W składzie brytyjskiej drużyny na Tour de France znalazł się oczywiście Michał Kwiatkowski.

Po raz pierwszy pod szyldem nowego sponsora zespół wystartuje w „Wielkiej Pętli”. Pod nieobecność kontuzjowanego Chrisa Froome’a o żółtą koszulę powalczą Egan Bernal i Geraint Thomas. Tytułu z poprzedniego roku będzie bronił Walijczyk.

Geraint Thomas:

Wierzymy w to, że jest sens jechać na dwóch liderów w takim wyścigu. Obaj będziemy pracować z Eganem na wspólny wynik. Mimo upadku w Tour de Suisse jestem w dobrej formie i liczę, że powtórzą się wspomnienia z fantastycznego dla mnie Touru z ubiegłego roku.

Egan Bernal:

Ja także mam dobre wspomnienia z 2018 roku. To był dla mnie pierwszy taki Tour i na dodatek okraszony zwycięstwem „G”. Zebrałem sporo doświadczenia, które powinno mi pomóc w osiągnięciu celu. A takim jest zwycięstwo jednego z kolarzy Team Ineos w „Wielkiej Pętli”.

W drużynie na TdF 2019 znalazł się nasz Michał Kwiatkowski, który zapewne będzie miał zadania związane z pomocą dla liderów. Może jednak pojawi się jakaś szansa na etapowy skalp?

Pełny skład Team Ineos na Tour de France 2019:

Egan Bernal, Geraint Thomas, Jonathan Castroviejo, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Wout Poels, Luke Rowe i Dylan van Baarle.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments