fot. Tour de France

Po zwycięstwie w drużynowej jeździe na czas Team Jumbo-Visma prowadzi z jednym wyjątkiem – Greg van Avermaet jest liderem klasyfikacji górskiej – we wszystkich klasyfikacjach Tour de France.

Holenderski zespół przewodzi w klasyfikacji drużynowej, Mike Teunissen jest liderem klasyfikacji generalnej i punktowej, a Wout van Aert prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej. W swoim debiucie 24-latek po drugim etapie założył białą koszulkę.

Kiedy boli podczas drużynówki i czujemy, że jedziemy szybko, to świetne uczucie. To niesamowite, że wygraliśmy dwa pierwsze etapy. Wiele Marzeń stało się w tych dniach rzeczywistością. Wystartowałem w Brukseli do swojego pierwszego Tour de France. Mamy żółtą koszulkę i wszystkie koszulki oprócz najlepszego górala. Chcieliśmy pojechać jak najlepiej dla Stevena Kruijswijka, żeby stracił jak najmniej w klasyfikacji generalnej, a wygraliśmy. Obecnie czuję się dobrze, ale waga 78 kg nie pozwoli mi utrzymać białej koszulki w górach. Jestem w dobrej formie, ale nie wiem, czy zwycięstwo etapowe będzie do osiągnięcia. Po pierwsze, cieszę się z zespołem z pięknego momentu. Mam nadzieję, że marzenie nie skończy się zbyt szybko

– powiedział Wout van Aert.

Belg jest także wiceliderem klasyfikacji generalnej ze stratą 10 sekund do Mike’a Teunissena.