Foto: @gettysport

Były znakomity i charyzmatyczny włoski sprinter Mario Cipollini powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika “La Gazzetta dello Sport”, że według niego najlepszym i najbardziej utalentowanym obecnie sprinterem jest Marcel Kittel (Katusha-Alpecin).

Cipollini został zapytany, czy obecnie sprinterem numer jeden jest jego rodak – Elia Viviani (Deceuninck – Quick Step). Odpowiedział być może dla niektórych zaskakująco.

Elia zrobił ostatnio wielki progres i może liczyć na fantastyczną drużynę, co jeszcze bardziej mu w tym pomogło. Ale zawsze będę uważał, że najbardziej utalentowanym sprinterem jest Marcel Kittel

– powiedział “Super Mario”.

51-letni Włoch nie wziął pod uwagę Fernando Gavirii, ponieważ uważa, że Kolumbijczyk jest podatny na kraksy.

W tym sezonie każdy z wymienionych kolarzy zdołał zanotować już zwycięstwo. Marcel Kittel wygrał jeden z wyścigów Mallorca Challenge, Elia Viviani zwyciężył na otwierającym etapie Tour Down Under i triumfował w wyścigu Cadela Evansa, zaś Gaviria wygrał dwa etapy w wyścigu Vuelta a San Juan, w Argentynie.

Mario Cipollini wypowiedział się również na temat braku włoskiej drużyny rangi World Tour, w związku z czym tacy kolarze jak Vincenzo Nibali czy Fabio Aru muszą ścigać się w obcych składach. Gdy dziennikarz “różowej gazety” zapytał go, czy któryś z włoskich menedżerów mógłby powtórzyć sukces Dave’a Brailsforda i Team Sky, odpowiedział:

Dave ma osobowość i charyzmę, by wcielić w życie taki właśnie projekt. Musielibyśmy znaleźć odpowiednio dobrych ludzi jak na przykład [były menadżer Liquigasu] Roberto Amadio

– zakończył Cipollini.