fot. Mitchelton-Scott

Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) po raz drugi z rzędu okazała się najszybsza w sprinterskim pojedynku w wyścigu Tour of Chongming Island 2019. Holenderka pokonała Jutatip Maneephan (Thailand Women’s Cycling) oraz Lucy Garner (Hitec Products Birk Sport). 

Drugi etap wyścigu Tour of Chongming Island liczył 126,6 km i prowadził wokół Chongming Xingcheng Park.

Po 40 kilometrach w samotną ucieczkę dnia zabrała się Tatiana Sharapova (Minsk Cycling), która została jednak doścignięta przez peleton już przed pierwszą lotną premią.

Na obu lotnych finiszach toczyła się zacięta walka, a drugi z nich wygrała zwyciężczyni pierwszego etapu i liderka wyścigu – Wiebes.

Zaraz po drugiej lotnej premii od peletonu odjechały dwie kolarki – Olga Zabelinskaya (Cogeas Mettler) i Valeriya Kononenko (Lviv Cycling Team) – lecz peleton kontrolowany przez ekipę Parkhotel-Valkenburg nie dał im odjechać na więcej niż 40 sekund. Wreszcie Zabelinskaya złapała gumę zostawiając swoją towarzyszkę na pastwę peletonu. Jej wchłonięcie odbyło się 18 km przed metą.

Wszelkie próby uprzedzenia sprinterek zostały skasowane i na finiszu drugi dzień z rzędu zdecydowanie najmocniejsza była Lorena Wiebes, która utrzymała oczywiście również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki drugiego etapu:

1 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 25 30 3:05:25
2 MANEEPHAN Jutatip Thailand Women’s Cycling Team 20 18 ,,
3 GARNER Lucy Hitec Products 18 12 ,,
4 KESSLER Nina Team TIBCO – SVB 16 7 ,,
5 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 14 4 ,,
6 TAGLIAFERRO Marta Hitec Products 12 3 ,,
7 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 10 2 ,,
8 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana 8 1 ,,
9 ZHAO Xi Sha China Liv Pro Cycling 6 ,,
10 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 4 ,,
11 ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
12 VIECELI Lara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
13 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana ,,
14 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
15 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling ,,
16 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
17 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
18 SLIK Rozanne Team TIBCO – SVB ,,
19 ABRAMENKO Alina Minsk Cycling Club ,,
20 BERTEAU Victoire Doltcini – Van Eyck Sport ,,
21 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
22 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
23 LEUNG Wing Yee Hong Kong China ,,
24 GONCHAROVA Alexandra Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
25 DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
26 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
27 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
28 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies ,,
29 SUN Jiajun China ,,
30 FELDMANN Pernille Hitec Products ,,
31 MALSEED Shannon Team TIBCO – SVB ,,
32 LI Jiaqi China Liv Pro Cycling ,,
33 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
34 GASKJENN Ingvild Hitec Products ,,
35 KONONENKO Valeriya Lviv Cycling Team women ,,
36 LUCAS Sharlotte Team TIBCO – SVB ,,
37 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
38 LIU Zixin China ,,
39 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club ,,
40 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies ,,
41 SOLOVEY Anna Lviv Cycling Team women ,,
42 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
43 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
44 NUNTANA Supaksorn Thailand Women’s Cycling Team ,,
45 SHARAKOVA Tatsiana Minsk Cycling Club ,,
46 PU Yixian China Liv Pro Cycling ,,
47 LU Xiu Yan China ,,
48 MANLY Alexandra Mitchelton-Scott ,,
49 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
50 SHARGA Olena Lviv Cycling Team women ,,
51 NAHIRNA Anna Lviv Cycling Team women ,,
52 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club ,,
53 DUENAS Tatiana Team Illuminate ,,
54 LU Mei China 0:07
55 BIRYUKOVA Julia Lviv Cycling Team women ,,
56 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg ,,
57 PANG Yao Hong Kong China ,,
58 ESCURSELL Elisabet Massi – Tactic Women Team ,,
59 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
60 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
61 GÓMEZ Nekane Massi – Tactic Women Team ,,
62 BRAVEC Urska BTC City Ljubljana ,,
63 SIMMONDS Hayley BTC City Ljubljana ,,
64 YANG Qianyu Hong Kong China ,,
65 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
66 KAMONKHON Sarocha Thailand Women’s Cycling Team ,,
67 NG Sze Wing Hong Kong China ,,
68 BATRIYA Chaniporn Thailand Women’s Cycling Team ,,
69 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate ,,
70 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
71 KARAGIANIS Daphne Team Illuminate ,,
72 BAYMETOVA Renata Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
73 KNEBELEVA Ekaterina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
74 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
75 KLYACHINA Oksana Lviv Cycling Team women ,,
76 WU Peixiao China Liv Pro Cycling ,,
77 MENESES Jessenia Team Illuminate ,,
78 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg ,,
79 LU Siying China Liv Pro Cycling ,,
80 SUN Yuan China ,,
81 LIANG Hongyu China Liv Pro Cycling ,,
82 TENNIGLO Moniek Mitchelton-Scott ,,
83 FERRE Noemi Massi – Tactic Women Team 0:18
84 VAN DER MEER Janine Parkhotel Valkenburg ,,
85 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
86 NONTASIN Chanpeng Thailand Women’s Cycling Team ,,
87 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg 0:21
88 BRUDERER Nicolle Team TIBCO – SVB 0:25
89 BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 0:31
90 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies 0:33
91 MA Yin Yu Hong Kong China 8:37
DNF MILLARD Lexie Team Illuminate
DNF LEUNG Hoi Wah Hong Kong China ,,
DNS BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
DNS CHURSINA Anastasiia BTC City Ljubljana ,,
DNS KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie: 

1 1 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 5 12 5:34:25
2 4 ▲2 MANEEPHAN Jutatip Thailand Women’s Cycling Team 0:17
3 2 ▼1 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 0:20
4 6 ▲2 GARNER Lucy Hitec Products 0:25
5 3 ▼2 KESSLER Nina Team TIBCO – SVB ,,
6 8 ▲2 SHARAKOVA Tatsiana Minsk Cycling Club 0:26
7 7 ROY Sarah Mitchelton-Scott 0:27
8 5 ▼3 TAGLIAFERRO Marta Hitec Products 0:28
9 15 ▲6 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 0:29
10 12 ▲2 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana ,,
11 19 ▲8 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
12 18 ▲6 VIECELI Lara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
13 16 ▲3 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
14 24 ▲10 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana ,,
15 25 ▲10 ZHAO Xi Sha China Liv Pro Cycling ,,
16 10 ▼6 DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
17 21 ▲4 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
18 26 ▲8 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling ,,
19 20 ▲1 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
20 17 ▼3 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies ,,
21 11 ▼10 KONONENKO Valeriya Lviv Cycling Team women ,,
22 9 ▼13 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
23 28 ▲5 BERTEAU Victoire Doltcini – Van Eyck Sport ,,
24 23 ▼1 SUN Jiajun China ,,
25 30 ▲5 GONCHAROVA Alexandra Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
26 38 ▲12 SLIK Rozanne Team TIBCO – SVB ,,
27 14 ▼13 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
28 32 ▲4 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
29 34 ▲5 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
30 27 ▼3 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
31 31 FELDMANN Pernille Hitec Products ,,
32 22 ▼10 SOLOVEY Anna Lviv Cycling Team women ,,
33 44 ▲11 ABRAMENKO Alina Minsk Cycling Club ,,
34 46 ▲12 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
35 55 ▲20 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
36 35 ▼1 GASKJENN Ingvild Hitec Products ,,
37 37 LIU Zixin China ,,
38 40 ▲2 LUCAS Sharlotte Team TIBCO – SVB ,,
39 39 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club ,,
40 29 ▼11 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club ,,
41 36 ▼5 PU Yixian China Liv Pro Cycling ,,
42 42 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
43 63 ▲20 LEUNG Wing Yee Hong Kong China ,,
44 54 ▲10 LI Jiaqi China Liv Pro Cycling ,,
45 47 ▲2 NUNTANA Supaksorn Thailand Women’s Cycling Team ,,
46 61 ▲15 MALSEED Shannon Team TIBCO – SVB ,,
47 43 ▼4 SHARGA Olena Lviv Cycling Team women ,,
48 45 ▼3 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
49 56 ▲7 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies ,,
50 51 ▲1 LU Xiu Yan China ,,
51 57 ▲6 NAHIRNA Anna Lviv Cycling Team women ,,
52 13 ▼39 TENNIGLO Moniek Mitchelton-Scott 0:36
53 33 ▼20 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
54 48 ▼6 KAMONKHON Sarocha Thailand Women’s Cycling Team ,,
55 49 ▼6 BATRIYA Chaniporn Thailand Women’s Cycling Team ,,
56 64 ▲8 LU Mei China ,,
57 58 ▲1 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
58 41 ▼17 MENESES Jessenia Team Illuminate ,,
59 52 ▼7 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate ,,
60 67 ▲7 BIRYUKOVA Julia Lviv Cycling Team women ,,
61 65 ▲4 PANG Yao Hong Kong China ,,
62 59 ▼3 SIMMONDS Hayley BTC City Ljubljana ,,
63 62 ▼1 BRAVEC Urska BTC City Ljubljana ,,
64 50 ▼14 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
65 66 ▲1 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
66 53 ▼13 KNEBELEVA Ekaterina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
67 70 ▲3 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
68 68 BAYMETOVA Renata Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
69 69 SUN Yuan China ,,
70 72 ▲2 YANG Qianyu Hong Kong China 0:42
71 73 ▲2 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg ,,
72 75 ▲3 WU Peixiao China Liv Pro Cycling 0:44
73 60 ▼13 NONTASIN Chanpeng Thailand Women’s Cycling Team 0:47
74 71 ▼3 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
75 76 ▲1 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg 1:10
76 74 ▼2 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
77 77 KARAGIANIS Daphne Team Illuminate 6:35
78 86 ▲8 MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 7:54
79 87 ▲8 DUENAS Tatiana Team Illuminate ,,
80 78 ▼2 KLYACHINA Oksana Lviv Cycling Team women 7:59
81 83 ▲2 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg 8:01
82 91 ▲9 ESCURSELL Elisabet Massi – Tactic Women Team ,,
83 79 ▼4 LU Siying China Liv Pro Cycling ,,
84 92 ▲8 LIANG Hongyu China Liv Pro Cycling ,,
85 84 ▼1 VAN DER MEER Janine Parkhotel Valkenburg 8:12
86 89 ▲3 FERRE Noemi Massi – Tactic Women Team ,,
87 88 ▲1 BRUDERER Nicolle Team TIBCO – SVB 8:19
88 95 ▲7 NG Sze Wing Hong Kong China 8:21
89 96 ▲7 GÓMEZ Nekane Massi – Tactic Women Team ,,
90 82 ▼8 BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 8:25
91 93 ▲2 MA Yin Yu Hong Kong China 16:31