Foto: (c) Flaviano Ossola

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała jazdę indywidualną na czas i umocniła się na prowadzeniu w Giro Rosa.

Szóstym etapem 30 edycji kobiecego Giro była górska czasówka z Chiuro do Teglio o długości 12 kilometrów. Niespełna 11 kilometrów prowadziło pod górę o średnim nachyleniu 4,6 %.

Wyraźnie zmęczona wczorajszym etapem Małgorzata Jasińska (Movistar) wykręciła czas 32’24”. Lepsze od niej były Anna Plichta (Trek Segafredo Women) – 31’44” i Marta Lach (CCC-Liv) – 29’09”. Kiedy Marta przyjechała na metę traciła do prowadzącej Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing) niespełna dwie minuty.

Najlepszy czas wykręciła dzisiaj niesamowita Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która wystartowała dwie minuty za naszą Katarzyną Niewiadomą (Canyon SRAM Racing), a na kresce wyprzedziła Polkę.

Druga była Anna van der Breggen (Boels-Dolmans), która była gorsza o 52 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyła Elisa Longo Borghini (Trek Segafredo Women).

Katarzyna Niewiadoma była ostatecznie szósta.

Wyniki szóstego etapu:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:24:31,87
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:52,16
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:01:48,06
4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:49,70
5 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:01:53,80
6 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:02:00,52
7 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:03,71
8 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:08,97
9 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:02:21,57
10 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:23,49
11 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:02:29,49
12 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:02:39,44
13 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:40,44
14 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:40,88
15 Leah Thomas (USA) Bigla 0:02:41,76
16 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:02:48,34
17 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:02:52,65
18 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:02:56,19
19 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:02:56,92
20 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:02:57,00
21 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:03:02,30
22 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:03:04,32
23 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:03:15,46
24 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:20,48
25 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:03:23,30
26 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:03:27,64
27 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:03:29,16
28 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:03:30,21
29 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:03:35,67
30 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:37,29
31 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 0:03:48,44
32 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:48,78
33 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:55,13
34 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:01,49
35 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:05,84
36 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:04:06,66
37 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:07,20
38 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:04:09,83
39 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:04:10,01
40 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:04:15,43
41 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:04:16,39
42 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:04:24,00
43 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:04:26,37
44 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:27,32
45 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:04:30,11
46 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:04:31,29
47 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:04:32,20
48 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:36,90
49 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:04:37,75
50 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:04:38,06
51 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:42,20
52 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:04:42,73
53 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:42,76
54 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:04:48,72
55 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:50,81
56 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:58,85
57 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:05:04,61
58 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:05:05,06
59 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:05:05,87
60 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:10,20
61 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:05:14,08
62 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:05:15,67
63 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:05:16,56
64 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:05:19,13
65 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:05:20,36
66 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:05:22,72
67 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:05:23,33
68 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:05:27,97
69 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:05:34,80
70 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:05:35,01
71 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:05:41,62
72 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:05:42,77
73 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:05:45,55
74 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:05:50,88
75 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:02,75
76 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:06:06,80
77 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:06:07,06
78 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:06:15,23
79 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:06:17,50
80 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:06:18,18
81 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:18,84
82 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:19,73
83 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:06:21,14
84 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:06:23,57
85 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:06:24,16
86 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:06:25,36
87 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:06:25,49
88 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:06:27,59
89 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:06:29,43
90 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:06:30,00
91 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:30,40
92 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:06:34,18
93 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:06:34,62
94 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:06:38,58
95 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:06:40,70
96 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:06:53,33
97 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:06:54,74
98 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:56,26
99 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:58,57
100 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:03,43
101 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:07:03,58
102 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:04,10
103 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:07:06,41
104 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:07:07,21
105 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:07:08,49
106 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:10,40
107 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:07:12,85
108 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:15,26
109 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:07:15,81
110 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:07:17,00
111 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:07:20,48
112 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:30,92
113 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:35,32
114 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:41,47
115 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:07:48,33
116 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:07:48,68
117 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:07:52,46
118 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:54,52
119 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:07:56,55
120 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:07:57,34
121 Chiara Perini (Ita) BePink 0:08:00,22
122 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:08:02,35
123 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:08:15,55
124 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:08:17,76
125 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:08:33,53
126 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:39,37
127 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:08:50,24
128 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:08:51,67
129 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:00,26
130 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:09:53,00
131 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:10:37,31
DNS Anastasiia Pliaskina (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
DNS Marina Uvarova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 11:42:15
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:04:17
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:17
4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:05:17
5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:21
6 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:05:47
7 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:08
8 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:06:20
9 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:06:33
10 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:34
11 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:07:28
12 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:59
13 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:08:27
14 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:08:31
15 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:09:14
16 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:21
17 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:09:26
18 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:09:51
19 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:10:19
20 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 0:10:36
21 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:11:04
22 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:11:16
23 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:11:17
24 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:11:46
25 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:12:09
26 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:12:33
27 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:12:35
28 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:13:17
29 Leah Thomas (USA) Bigla 0:13:40
30 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:11
31 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:49
32 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:16:29
33 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:17:26
34 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:17:46
35 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:18:37
36 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:19:04
37 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:20:47
38 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:20:59
39 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:21:43
40 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:23:21
41 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:23:27
42 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:23:40
43 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:23:44
44 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:25:00
45 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:25:18
46 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:25:31
47 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:26:05
48 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:26:41
49 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:29:22
50 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:29:36
51 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:30:00
52 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:30:19
53 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:30:58
54 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:31:36
55 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:31:46
56 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:31:57
57 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:32:36
58 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:34:27
59 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:34:39
60 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:36:39
61 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:36:47
62 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:37:06
63 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:37:39
64 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:37:45
65 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:38:16
66 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:39:30
67 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:40:08
68 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:40:28
69 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:40:35
70 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:40:52
71 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:40:54
72 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:40:55
73 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:41:04
74 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:41:12
75 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:41:57
76 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:42:01
77 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:42:27
78 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:44:04
79 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:44:33
80 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:45:37
81 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:45:48
82 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:46:14
83 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:46:48
84 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:46:56
85 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:47:19
86 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:47:48
87 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:49:00
88 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:49:03
89 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:49:22
90 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:49:25
91 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:49:42
92 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:50:34
93 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:50:56
94 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:51:14
95 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:51:23
96 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:51:37
97 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:51:39
98 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:51:44
99 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:51:59
100 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:52:10
101 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:52:10
102 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:52:15
103 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:52:39
104 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:53:20
105 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:54:17
106 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:54:50
107 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:55:20
108 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:55:32
109 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:55:42
110 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:56:24
111 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:57:36
112 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:57:37
113 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:59:31
114 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:59:32
115 Chiara Perini (Ita) BePink 0:59:38
116 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:59:56
117 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:59:57
118 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 1:00:18
119 Nicole Steigenga (Ned) BePink 1:03:41
120 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 1:06:45
121 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 1:07:01
122 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:07:17
123 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 1:09:57
124 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 1:10:49
125 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:12:35
126 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:22:12
127 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:32:06
128 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 1:32:12
129 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:33:02
130 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:37:52
131 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 1:37:57