Mathieu van der Poel (Corendon – Circus) zwyciężył na trasie Brabanckiej Strzały.

59. edycja De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne  liczyła 200 kilometrów i prowadziła z Leuven do Overijse. Na kolarzy czekało łącznie 31 krótkich podjazdów, a niektóre z nich były pokryte kostką brukową. Na liście startowej był jeden Polak – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

W ucieczkę dnia zabrali się: Dries De Bondt (Corendon – Circus), Francesco Manuel Bongiorno (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), Arjen Livyns (Roompot – Charles), Edward Planckaert (Sport Vlaanderen – Baloise), Andrea Peron ( Team Novo Nordisk), Ludovic Robeet (Wallonie-Bruxelles) i Frederik Backaert (Wanty – Gobert Cycling Team).

Przewaga uciekającej siódemki oscylowała wokół dwóch minut, a peleton raczej kontrolował sytuację. Na lokalnych rundach z dużej grupki skontrowali Tosh Van der Sande (Lotto Soudal) i Mikkel Frølich Honoré (Deceuninck – Quick Step). Po kilku chwilach dojechał do nich Mathieu van der Poel (Corendon – Circus). Kiedy dwójka zorientowała się, że ma na kole jednego z faworytów przestała dawać zmiany i ta kontra szybko okazała się nieskuteczna.

55 kilometrów przed metą z ucieczki z powodu defektu odpadł Robeet, a tempa nie wytrzymali Peron i Bongiorno. Na kolejnych podjazdach peleton mocno naciskał i ucieczka przeszła do historii na 30 kilometrów przed metą.

Kolejnym śmiałkiem był Daryl Impey (Mitchelton-Scott). 17 kilometrów przed metą z mocno naciągniętego peletonu skontrowali: Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), Tim Wellens (Lotto Soudal), Mathieu van der Poel (Corendon – Circus) i Michael Matthews (Sunweb). Czwórka szybko dojechała do zawodnika z Republiki Południowej Afryki, a po kolejnym przyspieszeniu kolarz Mitchelton-Scott odpadł z czołówki.

Czwórka dobrze współpracowała, a co chwilę próbował na podjazdach atakować Alaphilippe. Żaden z tych ataków nie nie przyniósł powodzenia i czwórka wjechała razem na ostatni kilometr.

Najwięcej sił na finisz zachował Mathieu van der Poel (Corendon – Circus), dla którego to już czwarty triumf w sezonie. Kolejne miejsca zajęli Alaphilippe i Wellens.

Wyniki:

1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 4:35:11
2 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:00
5 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal 0:00:11
6 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:00:12
7 Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data 0:00:12
8 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:12
9 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:12
10 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:12
11 Justin Jules (Fra) Wallonie Bruxelles 0:00:18
12 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:18
13 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:18
14 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:18
15 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:00:18
16 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:00:18
17 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:18
18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:18
19 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:18
20 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:18
21 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:18
22 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:18
23 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus 0:00:23
24 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:23
25 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:23
26 Jérémy Maison (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:23
27 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:00:23
28 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:23
29 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:23
30 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:23
31 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:00:23
32 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:23
33 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:28
34 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:28
35 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:00:28
36 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:28
37 Clément Russo (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:37
38 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:37
39 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:37
40 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:37
41 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:41
42 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:43
43 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:48
44 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:49
45 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:49
46 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:49
47 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:49
48 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:54
49 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:54
50 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:54
51 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:54
52 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:00:54
53 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:05
54 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:05
55 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:09
56 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:09
57 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:15
58 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:01:18
59 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:01:25
60 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:01:30
61 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:01:30
62 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:01:33
63 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:01:42
64 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:02:02
65 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:14
66 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:02:14
67 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:14
68 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:14
69 Andreas Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:17
70 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy 0:03:32
71 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:07:05
72 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:07:17
73 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:08:13
74 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:08:35
75 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:08:35
76 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:08:35
77 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:08:35
78 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:35
79 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:08:35
80 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:35
81 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:08:35
82 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:08:35
83 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:35
84 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:08:35
85 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:08:35
86 Logan Owen (USA) EF Education First 0:08:35
87 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:08:35
88 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:08:35
89 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:08:54
90 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:08:54
91 Romain Le Roux (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:08:54
92 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:08:57
93 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:08:57
94 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:08:57
95 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:08:59
96 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:08:59
97 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:59
98 James Whelan (Aus) EF Education First 0:12:08
99 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:12:08
100 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:12:29
101 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:13:02
102 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:13:02
103 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:13:02
104 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:13:02
105 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:02
106 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:13:02
107 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:13:02
108 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:13:02
109 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:13:09
110 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:13:13
DNF Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
DNF Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step
DNF Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
DNF Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM
DNF Jerome Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
DNF Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
DNF Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus
DNF Michael Storer (Aus) Team Sunweb
DNF Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb
DNF Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data
DNF Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data
DNF Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
DNF Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data
DNF Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data
DNF Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Simon Sellier (Fra) Total Direct Energie
DNF Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
DNF Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
DNF Alex Howes (USA) EF Education First
DNF Nikias Arndt (GER) Team Sunweb
DNF Lawson Craddock (USA) EF Education First
DNF Maxime Daniel (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNS Arthur Vichot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels