fot. Androni Giocatolli

Andrea Vendrame (Androni Giocatolli – Sidermec) wygrał czwarty, ostatni etap Circuit Cycliste Sarthe. Cały wyścig padł łupem Alexisa Gougearda (AG2R La Mondiale).

183 kilometry mieli do pokonania zawodnicy czwartego dnia rywalizacji. Start i meta zlokalizowane były w Sille-le-Guillamme, a druga część rywalizacji toczyła się na liczącej 12 kilometrów, pagórkowatej rundzie. Koszulki lidera klasyfikacji generalnej bronił Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), ale profil piątkowej rywalizacji sprawiał, że chętnych do zdetronizowania go było wielu.

Niedługo po starcie zawiązała się licząca siedmiu zawodników ucieczka, w skład której weszli: Nicolas Baldo (St Michel – Auber93), Philipp Walsleben (Corendon-Circus), Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen – Baloise), Romain Combaud (Delko Marseille Provence), Anthony Delaplace (Arkea-Samsic), Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon), Benjamin Thomas (Groupama-FDJ). Zdołali oni odjechać peletonowi na dwie minuty i utrzymywali ten zapas aż do wjazdu na rundy. Wtedy zaczęła ona gwałtownie spadać, i kiedy osiągnęła minutę (70 kilometrów przed “kreską”), na atak z peletonu zdecydował się Mathieu Van Der Poel (Corendon – Circus).

Holender szybko dołączył do uciekinierów, których grono w międzyczasie uszczupliło się do zaledwie trzech nazwisk. Na cztery rundy przed końcem zmagań (około 48km) przewaga wynosiła minutę, a rozpędzony peleton niwelował ją z każdą chwilą. Kiedy już wydawało się, że akcja śmiałków dobiegnie końca, kontratak przeprowadzili Jimmy Janssens (Corendon – Circus) i Andrea Vendrame (Androni Giocatolli), którzy dołączyli do pozostających na czele Thomasa i Combauda. Po chwili “doskoczył” także Kevin Ledanois (Groupama-FDJ)

Akcja Vendrame’a okazała się skuteczna. W sprincie na ostatnich metrach pokonał on Ledanoisa i zgarnął etapowy skalp.

Niedługo później linię mety przeciął peleton, a w nim Alexis Gougeard, który tym samym przypieczętował triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments