Tour de Romandie

Thomas de Gendt jest bardzo aktywny podczas wyścigów, ale także w mediach społecznościowych. W tweecie przyznał, że do końca sezonu czekają go tylko trzy Wielkie Toury oraz mistrzostwa Belgii.

Kolarz Lotto Soudal w swojej karierze wygrał po jednym etapie na każdym z Wielkich Tourów. W tym sezonie będzie mógł do swoich palmares dołączyć kolejne triumfy etapowe na trzytygodniowych wyścigach.

Dziwne uczucie. Jedynymi wyścigami, które zostały mi w tym sezonie są 63 etapy Wielkich Tourów i mistrzostwa kraju. Około 10 tysięcy kilometrów ścigania do zrobienia

– napisał Thomas de Gendt w mediach społecznościowych.

W tym roku Belg sięgnął po jedno zwycięstwo etapowe, triumfując na pierwszym etapie Volta a Catalunya w Calelli. Jeśli w tym sezonie De Gendt ukończy wszystkie Wielkie Toury, to będzie miał przejechane 5 trzytygodniowych wyścigów z rzędu. W jednym z komentarzy przyznał, że jego celem na Giro jest triumf etapowy.

Z innej strony. Jeśli wygram drugi wyścig w tym sezonie, to będzie jakiś etap Wielkiego Touru albo tytuł mistrza kraju. Mogę z tym żyć

– napisał Lotto Soudal.

W składzie Lotto Soudal oprócz Thomasa De Gendta znaleźli się także: Caleb Ewana, Victor Campenaerts, Jasper de Buyst, Adam Hansen, Roger Kluge, Jelle Vanendert i Tosh van der Sande.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments