fot. Deceuninck-Quick Step

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) po samotnym ataku zdecydowanie wygrał 3. etap Adriatica Ionica Race. Liderem pozostał Mark Padun (Bahrain Merida).

Po królewskim etapie przyszedł czas na pagórkowaty odcinek z Padoli do Cormons. Trasa liczyła ponad 200 kilometrów. Ściganie zakończyło się na krótkim i stromym podjeździe na Monte Quarin.

Remco Evenepoel samotnie zaatakował na około 10 kilometrów przed metą. Nikt nie był w stanie dojechać do Belga. Kolarz Deceuninck-Quick Step triumfował z przewagą ponad 2 minuty. Kolarze z grupy lidera walczyli na Monte Quarin o 2. miejsce. Najlepszy na finiszu był Philippe Gilbert. Deceuninck-Quick Step zanotował kolejny dublet.

Mark Padun zajął 6. miejsce. Ukrainiec z Bahrain-Merida jest liderem przed ostatnim etapem.

Wyniki 3. etapu:

1 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 4:50:19
2 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step 2:13
3 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
4 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
5 KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
6 PADUN Mark Bahrain Merida ,,
7 PRADES Eduard Movistar Team ,,
8 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
9 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
10 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:23
11 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First ,,
12 WYSS Danilo Team Dimension Data 2:30
13 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
14 GREGAARD Jonas Astana Pro Team ,,
15 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 2:32
16 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
17 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
18 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 2:43
19 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
20 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 2:51
21 FIORELLI Filippo Italy 2:53
22 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:56
23 ANACONA Winner Movistar Team ,,
24 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
25 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec ,,
26 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
27 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
28 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 3:02
29 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 3:05
30 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
31 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 4:07
32 WEENING Pieter Roompot – Charles 4:11
33 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 4:31
34 ARCAS Jorge Movistar Team 4:34
35 VANMARCKE Sep EF Education First 5:42
36 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
37 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
38 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 5:47
39 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
40 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 6:05
41 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 6:22
42 BARISON Emanuele Italy ,,
43 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 6:37
44 NIV Guy Israel Cycling Academy 8:01
45 TILLER Rasmus Team Dimension Data 10:41
46 ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
47 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
48 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 10:58
49 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè 11:10
50 PLANET Charles Team Novo Nordisk 11:35
51 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ,,
52 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
53 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
54 GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
55 SIEBERG Marcel Bahrain Merida ,,
56 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
57 LIVYNS Arjen Roompot – Charles 11:48
58 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 12:02
59 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
60 VAN DEN BERG Julius EF Education First 12:10
61 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 12:19
62 THEUNS Edward Trek – Segafredo 13:04
63 MODOLO Sacha EF Education First ,,
64 MORI Manuele UAE-Team Emirates 13:09
65 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 15:33
66 WHELAN James EF Education First 15:34
67 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 15:51
68 DALLA VALLE Nicolas Italy 16:28
69 BAIS Davide Cycling Team Friuli ,,
70 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
71 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
72 HOFLAND Moreno EF Education First ,,
73 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
74 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
75 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
76 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
77 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk ,,
78 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
79 FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
80 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 16:45
81 GAZZOLI Michele Italy ,,
82 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
83 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida ,,
84 DAINESE Alberto Italy ,,
85 VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 16:48
86 BAUHAUS Phil Bahrain Merida 16:55
87 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 17:19
88 STACCHIOTTI Riccardo Italy 17:21
89 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 18:28
90 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA 19:47
91 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
92 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
93 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
94 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
95 BRAND Sam Team Novo Nordisk ,,
96 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
97 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
98 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
99 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
100 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
101 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
102 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
103 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF ,,
104 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
105 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
106 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 24:21
107 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
DNF BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec –
DNF DE WITTE Mathias Roompot – Charles ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – PADUN Mark Bahrain Merida 14:56:36
2 2 – HERMANS Ben Israel Cycling Academy 0:06
3 4 ▲1 KNOX James Deceuninck – Quick Step 0:15
4 3 ▼1 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 0:20
5 8 ▲3 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 0:46
6 5 ▼1 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:17
7 6 ▼1 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:42
8 7 ▼1 POLANC Jan UAE-Team Emirates 2:55
9 9 – MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 4:25
10 10 – HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 5:50
11 11 – GREGAARD Jonas Astana Pro Team 7:05
12 12 – ANACONA Winner Movistar Team 8:49
13 13 – MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 11:30
14 14 – WYSS Danilo Team Dimension Data 12:13
15 16 ▲1 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 13:13
16 15 ▼1 FIORELLI Filippo Italy 13:17
17 17 – BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 15:13
18 18 – EG Niklas Trek – Segafredo 18:02
19 21 ▲2 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 19:15
20 24 ▲4 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 22:36
21 25 ▲4 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 22:48
22 23 ▲1 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 24:59
23 29 ▲6 PRADES Eduard Movistar Team 25:10
24 20 ▼4 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè 26:01
25 34 ▲9 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 26:36
26 31 ▲5 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 27:16
27 35 ▲8 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team 27:23
28 33 ▲5 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 27:29
29 26 ▼3 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 27:41
30 27 ▼3 BARISON Emanuele Italy 28:58
31 41 ▲10 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 32:21
32 47 ▲15 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 34:22
33 46 ▲13 ARCAS Jorge Movistar Team 34:25
34 37 ▲3 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 34:55
35 43 ▲8 MEINTJES Louis Team Dimension Data 35:38
36 53 ▲17 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step 35:48
37 50 ▲13 WEENING Pieter Roompot – Charles 36:23
38 44 ▲6 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 36:28
39 19 ▼20 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 36:50
40 30 ▼10 THEUNS Edward Trek – Segafredo 37:29
41 52 ▲11 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 37:46
42 49 ▲7 DOMBROWSKI Joe EF Education First 37:54
43 22 ▼21 NOVAK Domen Bahrain Merida 38:13
44 28 ▼16 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise 39:25
45 57 ▲12 VANMARCKE Sep EF Education First 39:27
46 67 ▲21 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 40:19
47 32 ▼15 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 40:36
48 68 ▲20 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 41:54
49 48 ▼1 MORI Manuele UAE-Team Emirates 45:19
50 39 ▼11 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 45:24
51 66 ▲15 NIV Guy Israel Cycling Academy 45:37
52 55 ▲3 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 45:47
53 58 ▲5 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 45:54
54 54 – HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 46:04
55 38 ▼17 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA 46:19
56 42 ▼14 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
57 59 ▲2 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 46:48
58 56 ▼2 MODOLO Sacha EF Education First 46:49
59 36 ▼23 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 48:10
60 51 ▼9 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 48:40
61 45 ▼16 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 49:38
62 70 ▲8 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 51:52
63 62 ▼1 PERON Andrea Team Novo Nordisk 52:14
64 63 ▼1 DAINESE Alberto Italy 52:31
65 65 – VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 54:24
66 76 ▲10 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli 54:33
67 78 ▲11 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
68 77 ▲9 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 55:00
69 60 ▼9 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
70 64 ▼6 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 56:06
71 74 ▲3 WHELAN James EF Education First 58:32
72 69 ▼3 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA 58:36
73 73 – BAIS Davide Cycling Team Friuli 59:26
74 72 ▼2 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
75 80 ▲5 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 1:01:21
76 81 ▲5 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida ,,
77 71 ▼6 BRAND Sam Team Novo Nordisk 1:02:45
78 79 ▲1 EISEL Bernhard Team Dimension Data 1:03:18
79 82 ▲3 FRAME Alex Trek – Segafredo 1:04:30
80 75 ▼5 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 1:07:19
81 83 ▲2 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo 1:07:49
82 101 ▲19 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 1:08:00
83 86 ▲3 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 1:08:08
84 88 ▲4 ROELANDTS Jürgen Movistar Team 1:08:44
85 87 ▲2 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 1:08:45
86 84 ▼2 DALLA VALLE Nicolas Italy 1:09:00
87 91 ▲4 PLANET Charles Team Novo Nordisk 1:11:14
88 94 ▲6 SIEBERG Marcel Bahrain Merida ,,
89 92 ▲3 LIVYNS Arjen Roompot – Charles 1:11:27
90 97 ▲7 VAN DEN BERG Julius EF Education First 1:14:56
91 85 ▼6 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 1:15:19
92 99 ▲7 TILLER Rasmus Team Dimension Data 1:15:36
93 90 ▼3 SIMION Paolo Bardiani – CSF 1:16:24
94 96 ▲2 BAUHAUS Phil Bahrain Merida 1:16:34
95 89 ▼6 STACCHIOTTI Riccardo Italy 1:17:00
96 93 ▼3 RENSHAW Mark Team Dimension Data 1:19:26
97 95 ▼2 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
98 98 – HOFLAND Moreno EF Education First 1:21:23
99 100 ▲1 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
100 103 ▲3 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk 1:23:52
101 102 ▲1 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 1:25:52
102 104 ▲2 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 1:27:11
103 105 ▲2 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
104 107 ▲3 GAZZOLI Michele Italy 1:28:47
105 109 ▲4 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 1:29:27
106 106 – VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 1:31:49
107 108 ▲1 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF ,,