fot. Jumbo-Visma

Nie wyszło w Giro d’Italia, wyjdzie w Tour de France? Taki cel z pewnością przyświecać będzie ekipie Jumbo – Visma, która spróbuje powalczyć zarówno o wysokie miejsce w generalce, jak i wygrane etapowe.

Zgodnie z przewidywaniami, holenderski team pojawi się na Grande Boucle z dwoma liderami. Nie będą to jednak dwa kolarze celujący w wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Mowa bowiem o Stevenie Kruijswijku i Dylanie Groenewegenie, którzy z pewnością będą jednymi z głośniejszych nazwisk podczas Wielkiej Pętli.

Jak jednocześnie można się spodziewać, Jumbo – Visma zdecydowało się na podzielenie ekipy na frakcję sprinterską i górską. Do tej pierwszej należeć mają znakomicie w tym roku jeżdżący Mike Teunissen i Wout van Aert oraz Armund Jansen. Swoistym „pośrednikiem” pomiędzy obiema frakcjami będzie Tony Martin, a za opiekę nad liderem w górach odpowiedzialni będą Laurens De Plus i George Bennett.

Tym samym w wyścigu nie zobaczymy Primoza Roglicia. Oznacza to, że istnieje realna szansa na zobaczenie go podczas Tour de Pologne.

Skład Jumbo – Visma na Tour de France 2019: Dylan Groenewegen, Steven Kruijswijk, Armund Jansen, Mike Teunissen, Wout van Aert, Tony Martin, Laurens De Plus, George Bennett.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments