Fot. UAE Team

Pomimo że między innymi Greg Van Avermaet (CCC Team) i Peter Sagan (BORA-hansgrohe) zrezygnowali ze startu w Dwars door Vlaanderen, to drużyna UAE Team Emirates wysyła swoją power couple, czyli zwycięzcę Gent-Wevelgem Alexandra Kristoffa i Fernando Gavirię.

Podczas wyścigu z Gandawy do Wevelgem Fernando Gaviria wydatnie przyczynił się do zwycięstwa Alexandra Kristoffa, spędzając większość dnia w ucieczce dnia. Następnie Norweg probował atakować, a ostatecznie okazał się najszybszy na finiszu ze zredukowanego peletonu.

W środę podczas Dwars door Vlaanderen drużyna UAE Team Emirates będzie stawiała na Fernando Gavirię, któremu – jak powiedział dyrektor sportowy Allan Peiper – bardziej odpowiada ten klasyk.

Myślę, że Dwars door Vlaanderen pasuje do sił, jakie drzemią w naszej drużynie, a zwłaszcza pasuje on do Fernando Gavirii. To intensywny wyścig, ale nie tak skomplikowany jak wiele innych belgijskich klasyków. Będziemy się zatem koncentrować na tym, aby doprowadził Fernando do linii mety, i aby mógł powalczyć o swoją szansę

– powiedział Peiper.

Wyścig Dwars door Vlaanderen liczy 182,8 km, a jego trasa zawiera jedenaście krótkich podjazdów i cztery brukowane sektory.

Pełny skład drużyny UAE Team Emirates na Dwars door Vlaanderen 2019: Sven Erik Bystrøm, Fernando Gaviria, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen, Marco Marcato, Jasper Philipsen and Oliviero Troia.