fot. Tour of the Alps

Wszystko wskazuje na to, że kolarz Androni Giocattoli – Sidermec, Fausto Masnada, od sezonu 2020 reprezentować będzie barwy ekipy CCC Team. 25-latek “wygadał się” w rozmowie z włoskim “Bergamo News”.

Bez wątpienia Masnada to jedno z większych odkryć tego sezonu. Waleczny zawodnik wiosną wygrał klasyfikację górską Giro di Sicilia (2.1), a w “generalce” był trzeci. Zaliczył też dwa etapowe triumfy podczas Tour of the Alps (2.HC), kończąc cały wyścig na piątej pozycji. Tuż przed Giro d’Italia zajął drugie miejsce w Giro dell’Appennino (1.1), a podczas Corsa Rosa zaliczył etapowy triumf na szóstym etapie z metą w San Giovanni Rotondo i wygrał klasyfikację kombinowaną.

Włoch jeszcze przed startem Giro łączony był z ekipami World Touru (m.in. CCC Team), a jak przyznał w rozmowie z naszym serwisem – do tego momentu nie podjął jeszcze decyzji co do swojej przyszłości. Wygląda jednak na to, że udany występ w pierwszym Grand Tourze sezonu sprawił, że Masnada wypracował porozumienie z polską drużyną. Przyznał to on sam, w rozmowie z “Bergamo News”. Zdradził również, że w kolejnym sezonie chciałby stanąć na starcie Tour de France i Liege-Bastogne-Liege, gdyż “jest to coś wyjątkowego”.

Obok górala z Bergamo, z CCC Team łączonych jest kilka innych, “dużych” nazwisk. Mówi się między innymi o Ilnurze Zakarinie (obecnie Katusha-Alpecin) czy Zdenku Stybarze (Deceuninck – Quick Step).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments