fot. CCC Team

CCC Team ogłosił skład na wyścig Tour of Oman, które odbędzie się w dniach 16-21 lutego. W barwach polskiego zespołu pojadą m.in. Kamil Gradek, Łukasz Wiśniowski i Greg van Avermaet.

Mistrz olimpijski może być zadowolony z pierwszego wyścigu w barwach CCC Team. Belg wygrał 3. etap z metą w Chera. Tym samym polski zespół odniósł pierwszy triumf w Europie.

Jestem naprawdę szczęśliwy z mojej formy i pracy, jaką zespół wykonał w walencji. Dobrze, że będziemy mogli ponownie wystartować razem

– powiedział Greg van Avermaet dla oficjalnej strony CCC Team.

Dla Belga będzie to już 9. start w Omanie. W poprzednim sezonie wygrał 3. etap tego wyścigu. Lider polskiej grupy szykuje się do wyścigów klasycznych. Tour of Oman będzie ostatnim sprawdzianem przed startami w wyścigach jednodniowych.

Lubię jeździć w omanie. myślę, że to dobry wyścig dla mnie. Dobrze jest wygrać na początku sezonu i mam nadzieję, że ponownie zrobię to tutaj. to również dobra okazja na przygotowanie formy przed klasykami

– dodał 33-latek przed startem w Tour of Oman.

W wyścigu dookoła Omanu wystartuje dwóch Polaków z grupy CCC. Łukasz Wiśniowski „ma już w nogach” Volta a la Comunitat Valenciana. Dla Kamila Gradka będzie to debiut w barwach worldtourowego CCC Team.

Ogólnie rzecz biorąc, cały skład zespołu będzie bardzo podobny do tego z regionu Walencji.

To już jest niemal tradycja, że Tour of Oman kończy nasze przygotowania do Klasyków i w tym roku będzie podobnie. Jedziemy tam z mocną i zmotywowaną drużyną, której zadaniem będzie wspieranie naszego lidera, Grega Van Avermaeta. Startował on w tym wyścigu już sześć razy z rzędu i poprzednie edycje pokazały, że jest to dla niego dobra opcja. W programie jest kilka etapów, które powinny mu odpowiadać, więc naszym głównym celem będzie walka o zwycięstwa na tych odcinkach. Nie wyznaczamy lidera na klasyfikację generalną, gdyż wyścig rozstrzygnie się na etapie z podjazdem pod Green Mountain, a nie mamy w składzie na tę imprezę typowego górala. Dzięki temu jednak, poza wspieraniem Grega, każdy zawodnik będzie mógł próbować zabierać się w różne odjazdy.

Drużyna, która wystartuje w Omanie jest podobna do tej z Volta a la Comunitat Valenciana. Dołączą do niej tylko Nathan Van Hooydonck i Kamil Gradek. W Hiszpanii zawodnicy pokazali, że potrafią skutecznie pracować na rzecz Grega i bardzo mi się podobało to, w jaki sposób tam pojechaliśmy. Wszyscy czerpią radkość ze wspólnego ścigania, co jest bardzo istotne i generalnie możemy być zadowoleni z tego, jak przebiegają przygotowania do Klasyków. Widzieliśmy, że Greg jest już w bardzo dobrej dyspozycji, a inni kolarze też wyglądali mocno. Każdy jest zmotywowany, by pomóc swojemu liderowi, a Greg czuje że może liczyć na swoich kolegów. To napawa nas optymizmem przed wiosennymi startami

– powiedział Valerio Piva, który podejdzie z drużyną do Omanu.

Skład CCC Team na Tour of Oman 2019:

Greg van Avermaet, Kamil Gradek, Łukasz Wiśniowski, Michael Schar, Guillaume van Keiserbluck, Gijs van Hoecke, Nathan van Hooydonck.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments