EF Education First | 0:05:15 | |
8 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | 0:05:30 | |
9 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:06:12 | |
10 | Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic | 0:07:32 | |
11 | Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo | 0:12:42 | |
12 | Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert | 0:22:08 | |
13 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:23:58 | |
14 | Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates | 0:27:36 | |
15 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:30:23 | |
16 | Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data | 0:36:09 | |
17 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | 0:44:29 | |
18 | Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates | 0:45:21 | |
19 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:48:52 | |
20 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits | 0:51:57 | |
21 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | 0:56:47 | |
22 | Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep | 0:58:20 | |
23 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | 1:02:44 | |
24 | George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma | 1:04:40 | |
25 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | ||
26 | Wout Poels (Ned) Team Ineos | 1:12:25 | |
27 | Tanel Kangert (Est) EF Education First | 1:12:36 | |
28 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 1:14:58 | |
29 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 1:16:50 | |
30 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 1:20:07 | |
31 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 1:20:49 | |
32 | Michael Woods (Can) EF Education First | 1:21:00 | |
33 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | 1:21:17 | |
34 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:22:32 | |
35 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 1:24:35 | |
36 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | 1:27:56 | |
37 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 1:35:45 | |
38 | Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott | 1:36:59 | |
39 | Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida | 1:37:02 | |
40 | Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb | 1:39:36 | |
41 | Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale | 1:40:07 | |
42 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | 1:40:17 | |
43 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 1:43:42 | |
44 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida | 1:44:17 | |
45 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | 1:47:20 | |
46 | Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos | 1:51:38 | |
47 | Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates | 1:52:37 | |
48 | Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale | 1:53:51 | |
49 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 1:53:54 | |
50 | Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos | 1:54:22 | |
51 | Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin | 1:55:57 | |
52 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott | 1:57:38 | |
53 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | 1:59:02 | |
54 | Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team | 1:59:10 | |
55 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | 1:59:55 | |
56 | Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale | 2:03:00 | |
57 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits | 2:05:35 | |
58 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida | 2:07:15 | |
59 | Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal | 2:07:28 | |
60 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 2:10:33 | |
61 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | 2:11:43 | |
62 | Ben King (USA) Dimension Data | 2:12:00 | |
63 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | 2:13:25 | |
64 | Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin | 2:14:28 | |
65 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | 2:15:03 | |
66 | Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie | 2:15:42 | |
67 | Michael Matthews (Aus) Team Sunweb | 2:16:34 | |
68 | Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale | 2:16:43 | |
69 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education First | 2:19:06 | |
70 | Michael Schär (Swi) CCC Team | 2:19:45 | |
71 | Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team | 2:19:52 | |
72 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | 2:24:58 | |
73 | Joseph Rosskopf (USA) CCC Team | 2:26:36 | |
74 | Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic | 2:28:04 | |
75 | Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data | 2:28:07 | |
76 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data | 2:28:19 | |
77 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | 2:32:14 | |
78 | Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic | 2:33:02 | |
79 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 2:35:51 | |
80 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | 2:38:26 | |
81 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 2:39:50 | |
82 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 2:44:24 | |
83 | Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos | 2:46:14 | |
84 | Gianni Moscon (Ita) Team Ineos | 2:47:23 | |
85 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida | 2:48:27 | |
86 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits | 2:49:25 | |
87 | Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits | 2:51:36 | |
88 | Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert | 2:53:25 | |
89 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 2:54:56 | |
90 | Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic | 2:55:03 | |
91 | Hugo Houle (Can) Astana Pro Team | 2:56:11 | |
92 | Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic | 2:59:17 | |
93 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida | 3:00:37 | |
94 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | 3:01:43 | |
95 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | 3:01:47 | |
96 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | 3:02:38 | |
97 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 3:02:42 | |
98 | Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal | 3:03:49 | |
99 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 3:04:34 | |
100 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits | 3:05:15 | |
101 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | 3:06:54 | |
102 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | 3:08:49 | |
103 | Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic | 3:12:17 | |
104 | Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team | 3:12:22 | |
105 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | 3:13:05 | |
106 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | 3:13:36 | |
107 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 3:15:24 | |
108 | Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits | 3:17:08 | |
109 | Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott | 3:18:36 | |
110 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | 3:19:40 | |
111 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert | 3:19:58 | |
112 | Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott | 3:22:22 | |
113 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale | 3:25:57 | |
114 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | 3:26:03 | |
115 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:27:10 | |
116 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | 3:27:43 | |
117 | Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin | 3:29:22 | |
118 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 3:31:36 | |
119 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | 3:33:43 | |
120 | Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert | 3:34:00 | |
121 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | 3:35:12 | |
122 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 3:38:18 | |
123 | Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic | 3:43:22 | |
124 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | 3:44:10 | |
125 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 3:44:48 | |
126 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | 3:45:11 | |
127 | Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team | 3:46:34 | |
128 | José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin | 3:47:15 | |
129 | Stephen Cummings (GBr) Dimension Data | 3:49:45 | |
130 | Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep | 3:52:37 | |
131 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | 3:53:11 | |
132 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 3:54:34 | |
133 | Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep | 3:54:37 | |
134 | Chad Haga (USA) Team Sunweb | 3:54:51 | |
135 | Tom Scully (NZl) EF Education First | 3:56:52 | |
136 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | 3:57:05 | |
137 | Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie | 3:59:44 | |
138 | Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert | 4:00:20 | |
139 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | 4:01:05 | |
140 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | 4:02:02 | |
141 | Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe | 4:02:18 | |
142 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | 4:03:56 | |
143 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 4:05:32 | |
144 | André Greipel (Ger) Arkéa Samsic | 4:07:00 | |
145 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | 4:07:10 | |
146 | Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott | 4:07:32 | |
147 | Lars Bak (Den) Dimension Data | 4:07:48 | |
148 | Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin | 4:08:17 | |
149 | Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep | 4:10:05 | |
150 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 4:13:43 | |
151 | Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin | 4:14:39 | |
152 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 4:19:33 | |
153 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | 4:29:07 | |
154 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | 4:31:43 | |
155 | Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First | 4:34:23 |
Klasyfikacja punktowa:
1 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 316 | pts |
2 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 248 | |
3 | Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep | 224 | |
4 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida | 209 | |
5 | Michael Matthews (Aus) Team Sunweb | 201 | |
6 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott | 192 | |
7 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 167 | |
8 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | 149 | |
9 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | 146 | |
10 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 119 | |
11 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 116 | |
12 | Geraint Thomas (GBr) Team Ineos | 80 | |
13 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | 78 | |
14 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits | 78 | |
15 | Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert | 77 | |
16 | Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin | 75 | |
17 | Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal | 71 | |
18 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | 71 | |
19 | Egan Bernal (Col) Team Ineos | 68 | |
20 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | 66 | |
21 | Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale | 64 | |
22 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 60 | |
23 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | 59 | |
24 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data | 57 | |
25 | Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida | 54 | |
26 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | 53 | |
27 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida | 51 | |
28 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | 49 | |
29 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 49 | |
30 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | 49 | |
31 | Mikel Landa (Spa) Movistar Team | 48 | |
32 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida | 48 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma | 47 | |
34 | Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team | 47 | |
35 | Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale | 47 | |
36 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 47 | |
37 | Michael Schär (Swi) CCC Team | 46 | |
38 | Rigoberto Uran (Col) EF Education First | 45 | |
39 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | 45 | |
40 | Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie | 45 | |
41 | André Greipel (Ger) Arkéa Samsic | 44 | |
42 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | 43 | |
43 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | 42 | |
44 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | 41 | |
45 | Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin | 41 | |
46 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 40 | |
47 | Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic | 37 | |
48 | Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb | 35 | |
49 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida | 35 | |
50 | Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic | 35 | |
51 | Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep | 35 | |
52 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 34 | |
53 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 33 | |
54 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | 32 | |
55 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 31 | |
56 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | 31 | |
57 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 30 | |
58 | Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits | 29 | |
59 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | 29 | |
60 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | 28 | |
61 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 27 | |
62 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 26 | |
63 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits | 26 | |
64 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 26 | |
65 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | 26 | |
66 | Ben King (USA) Dimension Data | 26 | |
67 | Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo | 24 | |
68 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | 22 | |
69 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 21 | |
70 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | 21 | |
71 | Tom Scully (NZl) EF Education First | 21 | |
72 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert | 20 | |
73 | Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert | 20 | |
74 | Lars Bak (Den) Dimension Data | 20 | |
75 | Michael Woods (Can) EF Education First | 19 | |
76 | Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team | 19 | |
77 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | 19 | |
78 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits | 18 | |
79 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | 18 | |
80 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 17 | |
81 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | 17 | |
82 | Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic | 17 | |
83 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits | 17 | |
84 | Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team | 17 | |
85 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | 17 | |
86 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 16 | |
87 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | 16 | |
88 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale | 16 | |
89 | Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep | 14 | |
90 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 14 | |
91 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education First | 14 | |
92 | Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos | 14 | |
93 | Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits | 13 | |
94 | Wout Poels (Ned) Team Ineos | 12 | |
95 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | 11 | |
96 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 11 | |
97 | Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin | 10 | |
98 | Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott | 10 | |
99 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | 9 | |
100 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | 9 | |
101 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | 9 | |
102 | Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe | 9 | |
103 | George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma | 8 | |
104 | Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale | 8 | |
105 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 8 | |
106 | Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert | 6 | |
107 | Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos | 6 | |
108 | Joseph Rosskopf (USA) CCC Team | 6 | |
109 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | 6 | |
110 | Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates | 5 | |
111 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 5 | |
112 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 5 | |
113 | Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott | 5 | |
114 | Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin | 5 | |
115 | Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates | 4 | |
116 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 4 | |
117 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale | 4 | |
118 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 3 | |
119 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | 3 | |
120 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 3 | |
121 | Hugo Houle (Can) Astana Pro Team | 2 | |
122 | Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic | 2 | |
123 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | 2 | |
124 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | 1 | |
125 | Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal | 1 | |
126 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 1 | |
127 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | -3 | |
128 | Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep | -4 | |
129 | Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott | -6 |
Klasyfikacja górska:
1 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 86 | pts |
2 | Egan Bernal (Col) Team Ineos | 78 | |
3 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | 75 | |
4 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida | 67 | |
5 | Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida | 59 | |
6 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 59 | |
7 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | 58 | |
8 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | 45 | |
9 | Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma | 44 | |
10 | Mikel Landa (Spa) Movistar Team | 42 | |
11 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 40 | |
12 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 38 | |
13 | Geraint Thomas (GBr) Team Ineos | 36 | |
14 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 33 | |
15 | Michael Woods (Can) EF Education First | 31 | |
16 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 30 | |
17 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 30 | |
18 | Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal | 28 | |
19 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | 27 | |
20 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 26 | |
21 | Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic | 24 | |
22 | Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb | 22 | |
23 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits | 20 | |
24 | Rigoberto Uran (Col) EF Education First | 20 | |
25 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | 20 | |
26 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 20 | |
27 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | 18 | |
28 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | 17 | |
29 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida | 13 | |
30 | Ben King (USA) Dimension Data | 13 | |
31 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | 10 | |
32 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 9 | |
33 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 8 | |
34 | Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic | 8 | |
35 | Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team | 7 | |
36 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 6 | |
37 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | 6 | |
38 | Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic | 6 | |
39 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | 6 | |
40 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | 6 | |
41 | Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale | 5 | |
42 | Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team | 5 | |
43 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | 4 | |
44 | Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin | 4 | |
45 | Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits | 3 | |
46 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott | 3 | |
47 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits | 3 | |
48 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert | 3 | |
49 | Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates | 2 | |
50 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | 2 | |
51 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | 2 | |
52 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits | 2 | |
53 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 2 | |
54 | Michael Schär (Swi) CCC Team | 1 | |
55 | Lars Bak (Den) Dimension Data | 1 | |
56 | Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data | 1 | |
57 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | 1 | |
58 | Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale | 1 | |
59 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits | 1 | |
60 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | 1 | |
61 | Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin | 1 | |
62 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 1 | |
63 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa:
1 | Egan Bernal (Col) Team Ineos | 82:57:00 | |
2 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:23:58 | |
3 | Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep | 0:58:20 | |
4 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | 1:02:44 | |
5 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 1:04:40 | |
6 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 1:20:49 | |
7 | Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb | 1:39:36 | |
8 | Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal | 2:07:28 | |
9 | Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin | 2:14:28 | |
10 | Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic | 2:33:02 | |
11 | Gianni Moscon (Ita) Team Ineos | 2:47:23 | |
12 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | 3:01:47 | |
13 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert | 3:19:58 | |
14 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale | 3:25:57 | |
15 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | 3:26:03 | |
16 | Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin | 3:29:22 | |
17 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | 3:33:43 | |
18 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | 3:35:12 | |
19 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 3:38:18 | |
20 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | 3:53:11 | |
21 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 3:54:34 | |
22 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | 3:57:05 | |
23 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | 4:02:02 |
Klasyfikacja drużynowa:
1 | Movistar Team | 248:58:15 | |
2 | Trek-Segafredo | 0:47:54 | |
3 | Team Ineos | 0:57:52 | |
4 | EF Education First | 1:25:57 | |
5 | Bora-Hansgrohe | 1:29:30 | |
6 | Groupama-FDJ | 1:42:29 | |
7 | Team Jumbo-Visma | 1:52:55 | |
8 | AG2R La Mondiale | 2:08:17 | |
9 | UAE Team Emirates | 2:10:32 | |
10 | Astana Pro Team | 2:27:37 | |
11 | Mitchelton-Scott | 2:34:00 | |
12 | Deceuninck-QuickStep | 3:15:42 | |
13 | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:49:46 | |
14 | CCC Team | 4:02:12 | |
15 | Bahrain-Merida | 4:08:22 | |
16 | Dimension Data | 4:12:27 | |
17 | Cofidis Solutions Credits | 4:20:51 | |
18 | Team Arkea-Samsic | 4:21:11 | |
19 | Team Sunweb | 4:45:01 | |
20 | Lotto Soudal | 5:59:31 | |
21 | Total Direct Energie | 7:00:33 | |
22 | Katusha-Alpecin | 7:32:21 |
Najbardziej walecznym kolarzem w całym wyścigu został Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).