fot. EF Education First-Drapac

Możliwe, że podczas Tour de France 2019 Rigoberto Urán nie będzie mógł skorzystać z usług dobrego Kolumbijczyka Daniela Martineza, który doznał kontuzji w kraksie podczas treningu. 

Martinez przewrócił się w miniony poniedziałek, gdy trenował w Kolumbii. Złamał nadgarstek i palec u lewej dłoni, a dziś przeszedł niezbędną operację.

– Miałem kraksę i w środę będę operowany. Myślę, że mogę mieć trudności z wystartowaniem w Tour de France. Po zabiegu będzie czas na dojście do siebie, ale nie jestem pewien, czy zdążę

– mówił kolumbijskiej gazecie “El Tiempo”.

Martinez zadebiutował w Wielkiej Pętli w ubiegłym roku – swoim pierwszym w World Tourze. Ukończył francuski wielki tour na trzydziestym szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej i piąte w klasyfikacji młodzieżowej.

W tym roku zdobył tytuł mistrza Kolumbii w jeździe indywidualnej na czas, a następnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour Colombia. Po powrocie do Europy wygrał etap w Paryż-Nicea i finiszował drugi na otwierającym i zarazem bardzo wymagającym etapie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Jego ostatnim startem był wyścig Tour de Romandie.

Teraz w planie startów miał Tour d’Occitanie, ale raczej nie zdoła go zrealizować. Jeśli nie zdoła wystartować w Tour de France, skoncentruje się na hiszpańskiej Vuelcie.