fot. UAE Team Emirates

Drużyna UAE Team Emirates wysyła do boju w wyścigu Scheldeprijs młodych kolarzy, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia. Liderami bowiem będą 24-letni Simone Consonni i 21-letni Jasper Philipsen. 

Środowy wyścig Scheldeprijs będzie trudny, ponieważ zapowiadany jest silny wiatr. Pomimo że zazwyczaj kończył się on finiszem peletonu, w tym roku, z powodu wiatru, może być inaczej. Naszymi liderami będą Consonni i Philipsen, a reszta będzie na nich pracowała

– zapowiada Allan Peiper, dyrektor sportowy w drużynie UAE Team Emirates.

Philipsen, który jeszcze w poprzednim roku jeździł w drużynie dla orlików Hagens Berman Axeon, ma już na koncie pierwsze zwycięstwo rangi World Tour – w wyścigu Tour Down Under, zaś w Danilith Nokere Koerse był trzeci, potwierdzając swoje predyspozycje do jazdy w wyścigach jednodniowych.

Consonni zaś, który reprezentuje barwy UAE Team Emirates od 2017 roku, zdobył do tej pory jedno zwycięstwo – etap Wyścigu dookoła Słowenii. W tym sezonie plasował się w pierwszej dziesiątce m.in. w wyścigach Vuelta a San Juan, Volta ao Algarve oraz w Bredene Koksijde.

Podczas tegorocznej edycji wyścigu Scheldeprijs kolarze pokonają 202,3 km z Ellewoutsdijk do Schoten. W poprzedniej zwyciężył Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step).

Skład drużyny UAE Team Emirates na wyścig Scheldeprijs 2019: Tom Bohli, Simone Consonni, Roberto Ferrari, Ivo Oliveira, Rui Oliveira, Jasper Philipsen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments