fot. Cycling Australia

Drużyna Drapac-Cannondale Holistic Development Team potwierdziła, że w czwartek 25 kwietnia po godz. 12:30 w wyniku obrażeń odniesionych w kolizji z samochodem zmarł na miejscu Damion Drapac – syn długoletniego mecenasa kolarstwa Michaela Drapaca. 

Damion Drapac czołowo zderzył się z samochodem jadącym w przeciwnym kierunku, podczas gdy był w drodze na wyścig odbywający się na przedmieściach Melbourne. Lokalne media donosiły o śmierci kolarza już w czwartek, ale jednocześnie nie ujawniały jego tożsamości.

Przykre potwierdzenie, że jest to Damion Drapac napłynęło w sobotę od drużyny Drapac-Cannondale Holistic Development.

Z głębokim smutkiem potwierdzamy wiadomość o śmierci Damiona Drapaca, syna właściciela drużyny Michaela Drapaca. Odszedł on w czwartek 25 kwietnia w wyniku obrażeń odniesionych podczas kolizji z pojazdem podczas jazdy na rowerze. Nie jesteśmy w stanie wyrazić tego, jak wielki ból serca towarzyszy zarówno całej rodzinie Drapac, jak i całej kolarskiej społeczności

– napisano w oficjalnym oświadczeniu.

W latach 2000 Damion Drapac reprezentował barwy drużyny trzeciej dywizji Drapac-Porsche. Następnie zawiesił kolarską karierę i ukończył studia medyczne. Na poważnie wrócił do ścigania w 2018 roku i od tej pory startował w imprezach organizowanych w Melbourne i okolicach, notując zwycięstwa i zajmując miejsca na podium. Ponadto zajmował się kupowaniem i sprzedawaniem starych rowerów i części.

Oświadczenie wyrażające smutek po jego śmierci wydał również klub kolarski Brunswick Cycling Club, z którym był związany od ósmego roku życia.

Duda [bo takim przydomkiem nazywano Damiona Drapaca] pracował jako lekarz w klinice w Austin i zamierzał zrobić specjalizację z gastroenterologii. Był bardzo utalentowany, zaangażowany i miłosierny. Swoją pasją do życia, nieustępliwością i nieustannym dążeniem do udoskonalania się zarażał wielu ludzi

– napisano.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments