Za nami kolejna odsłona Pucharu Polski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali tym razem w Koziegłowach. Z triumfów cieszyć się mogli między innymi Filip Gruszczyński i Karolina Chojnacka.

Jazda indywidualna na czas

W kategorii młodzików bezkonkurencyjny okazał się Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice), który dystans 5 kilometrów pokonał w czasie 6 minut i 59 sekund. Podium uzupełnili: Aleksander Barczyk (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) i Jan Łuków (MG LKS Błękitni Mexller). Wśród młodziczek najlepsza była Karolina Chojnacka (LKKS Górniki), która wygrała z wynikiem 7:39. Drugie miejsce zajęła Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa), zaś trzecie – Joanna Muskus (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

W stawce juniorek młodszych, które rywalizowały na dystansie 10 kilometrów, pierwsze miejsce zajęła Tamara Szalińska (UKS Ratusz Maszewo, 14:49). Druga była Tilla Geisler (LV Brandendburg), a trzecia – Olga Wańkiewicz (UKS Copernicus-CCC). Zawodnik toruńskiego klubu – Igor Sęk – okazał się najlepszy w gronie juniorów młodszych (10km, 13:21). Wyprzedził Kacpra Gieryka (KTK Kalisz) i Juliana Kota (NOSiR BDC Development).

Wśród juniorów (również dystans 10 kilometrów) wygrał Dawid Kuderczak (KLTC Konin, 12:31), który wyprzedził Michała Gałkę (UKS Copernicus-CCC) oraz Kacpra Majewskiego (KKS Gostyń). Pierwsze miejsce w stawce juniorek padło łupem Akville Gedraityte (DSK Fortuna PKKSC, 14:11), zaś kolejne – Nikoli Wielowskiej (KK Ziemia Darłowska) i Julii Kowalskiej (KTK Kalisz).

Elita kobiet to triumf Aureli Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness, 13:22), która wyprzedziła Agnieszkę Skalniak (CCC-Liv) oraz Martę Jaskulską (KK Ziemia Darłowska).

Wyścigi ze startu wspólnego

Rywalizacja żaków zakończyła się zwycięstwem Mikołaja Legiecia (UKS Centrum Spedycja Pawbud), który liczącą 15,7 kilometra trasę przejechał w 31 minut i 38 sekund. Na metę wjechał sam, przed Szymonem Wroną (KS Deichmann Abus Mat Sobótka) oraz Filipem Aspadarecem (GK Piast Szczecin). W stawce żaczek najlepsza była Gabriela Kaczmarczyk (KSKS Vento Bike Daleszyce), która także wygrała „na solo”, przed Mileną Tokarską (MG LKS Błękitni Mexller) i Nadią Hartman (UKS Feniks Rydtułowy).

Młodzicy rywalizowali na dystansie 31,4 kilometra. Wygrał Tomasz Listwoń (KKS Gostyń) przed Filipem Łodejem (MKS Polkowice) i Aleksandrem Barczykiem (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa). Wśród młodziczek najlepsza okazała się Marta Marek (CZKKS Kolejarz), na „kresce” pokonując Katarzynę Pośpiech (LKK GOS Mszana Fuji) Annę Preca (UKS Ratusz Maszewo).

Rywalizację juniorek młodszych rozstrzygnęła na swoją korzyść Ogla Wańkiewicz z Copernicus-CCC, wyprzedzając Tamarę Szalińską (UKS Ratusz Maszewo) i Tillę Geisler (LV Brandenburg).

Efektownym zwycięstwem Igora Sęka z Copernicus-CCC zakończyła się rywalizacja juniorów młodszych. Kolarz ekipy z Torunia wyprzedził drugiego Marcina Rogowskiego (KS Deichmann Abus Mat Sobótka) o niemal minutę. Podium uzupełnił Mateusz Sawicki, również z ekipy CCC.

Wyścig juniorek to zwycięstwo Natalii Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) przed Dominiką Włodarczyk (MLKS Wieluń) oraz Nikolą Wielowską (KK Ziemia Darłowska). Wśród juniorów najlepszy okazał się z kolei Konrad Trzęsowski z KTK Kalisz, przed Dawidem Juraszem (GKK Opty-Mazowsze) oraz Dominikiem Kopiwodą (UKS Moto-Agbud-Stelweld-Jelcz).

Na deser została nam rywalizacja Elity kobiet. Podobnie, jak w jeździe indywidualnej na czas, triumfowała w niej Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness), wjeżdżając na metę ponad minutę przed Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i Martą Jaskulską (KK Ziemia Darłowska).

Pełne wyniki:

Poprzedni artykułRonde van Limburg 2019: Grosu nareszcie zwycięski
Następny artykułRafał Majka, czyli niewolnik własnego talentu
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.