fot. Tour of Chongming Island

Trzeci etap i trzeci triumf Loreny Wiebes. Holenderka z Parkhotel Valkenburg zdominowała wyścig w Chinach i wygrała w klasyfikacji generalnej.

Ostatniego dnia wyścigu na wyspie Chongming do przejechania było 118 kilometrów po płaskim terenie. Główną kandydatką do zwycięstwa była Lorena Wiebes, która wygrała dwa poprzednie etapy.

W ucieczce dnia jechały: Jiaqi Li (China Liv), Gulnaz Badykowa (Cogeas-Mettler Pro Cycling Team) i Kseniia Dobrynina (Servetto-Piumate-Beltrami). Do czołówki dojechała jeszcze Olga Zabelinskaya (Cogeas-Mettler Pro Cycling Team). Odjazd został szybko zlikwidowany.

Potem odjechała jeszcze Qianyu Yang (Hongkong China), ale także została dogoniona. Następnie na atak zdecydowały się Valeriya Kononenko (Lviv Cycling Team Women) i Maaike Boogaard (BTC City Ljubljana). Czołowa dwójka także została doścignięta. Podobnie jak ósemka groźna dla liderki Loreny Wiebes.

Zespół Parkhotel Valkenburg najpierw kontrolował sytuację na trasie, a potem świetnie rozprowadził Lorenę Wiebes. Holenderka sięgnęła po trzecie zwycięstwo. Na 3. etapie wyprzedziła Jutatip Maneephan (Thailand Women’s Cycling Team) i Lotte Kopecky (Lotto Soudal Cycling Team). Tak samo wygląda podium klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments