Giulio Ciccone (Trek – Segafredo) wygrał po sprincie z małej grupy drugi etap Tour du Haut Var. Włoch został także nowym liderem.

Drugi etap francuskiej etapówki był najdłuższy w całej rywalizacji. Zawodnicy mieli do przejechania ponad 210 kilometrów z Le Cannet-des-Maures do Mons. Na pagórkowatej trasie czekało na nich kilka podjazdów, a meta w Mons była po pokonaniu 5,4 km o średnim nachyleniu 5,8 %.

Ciekawą akcję zaprezentowała drużyna Vital Concept-B&B Hôtels. W odjazd zabrało się trzech jej kolarzy: Pierre Rolland, Cyril Gautier i Arthur Vichot. Dołączył do nich Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). W połowie dystansu mieli oni ponad cztery minuty przewagi nad peletonem.

Trzy pierwsze oznaczone podjazdy wygrał Gautier, który jednak miał za zadanie pomoc na rzecz Rollanda. 50 kilometrów przed metą przewaga nadal wynosiła ponad trzy minuty, a już 14 kilometrów dalej trójka z Vital Concept zostawiła z tyłu Gougearda.

Po wykonanej pracy Gautier i Vichot odpuścili, a samotnie w stronę mety pognał Rolland. 13 kilometrów przed metą miał on minutę przewagi nad dużą grupą.

Na finałowym podjeździe Rolland został doścignięty przez grupkę ponad 10 kolarzy, wśród których byli wszyscy faworyci wyścigu. Mimo wspinaczki o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz.

Najszybszy okazał się Giulio Ciccone (Trek – Segafredo), który pokonał Thibaut Pinot (Groupama – FDJ). Trzeci był Romain Bardet (AG2R La Mondiale).

Włoch z ekipy Trek – Segafredo został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 05:19:30
2  PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
3  BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
4  CALMEJANE Lilian Direct Energie ,,
5  VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
6  EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
7  EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
8  CARTHY Hugh EF Education First ,,
9  FRANKINY Kilian Groupama – FDJ ,,
10  COMBAUD Romain Delko Marseille Provence 00:10
11  MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
12  DOMBROWSKI Joe EF Education First 00:35
13  SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits 00:43
14  LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 00:45
15  MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
16  BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias 01:08
17  PANTANO Jarlinson Trek – Segafredo 01:10
18  LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team ,,
19  VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team 01:23
20  PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles 01:27
21  HIVERT Jonathan Direct Energie 01:37
22  BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 01:46
23  SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 01:57
24  LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 02:04
25  LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic 02:06
26  PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits 02:08
27  TURGIS Jimmy Vital Concept – B&B Hotels 02:26
28  RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
29  CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy 02:38
30  BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy ,,
31  REBELLIN Davide Sovac 03:12
32  ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team 03:31
33  PETERS Nans AG2R La Mondiale 03:40
34  FELLINE Fabio Trek – Segafredo 03:47
35  FEILLU Brice Team Arkéa Samsic 05:03
36  MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
37  BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie ,,
38  GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale ,,
39  WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles 05:38
40  QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
41  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 07:33
42  LADAGNOUS Matthieu Groupama – FDJ ,,
43  FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 07:53
44  CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale 09:25
45  OURSELIN Paul Direct Energie ,,
46  GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 10:23
47  ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
48  BAGOT Yoann Vital Concept – B&B Hotels 10:30
49  KANGERT Tanel EF Education First 11:16
50  SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
51  MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 12:21
52  DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
53  EVRARD Laurent Sovac 12:59
54  CONCI Nicola Trek – Segafredo 13:17
55  ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 13:35
56  CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
57  SUREDA Jaume Burgos-BH 14:34
58  MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 14:44
59  MAISON Jérémy Team Arkéa Samsic 14:56
60  VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 17:51
61  VANMARCKE Sep EF Education First ,,
62  LE ROUX Romain Team Arkéa Samsic ,,
63  DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
64  BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
65  MORABITO Steve Groupama – FDJ ,,
66  TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
67  VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
68  HARDY Romain Team Arkéa Samsic ,,
69  PREIDLER Georg Groupama – FDJ 18:25
70  ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
71  NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence ,,
72  TULIK Angelo Direct Energie 19:31
73  THOMINET Camille St Michel – Auber93 ,,
74  GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale ,,
75  BOUDAT Thomas Direct Energie 19:58
76  HUREL Tony St Michel – Auber93 22:05
77  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 22:15
78  ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
79  SESSLER Nícolas Burgos-BH 22:20
80  MORTON Lachlan EF Education First 22:21
81  MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
82  BRESCHEL Matti EF Education First ,,
83  KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
84  BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
85  SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
86  BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo ,,
87  VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
88  MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
89  UDONDO Gotzon Euskadi Basque Country – Murias ,,
90  MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
91  LANGELLOTTI Victor Burgos-BH ,,
92  PAASSCHENS Mathijs Wallonie-Bruxelles ,,
93  BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias ,,
94  AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
95  ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
96  VICHOT Arthur Vital Concept – B&B Hotels 22:34
97  COUSIN Jérôme Direct Energie ,,
98  PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits 25:11
99  MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels 32:34
100  DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
101  VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ,,
102  HAMZA Abderrahmane Mehdi Sovac ,,
103  SCHMIDT Fabien Delko Marseille Provence ,,
DNF  IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole
DNF  MITRI James Burgos-BH ,,
DNF  BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
DNF  BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF  MANSOURI Islam Sovac ,,
DNF  NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
DNF  VAUBOURZEIX Thomas Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF  BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF  FERASSE Thibault Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF  FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNS  GOGL Michael Trek – Segafredo ,,
DNS  BICO Nuno Burgos-BH ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 09:19:52
2  EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
3  PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
4  VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
5  BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
6  EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
7  CARTHY Hugh EF Education First ,,
8  MOLARD Rudy Groupama – FDJ 00:10
9  FRANKINY Kilian Groupama – FDJ 00:14
10  LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 00:45
11  PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles 01:27
12  PANTANO Jarlinson Trek – Segafredo 01:48
13  DOMBROWSKI Joe EF Education First 01:49
14  SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits 01:57
15  LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team 02:02
16  HIVERT Jonathan Direct Energie 02:07
17  MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic 02:25
18  BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 02:27
19  PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits 02:38
20  BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias 02:48
21  LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic 02:58
22  CALMEJANE Lilian Direct Energie 03:01
23  VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team 03:03
24  LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 03:18
25  COMBAUD Romain Delko Marseille Provence 03:20
26  ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team 03:31
27  SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 03:37
28  CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy 04:18
29  BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 05:10
30  FELLINE Fabio Trek – Segafredo 05:27
31  TURGIS Jimmy Vital Concept – B&B Hotels 05:36
32  REBELLIN Davide Sovac 05:44
33  QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team 06:30
34  RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 06:38
35  GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale 06:43
36  PETERS Nans AG2R La Mondiale 06:50
37  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 07:33
38  WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles 08:10
39  FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 08:31
40  LADAGNOUS Matthieu Groupama – FDJ 10:05
41  ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels 11:37
42  OURSELIN Paul Direct Energie 11:57
43  CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale 12:35
44  MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 12:51
45  KANGERT Tanel EF Education First 12:56
46  BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie 13:45
47  FEILLU Brice Team Arkéa Samsic ,,
48  MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
49  CONCI Nicola Trek – Segafredo 14:09
50  SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 14:14
51  MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 16:24
52  GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 17:26
53  BAGOT Yoann Vital Concept – B&B Hotels 17:33
54  VANMARCKE Sep EF Education First 17:51
55  MAISON Jérémy Team Arkéa Samsic 18:06
56  VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 20:23
57  DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
58  ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 21:23
59  EVRARD Laurent Sovac 21:41
60  THOMINET Camille St Michel – Auber93 22:03
61  ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 22:17
62  CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
63  BOUDAT Thomas Direct Energie 22:33
64  LE ROUX Romain Team Arkéa Samsic 24:54
65  DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 25:05
66  MORTON Lachlan EF Education First 26:07
67  BERNARD Julien Trek – Segafredo 26:33
68  VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
69  PREIDLER Georg Groupama – FDJ 27:07
70  SUREDA Jaume Burgos-BH 27:18
71  PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits 27:43
72  MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 27:53
73  GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 28:13
74  LANGELLOTTI Victor Burgos-BH 28:41
75  AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 29:13
76  ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy 29:18
77  MAURELET Flavien St Michel – Auber93 29:24
78  VICHOT Arthur Vital Concept – B&B Hotels 29:37
79  TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 30:35
80  MORABITO Steve Groupama – FDJ ,,
81  HARDY Romain Team Arkéa Samsic ,,
82  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 30:57
83  MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 31:03
84  BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
85  BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo ,,
86  BRESCHEL Matti EF Education First ,,
87  UDONDO Gotzon Euskadi Basque Country – Murias ,,
88  VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
89  NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence 31:09
90  TULIK Angelo Direct Energie 32:15
91  HUREL Tony St Michel – Auber93 34:49
92  SESSLER Nícolas Burgos-BH 35:04
93  KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team 35:05
94  BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias ,,
95  SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
96  PAASSCHENS Mathijs Wallonie-Bruxelles ,,
97  ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
98  VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 35:06
99  COUSIN Jérôme Direct Energie 35:18
100  SCHMIDT Fabien Delko Marseille Provence 41:16
101  DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
102  HAMZA Abderrahmane Mehdi Sovac 45:18
103  MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels ,,