Foto: CPA Women

Letizia Borghesi (Aromitalia Vaiano) wygrała po ucieczce czwarty etap Giro kobiet. Liderką pozostała Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

W czwartym dniu na panie ścigające się w Giro Rosa czekał 100. kilometrowy odcinek z Lissone do Carate Brianza. Na trasie była jedna oznaczona premia górska, ale cały etap był dość pagórkowaty.

Dopiero po 40 kilometrach ścigania peleton puścił ucieczkę w składzie: Nadia Quagliotto (Alé Cipollini), Letizia Borghesi (Aromitalia Vaiano) i Chiara Perini (Bepink).

Jedyną dziś lotną premię wygrała Borghesi. Najwyżej w generalce plasowała się Quagliotto, która traciła do naszej Katarzyny Niewiadomej (Canyon SRAM Racing) trzy minuty i 35 sekund. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła prawie cztery minuty i Włoszka była wirtualną liderką.

Na górskiej premii jako pierwsza zameldowała się Borghesi, przed Quagliotto i Perini. 10 kilometrów przed metą było wiadomo, że to wśród harcowniczek mamy triumfatorkę dzisiejszego etapu, ponieważ przewaga nadal oscylowała wokół trzech minut.

Ostatecznie najwięcej sił na ostatnie metry zachowała Letizia Borghesi (Aromitalia Vaiano). Dla 20- letniej zawodniczki to pierwsze w karierze i jakże prestiżowe zwycięstwo! Druga była Nadia Quagliotto (Alé Cipollini), która tuż przed kreską już cieszyła się z triumfu… Okazało się jednak, że była to radość przedwczesna. Trzecia była Chiara Perini (Bepink).

Liderką pozostała Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Wyniki czwartego etapu:

1. Letizia Borghesi (ITA/Aromitalia-Vaiano) – 2:29:50
2. Nadia Quagliotto (ITA/Alé Cipollini) – m.t.
3. Chiara Perini (ITA/Bepink) – m.t.
4. Marianne Vos (NED/CCC-Liv) a 0:42
5. Leah Kirchmann (CAN/Sunweb) a 0:42
6. Soraya Paladin (ITA/Alé Cipollini) a 0:42
7. Annemiek van Vleuten (NED/Mitchelton-Scott) a 0:42
8. Ilaria Sanguineti (ITA/Valcar Cylance) a 0:42
9. Kelly Van Den Steen (BEL/Lotto-Soudal) a 0:42
10. Rasa Leleivyte (LTU/Aromitalia-Vaiano) a 0:42
11. Michela Balducci (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 0:42
12. Elisa Longo Borghini (ITA/Trek-Segafredo) a 0:42
13. Arianna Fidanza (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 0:42
14. Lotte Kopecky (BEL/Lotto-Soudal) a 0:42
15. Laura Tomasi (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 0:42
16. Lucinda Brand (NED/Sunweb) a 0:42
17. Kirsten Wild (NED/WNT-Rotor) a 0:42
18. Sofia Bertizzolo (ITA/Virtu Cycling) a 0:42
19. Katarzyna Niewiadoma (POL/Canyon-SRAM) a 0:42
20. Alexis Ryan (USA/Canyon-SRAM) a 0:42
21. Ruth Winder (USA/Trek-Segafredo) a 0:42
22. Amanda Spratt (AUS/Mitchelton-Scott) a 0:42
23. Cecilie Uttrup Ludwig (DEN/Bigla) a 0:42
24. Leah Thomas (USA/Bigla) a 0:42
25. Demi Vollering (NED/Parkhotel Valkenburg) a 0:42
26. Tatiana Guderzo (ITA/Bepink) a 0:42
27. Katia Ragusa (ITA/Bepink) a 0:42
28. Carmela Cipriani (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 0:42
29. Ashleigh Moolman (RSA/CCC-Liv) a 0:42
30. ANE SANTESTEBAN (ESP/WNT-Rotor) a 0:42
31. Jelena Eric (SRB/Alé Cipollini) a 0:42
32. Elena Franchi (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 0:42
33. Karol-Ann Canuel (CAN/Boels-Dolmans) a 0:42
34. Tiffany Cromwell (AUS/Canyon-SRAM) a 0:42
35. Alice Maria Arzuffi (ITA/Valcar Cylance) a 0:42
36. EIDER MERINO (ESP/MOVISTAR) a 0:42
37. Hanna Nilsson (SWE/BTC City Ljubljana) a 0:42
38. Erica Magnaldi (ITA/WNT-Rotor) a 0:42
39. Katie Hall(USA/Boels-Dolmans) a 0:42
40. Amy Pieters (NED/Boels-Dolmans) a 0:42
41. Nikola Nosková (CZE/Bigla) a 0:42
42. Eva Buurman (NED/Boels-Dolmans) a 0:42
43. Marta Lach (POL/CCC-Liv) a 0:42
44. Floortje Mackaij (NED/Sunweb) a 0:42
45. Juliette Labous (FRA/Sunweb) a 0:42
46. Annelies Dom (BEL/Lotto-Soudal) a 0:42
47. Elise Chabbey (SUI/Bigla) a 0:42
48. Shara Gillow (AUS/FDJ) a 0:42
49. Paula Patiño (COL/MOVISTAR) a 0:42
50. Évita Muzic (FRA/FDJ) a 0:42
51. Eugenia Bujak (POL/BTC City Ljubljana) a 0:42
52. Tayler Wiles (USA/Trek-Segafredo) a 0:42
53. Małgorzata Jasińska (POL/MOVISTAR) a 0:42
54. Anna van der Breggen (NED/Boels-Dolmans) a 0:42
55. Alice Gasparini (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 0:42
56. Greta Marturano (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 0:42
57. Sofie de Vuyst (BEL/Parkhotel Valkenburg) a 0:42
58. Jeanne Korevaar (NED/CCC-Liv) a 0:42
59. Romy Kasper (GER/Alé Cipollini) a 0:42
60. Alena Amialiusik (BLR/Canyon-SRAM) a 0:42
61. Elena Pirrone (ITA/Valcar Cylance) a 0:42
62. Asja Paladin (ITA/Valcar Cylance) a 0:42
63. Ursa Pintar (SLO/BTC City Ljubljana) a 0:42
64. Lisa Morzenti (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 0:42
65. CRISTINA MARTÍNEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 0:42
66. Omer Shapira (ISR/Canyon-SRAM) a 0:42
67. Greta Richioud (FRA/FDJ) a 0:42
68. Aude Biannic (FRA/MOVISTAR) a 0:42
69. Anna Potokina (RUS/Servetto-Piumate) a 0:42
70. Mikayla Harvey (NZL/Bigla) a 0:42
71. Dani Christmas (GBR/Lotto-Soudal) a 0:42
72. Janneke Ensing (NED/WNT-Rotor) a 0:42
73. Charlotte Becker (GER/FDJ) a 0:42
74. Rachel Neylan (AUS/Virtu Cycling) a 0:42
75. Julie Van De Velde (BEL/Lotto-Soudal) a 0:42
76. Nina Buysman (NED/Parkhotel Valkenburg) a 0:42
77. Lucy Kennedy (AUS/Mitchelton-Scott) a 0:42
78. Ahreum Na (KOR/Alé Cipollini) a 0:42
79. Kathrin Hammes (GER/WNT-Rotor) a 0:42
80. Riejanne Markus (NED/CCC-Liv) a 0:42
81. Hannah Barnes (GBR/Canyon-SRAM) a 0:42
82. Lara Vieceli (ITA/WNT-Rotor) a 0:58
83. Julia Soek (NED/Sunweb) a 0:59
84. Audrey Cordon-Ragot (FRA/Trek-Segafredo) a 0:59
85. SANDRA ALONSO (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 1:05
86. Sarah Roy (AUS/Mitchelton-Scott) a 2:03
87. lizabeth Banks (GBR/Bigla) a 0:42
88. Yevgenia Vysotska (UKR/Servetto-Piumate) a 3:09
89. Antri Christoforou (CYP/Cogeas-Mettler) a 3:09
90. Maja Perinovic (CRO/Top Girls Fassa Bortolo) a 3:10
91. Moniek Tenniglo (NED/Mitchelton-Scott) a 3:12
92. ENARA LOPEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 3:16
93. Natalie Grinczer (GBR/BIZKAIA-DURANGO) a 3:16
94. Simona Frapporti (ITA/Bepink) a 3:16
95. LUCÍA GONZÁLEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 3:16
96. Ana Covrig (ROU/Eurotarget-Bianchi) a 3:16
97. Elisa Dalla Valle (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 3:16
98. Birgitte Krogsgaard (DEN/Virtu Cycling) a 3:16
99. Katrine Aalerud (NOR/Virtu Cycling) a 3:16
100. Kseniya Dobrynina (RUS/Servetto-Piumate) a 3:16
101. Eri Yonamine (JPN/Alé Cipollini) a 3:16
102. GLORIA RODRÍGUEZ (ESP/MOVISTAR) a 3:59
103. Claudia Meucci (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 3:59
104. Marketa Hajkova (CZE/Servetto-Piumate) a 3:59
105. Simona Bortolotti (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 3:59
106. Dalia Muccioli (ITA/Valcar Cylance) a 4:22
107. Charlotte Bravard (FRA/FDJ) a 4:22
108. Alessia Vigilia (ITA/Valcar Cylance) a 4:22
109. Nicole Nesti (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 4:22
110. Grace Brown (AUS/Mitchelton-Scott) a 4:22
111. Anouska Koster (NED/Virtu Cycling) a 4:22
112. Maaike Boogaard (NED/BTC City Ljubljana) a 4:22
113. Sofia Beggin (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 4:22
114. Chantal Blaak (NED/Boels-Dolmans) a 4:22
115. Basei Marzia Salton (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 7:06
116. Nicole D´Agostin (ITA/BIZKAIA-DURANGO) a 7:06
117. Rossella Ratto (ITA/BTC City Ljubljana) a 7:06
118. Nicole Steigenga (NED/Bepink) a 7:06
119. Danique Braam (NED/Lotto-Soudal) a 7:06
120. Victorie Guilman (FRA/FDJ) a 7:06
121. Leonora Geppi (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 7:06
122. Lisa de Ranieri (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 7:06
123. Silvia Valsecchi (ITA/Bepink) a 7:06
124. Marit Raaijmakers (NED/Parkhotel Valkenburg) a 7:06
125. Deborah Paine (NZL/Cogeas-Mettler) a 7:06
126. Urska Zigart (SLO/BTC City Ljubljana) a 7:06
127. Esther Van Veen (NED/Parkhotel Valkenburg) a 7:06
128. Anna Plichta (POL/Trek-Segafredo) a 7:06
129. Trixi Worrack (GER/Trek-Segafredo) a 7:06
130. Pauliena Rooijakkers (NED/CCC-Liv) a 7:06
131. Sophie de Boer (NED/Parkhotel Valkenburg) a 7:06
132. Pernille Mathiesen (DEN/Sunweb) a 7:06
133. Marina Uvarova (RUS/Cogeas-Mettler) a 8:20

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1. Katarzyna Niewiadoma (POL/Canyon-SRAM) – 8:07:20
2. Cecilie Uttrup Ludwig (DEN/Bigla) a 0:20
3. Marianne Vos (NED/CCC-Liv) a 0:25
4. Alena Amialiusik (BLR/Canyon-SRAM) a 0:40
5. Omer Shapira (ISR/Canyon-SRAM) a 0:44
6. Ashleigh Moolman (RSA/CCC-Liv) a 0:45
7. Annemiek van Vleuten (NED/Mitchelton-Scott) a 0:47
8. Amanda Spratt (AUS/Mitchelton-Scott) a 0:52
9. Lucy Kennedy (AUS/Mitchelton-Scott) a 0:59
10. Anna van der Breggen (NED/Boels-Dolmans) a 1:04
11. Lucinda Brand (NED/Sunweb) a 1:13
12. Ruth Winder (USA/Trek-Segafredo) a 1:16
13. Katie Hall(USA/Boels-Dolmans) a 1:16
14. Leah Thomas (USA/Bigla) a 1:16
15. Elise Chabbey (SUI/Bigla) a 1:30
16. Juliette Labous (FRA/Sunweb) a 1:38
17. Elisa Longo Borghini (ITA/Trek-Segafredo) a 1:39
18. ANE SANTESTEBAN (ESP/WNT-Rotor) a 1:50
19. Erica Magnaldi (ITA/WNT-Rotor) a 1:50
20. EIDER MERINO (ESP/MOVISTAR) a 2:02
21. Janneke Ensing (NED/WNT-Rotor) a 2:11
22. Julie Van De Velde (BEL/Lotto-Soudal) a 2:16
23. Tayler Wiles (USA/Trek-Segafredo) a 2:17
24. Tatiana Guderzo (ITA/Bepink) a 2:22
25. Rachel Neylan (AUS/Virtu Cycling) a 2:29
26. Soraya Paladin (ITA/Alé Cipollini) a 2:36
27. Nadia Quagliotto (ITA/Alé Cipollini) a 2:46
28. Katia Ragusa (ITA/Bepink) a 2:57
29. Sofia Bertizzolo (ITA/Virtu Cycling) a 3:00
30. Demi Vollering (NED/Parkhotel Valkenburg) a 3:02
31. Sofie de Vuyst (BEL/Parkhotel Valkenburg) a 3:02
32. Hanna Nilsson (SWE/BTC City Ljubljana) a 3:12
33. Karol-Ann Canuel (CAN/Boels-Dolmans) a 3:17
34. Ursa Pintar (SLO/BTC City Ljubljana) a 3:22
35. Elena Franchi (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 3:23
36. Alice Maria Arzuffi (ITA/Valcar Cylance) a 3:30
37. Paula Patiño (COL/MOVISTAR) a 3:40
38. Floortje Mackaij (NED/Sunweb) a 3:51
39. Évita Muzic (FRA/FDJ) 4:23
40. Nikola Nosková (CZE/Bigla) a 4:25
41. Shara Gillow (AUS/FDJ) 4:30
42. Mikayla Harvey (NZL/Bigla) a 4:43
43. Asja Paladin (ITA/Valcar Cylance) a 4:54
44. Leah Kirchmann (CAN/Sunweb) a 4:57
45. Małgorzata Jasińska (POL/MOVISTAR) a 4:59
46. Elena Pirrone (ITA/Valcar Cylance) a 5:06
47. Rasa Leleivyte (LTU/Aromitalia-Vaiano) a 5:21
48. Hannah Barnes (GBR/Canyon-SRAM) a 5:24
49. Nina Buysman (NED/Parkhotel Valkenburg) a 5:37
50. Kathrin Hammes (GER/WNT-Rotor) a 5:45
51. Anna Potokina (RUS/Servetto-Piumate) a 6:08
52. Riejanne Markus (NED/CCC-Liv) a 6:08
53. Aude Biannic (FRA/MOVISTAR) a 7:09
54. Marta Lach (POL/CCC-Liv) a 7:19
55. CRISTINA MARTÍNEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 7:33
56. Kelly Van Den Steen (BEL/Lotto-Soudal) a 7:56
57. Romy Kasper (GER/Alé Cipollini) a 8:31
58. Anouska Koster (NED/Virtu Cycling) a 9:17
59. Eugenia Bujak (POL/BTC City Ljubljana) a 9:34
60. Tiffany Cromwell (AUS/Canyon-SRAM) a 9:44
61. Letizia Borghesi (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 10:15
62. Lara Vieceli (ITA/WNT-Rotor) a 10:16
63. ENARA LOPEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 10:27
64. Carmela Cipriani (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 11:23
65. Audrey Cordon-Ragot (FRA/Trek-Segafredo) a 12:25
66. Birgitte Krogsgaard (DEN/Virtu Cycling) a 12:30
67. Yevgenia Vysotska (UKR/Servetto-Piumate) a 13:12
68. Dani Christmas (GBR/Lotto-Soudal) a 13:56
69. Rossella Ratto (ITA/BTC City Ljubljana) a 14:24
70. lizabeth Banks (GBR/Bigla) a 14:28
71. Alice Gasparini (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 14:48
72. Jeanne Korevaar (NED/CCC-Liv) a 14:51
73. Ahreum Na (KOR/Alé Cipollini) a 15:22
74. Lisa Morzenti (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 15:38
75. Amy Pieters (NED/Boels-Dolmans) a 15:42
76. Moniek Tenniglo (NED/Mitchelton-Scott) a 15:47
77. Charlotte Becker (GER/FDJ) 16:11
78. Greta Marturano (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 16:56
79. Michela Balducci (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 17:38
80. Arianna Fidanza (ITA/Eurotarget-Bianchi) a 18:10
81. Eri Yonamine (JPN/Alé Cipollini) a 18:11
82. Sofia Beggin (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 18:54
83. Chiara Perini (ITA/Bepink) a 19:22
84. Chantal Blaak (NED/Boels-Dolmans) a 19:26
85. Lotte Kopecky (BEL/Lotto-Soudal) a 19:39
86. LUCÍA GONZÁLEZ (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 19:43
87. Laura Tomasi (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 19:50
88. Nicole Nesti (ITA/Aromitalia-Vaiano) a 19:54
89. Kseniya Dobrynina (RUS/Servetto-Piumate) a 19:55
90. Dalia Muccioli (ITA/Valcar Cylance) a 20:31
91. Natalie Grinczer (GBR/BIZKAIA-DURANGO) a 20:36
92. Grace Brown (AUS/Mitchelton-Scott) a 20:40
93. Ilaria Sanguineti (ITA/Valcar Cylance) a 20:50
94. Jelena Eric (SRB/Alé Cipollini) a 21:31
95. Urska Zigart (SLO/BTC City Ljubljana) a 21:36
96. Julia Soek (NED/Sunweb) a 21:47
97. Victorie Guilman (FRA/FDJ) 22:27
98. Eva Buurman (NED/Boels-Dolmans) a 22:41
99. Silvia Valsecchi (ITA/Bepink) a 22:58
100. Nicole D´Agostin (ITA/BIZKAIA-DURANGO) a 23:23
101. Simona Frapporti (ITA/Bepink) a 24:21
102. Pauliena Rooijakkers (NED/CCC-Liv) a 24:38
103. Annelies Dom (BEL/Lotto-Soudal) a 24:42
104. Kirsten Wild (NED/WNT-Rotor) a 25:09
105. Deborah Paine (NZL/Cogeas-Mettler) a 25:12
106. Greta Richioud (FRA/FDJ) 25:18
107. Elisa Dalla Valle (ITA/Top Girls Fassa Bortolo) a 26:10
108. Sarah Roy (AUS/Mitchelton-Scott) a 26:44
109. Alexis Ryan (USA/Canyon-SRAM) a 26:50
110. Katrine Aalerud (NOR/Virtu Cycling) a 27:07
111. Trixi Worrack (GER/Trek-Segafredo) a 27:12
112. Sophie de Boer (NED/Parkhotel Valkenburg) a 27:26
113. Anna Plichta (POL/Trek-Segafredo) a 27:36
114. SANDRA ALONSO (ESP/BIZKAIA-DURANGO) a 27:41
115. Ana Covrig (ROU/Eurotarget-Bianchi) a 27:56
116. Maaike Boogaard (NED/BTC City Ljubljana) a 28:30
117. Marit Raaijmakers (NED/Parkhotel Valkenburg) a 28:54
118. Alessia Vigilia (ITA/Valcar Cylance) a 29:34
119. Antri Christoforou (CYP/Cogeas-Mettler) a 30:09
120. Charlotte Bravard (FRA/FDJ) 30:19
121. Leonora Geppi (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 30:43
122. Danique Braam (NED/Lotto-Soudal) a 31:20
123. Nicole Steigenga (NED/Bepink) a 32:29
124. Esther Van Veen (NED/Parkhotel Valkenburg) a 35:46
125. Maja Perinovic (CRO/Top Girls Fassa Bortolo) a 35:48
126. Pernille Mathiesen (DEN/Sunweb) a 40:36
127. Lisa de Ranieri (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 41:41
128. Marina Uvarova (RUS/Cogeas-Mettler) a 49:44
129. Basei Marzia Salton (ITA/Conceria Zabri-Fanini) a 53:51