Giro Rosa

Organizatorzy najważniejszego wyścigu w kobiecym kalendarzu World Tour świętują w tym roku trzydziestą edycję. Impreza rozpocznie się 5 lipca pod nazwą Giro Rosa Iccrea i potrwa 10 dni.

Za delikatna zmianę w nazwie wyścigu odpowiedzialna jest grupa Iccrea, która jest centralną instytucja włoskich unii kredytowych i wiejskich kas oszczędnościowych. Umowa sponsorska została podpisana na najbliższe 3 edycje, a współpraca ma za zadanie wspierać rolę kobiet w dzisiejszym społeczeństwie.

Grupa Iccrea uważa, że potencjał kobiet, czasem niepokazywany, zasługuje na promowanie w każdym aspekcie – począwszy na profesjonalistkach – by wspierać rozwój społeczeństwa. Kolarstwo idealnie wpisuje się w nasze wartości, bo to współpraca jednoczy drużynę w drodze do mety

-czytamy w ogłoszeniu prasowym.

Wyścig już w tym roku wystartuje pod hasłem “W grupie dotrzemy wszędzie”, a to ma symbolizować współzawodnictwo pań w północnych Włoszech. Nie znamy jeszcze co prawda całej trasy po jakiej będą się ścigać kobiety, ale niektóre szczegóły już przedostały się do opinii publicznej. Na dzień dzisiejszy wiemy, że rywalizacja rozpocznie się od drużynowej jazdy na czas z Cassano Spinola do Castellani, a jeden z etapów będzie się kończyć na Passo di Gavia. Tytułu sprzed roku będzie bronić Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).