fot. Team Sunweb

W związku z kraksą w Wyścigu dookoła Katalonii Wilco Kelderman będzie musiał przez pięć tygodni nosić na szyi kołnierz, dlatego nie wystartuje w Giro d’Italia. We włoskim wielkim tourze liderem Team Sunweb będzie Tom Dumoulin, zwycięzca tego wyścigu z 2017 roku.

W poniedziałek, wraz ze specjalistami [Wilco] przejdzie kolejne badania. Jeśli ich wyniki będą pozytywne, to przez kolejnych pięć tygodni będzie musiał nosić kołnierz. Oznacza to oczywiście, że niemożliwy jest start w Giro d’Italia

– powiedział doktor Anko Boelens oficjalnej stronie internetowej Team Sunweb.

Od momentu, gdy Kelderman dołączył do Team Sunweb często zmaga się z kontuzjami. W Giro 2017 musiał wycofać się po kraksie na dziewiątym etapie, co wprawiło Toma Dumoulina w smutek. Narzekał wówczas za metą, że stracił bardzo dobrego pomocnika i kolegę. Jednak pomimo to zdołał zwyciężyć w klasyfikacji generalnej.

W poprzednim roku zaś w ogóle nie wystartował w Corsa Rosa, ponieważ w Tirreno-Adriatico złamał obojczyk i nie mógł zrewanżować się w Tour de France, ponieważ w mistrzostwach Holandii złamał…ten sam obojczyk.

Oczywiście, że jestem zawiedziony, że ponownie stracę większą część sezonu. Teraz jednak muszę podchodzić do tej sytuacji krok po kroku. Miejmy nadzieję, że wrócę do ścigania nieco później, ale tymczasem nie powinienem zbytnio wybiegać w przyszłość

– powiedział Wilco Kelderman.

Drużyna Sunweb szuka obecnie zastępcy dla Keldermana i ogłosi go wraz z pozostałymi nazwiskami w nadchodzących tygodniach.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments