fot. www.facebook.com/LKSPOMStrzelce

W dniach 13/14 kwietnia w Dobiegniewie i Strzelcach Krajeńskich zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym. W pierwszym z wymienionych miast odbyła się jazda indywidualna na czas, zaś w drugim – wyścigi ze startu wspólnego.

Jazda indywidualna na czas:

W kategorii „junior” triumfował Maksymilian Grzenkowicz (GKS Cartusia), który 15-kilometrową trasę pokonał w 19 minut i 54 sekundy, wyprzedzając drugiego Mikołaja Kawę (KLTC Konin) o siedem sekund. Podium z wynikiem 20:05 uzupełnił Jakub Soszka (GKK Opty-Mazowsze).

Wśród juniorów młodszych najlepszy okazał się Kacper Gieryk (KTK Kalisz), który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 13:39. Drugi był Łukasz Rykowski (KKS Ciechanów, 13:48), zaś trzeci – Hubert Grygowski (UKS Copernicus Toruń CCC, 13:52).

W stawce juniorek młodszych (także na dystansie 10 kilometrów) triumfowała Tamara Szalińska (UKS Ratusz Maszewo, 14:59), wyprzedzając Olgę Wankiewicz (UKS Copernicus Toruń CCC, 15:12) i Maję Wróblewską (UKS Ratusz Maszewo, 15:57).

Wśród juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka WLKS Krakus – BBC Czaja, Julia Rusnarczyk. Zawodniczka z Ochotnicy dystans 15 kilometrów pokonała w 22 minuty i 49 sekund. Druga była Karolina Stępień (LSKK Bełchatów, 23:04), a trzecia – Kamila Pastuszek (TKK Pacific Toruń, 23:10).

W kobiecej kategorii OPEN po pierwsze miejsce sięgnęła Daria Pikulik (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która z czasem 22:08 wyprzedziła Joannę Golec (22:23) i Karolinę Lipiejko (22:35, obie UKS TFP Jedynka Kórnik).
W tym przypadku rywalizacja także odbywała się na dystansie 15 kilometrów.

Wyścigi ze startu wspólnego:

W gronie juniorów najlepszy na 105-kilometrowej trasie okazał się, po finiszu z czteroosobowej grupki Robert Rzepka (UKKS Imielin), który wyprzedził Jakuba Krzysztofiaka (UKS Copernicus Toruń CCC) i Macieja Nocenia (GKK Opty-Mazowsze). Wśród juniorów młodszych triumfował Mateusz Sawicki (UKS Copernicus Toruń CCC), który na metę wjechał samotnie, 28 sekund przed kolegą z zespołu, Igorem Sękiem. Trzeci był Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski), który do triumfatora stracił 34 sekundy.
Juniorzy młodsi przejechali łącznie 84 kilometry.

W stawce juniorek młodszych (dystans – 42 kilometry) po pierwsze miejsce sięgnęła Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin), na końcowych metrach wyprzedzając Emilię Kuchtę (LKS POM Strzelce Krajeńskie) i Edytę Marczak (UKS Copernicus Toruń CCC).
Wśród juniorek  (84km) triumfowała Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), która na finiszu wyprzedziła Kamilę Pastuszek (TKKF Pacific Toruń Nestle Fitness) oraz Weronikę Grosicką (WLKS Krakus – BBC Czaja).

Kategoria OPEN kobiet to zwycięstwo Wiktorii Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik), która wyprzedziła Aleksandrę Kowalską (LKK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Monikę Graczewską (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Pełne wyniki dostępne są na profilu LKS POM Strzelce Krajeńskie – TUTAJ

 

Poprzedni artykułParyż – Roubaix 2019: podsumowanie Adama Probosza
Następny artykułGreg Van Avermaet: „Popełniłem taktyczny błąd”
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments