fot. Trek-Segafredo

W związku z tym, że drużyna Trek-Segafredo chce całkowicie poświęcić się celowi zdobycia jak najwyższego miejsca w klasyfikacji generalnej przez Richie Porte’a, niemiecki sprinter i specjalista od klasyków John Degenkolb nie wystartuje w wyścigu Tour de France 2019.

– Razem z drużyną rozważaliśmy różne możliwości i tak – w tej chwili decyzja jest taka, że nie wystartuję w tegorocznym Tourze, ponieważ koncentrujemy się na klasyfikacji generalnej, w której ma walczyć Richie Porte. Jest to decyzja, którą w pełni akceptuję, ponieważ – tak, jak powiedziałem wcześniej – to, co jest dobre dla drużyny jest dobre również dla nas wszystkich

– powiedział John Degenkolb w rozmowie z niemieckim portalem Radsport-News.com.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji Wielkiej Pętli Degenkolb wygrał brukowany etap do Roubaix, co ocaliło wyścig drużynie Trek-Segafredo po tym, jak z powodu złamania obojczyka wycofać musiał się Richie Porte.

Tymczasem holenderski portal Wielerflits poinformował, że zakupieniem Johna Degenkolba zainteresowana jest drużyna Lotto-Soudal, która chce wzmocnić skład na wiosenne klasyki.