Foto: NICOLAS MABYLE - DIRECTVELO

Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał drugi etap i został nowym liderem francuskiej etapówki. W peletonie finiszował Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence).

Drugi etap 49. edycji Etoile de Bessège prowadził z Saint-Geniés-de-Malgoires do La Calmette i liczył 154 kilometry. Mimo dwóch górskich premii był raczej gratką dla sprinterów.

W ucieczkę zabrali się dziś: Pierre Luc Perichon (Cofidis), Jérôme Cousin (Direct Energie), Amaury Capiot (Sport Vlaanderen-Baloise), Romain Combaud (Delko Marseille Provence) oraz Emiel Vermeulen (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole). Na tej akcji najwięcej skorzystał Capiot, który wygrywając oba podjazdy został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Peleton cały czas kontrolował sytuację i największa przewaga harcowników oscylowała wokół trzech minut. Kiedy do pracy zabrała się ekipy sprinterskie wiadomo było, że ucieczka zostanie wchłonięta. Stało się to na szesnaście kilometrów przed metą.

Emocjonujący sprint najlepiej rozegrał Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits), który poza etapowym skalpem został także nowym posiadaczem koszulki lidera. Drugi finiszował Clément Venturini (AG2R La Mondiale), a trzeci Enzo Wouters (Lotto Soudal).

Na 25. miejscu etap zakończył Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence). Polak w generalce jest 28.

Wyniki drugiego etapu:

1 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA les 157,9 km en 3h30’59” (moy. 44,904 km/h) (b : 10”)
2 VENTURINI Clement Ag2r La Mondiale FRA (b : 6”)
3 * WOUTERS Enzo Lotto Soudal BEL (b : 4”)
4 BONIFAZIO Niccolò Direct Energie ITA
5 JANS Roy Corendon-Circus BEL
6 * BARBIER Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille M FRA
7 DEHAES Kenny Wallonie Bruxelles BEL
8 * WELTEN Bram TeamArkea-Samsic NED
9 JENSEN August Israel Cycling Academy NOR
10 SARREAU Marc Groupama-Fdj FRA
11 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen-Baloise BEL
12 DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy AUS
13 RICKAERT Jonas Corendon-Circus BEL
14 * COLNAGHI Luca Team Colpack ITA
15 MODOLO Sacha Ef Education First ITA
16 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence LTU
17 NAESEN Lawrence Lotto Soudal BEL
18 THEUNS Edward Trek-Segafredo BEL
19 COQUARD Bryan Vital Concept-B&b Hotels FRA
20 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen-Baloise BEL
21 DURANTI Jalel Team Colpack ITA
22 * MONCASSIN Maxence Amore & Vita-Prodir FRA
23 * KURIYANOV Stepan Gazprom-Rusvelo RUS
24 NAVARDAUSKAS Ramunas Delko Marseille Provence LTU
25 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence POL  
26 PORSEV Alexander Gazprom-Rusvelo RUS
27 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence FRA
28 DELAGE Mickael Groupama-Fdj FRA
29 TULIK Angelo Direct Energie FRA
30 ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi Basque Country-Muri ESP
31 DEVRIENDT Tom Wanty-Gobert Cycling Team BEL
32 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy BEL
33 DUCHESNE Antoine Groupama-Fdj CAN
34 SAIDI Nassim Sovac ALG
35 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen-Baloise BEL
36 VERGAERDE Otto Corendon-Circus BEL
37 NIKA Iltjan Amore & Vita-Prodir ALB
38 MALDONADO Anthony St Michel-Auber 93 FRA
39 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen-Baloise BEL
40 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen-Baloise BEL
41 JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale FRA
42 VANMARCKE Sep Ef Education First BEL
43 IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country-Muri ESP
44 * VAN DEN BERG Julius Ef Education First NED
45 MORICE Julien Vital Concept-B&b Hotels FRA
46 LUDVIGSSON Tobias Groupama-Fdj SWE
47 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ITA
48 REZA Kevin Vital Concept-B&b Hotels FRA
49 OFFREDO Yoann Wanty-Gobert Cycling Team FRA
50 * COVI Alessandro Team Colpack ITA
51 TONIATTI Andrea Team Colpack ITA
52 VLIEGEN Loïc Wanty-Gobert Cycling Team BEL
53 * BENNETT Sean Ef Education First USA
54 VOROBYEV Anton Gazprom-Rusvelo RUS
55 * MADOUAS Valentin Groupama-Fdj FRA
56 DERNIES Tom Natura4ever-Roubaix-Lille M BEL
57 PLANCKAERT Baptiste Wallonie Bruxelles BEL
58 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country-Muri ESP
59 SPENGLER Lukas Wallonie Bruxelles SUI
60 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy CAN
61 * MORTIER Julien Wallonie Bruxelles BEL
62 WARBASSE Lawrence Ag2r La Mondiale USA
63 GESBERT Elie TeamArkea-Samsic FRA
64 SHALUNOV Evgeny Gazprom-Rusvelo RUS
65 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL
66 MERTZ Remy Lotto Soudal BEL
67 LEDANOIS Kevin TeamArkea-Samsic FRA
68 LANGEVELD Sebastian Ef Education First NED
69 DE GENDT Aime Wanty-Gobert Cycling Team BEL
70 LIETAER Eliot Wallonie Bruxelles BEL
71 TURGIS Anthony Direct Energie FRA
72 GROŠU Eduard-Michael Delko Marseille Provence ROU
73 * WIRTGEN Tom Wallonie Bruxelles LUX
74 SEIGLE Romain Groupama-Fdj FRA
75 * BERRADE FERNANDEZ Urko Euskadi Basque Country-Muri ESP
76 AURIGNAC Samy Sovac FRA
77 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence FRA (b : 1”)
78 FEILLU Brice TeamArkea-Samsic FRA
79 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita-Prodir LAT
80 JANSSENS Jimmy Corendon-Circus BEL
81 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal NED
82 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Credits BEL
83 DEGAND Thomas Wanty-Gobert Cycling Team BEL
84 BOEV Igor Gazprom-Rusvelo RUS
85 GAUTIER Cyril Vital Concept-B&b Hotels FRA
86 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen-Baloise BEL
87 DE BONDT Dries Corendon-Circus BEL
88 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL
89 MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo NED
90 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Credits GER
91 ROVNY Ivan Gazprom-Rusvelo RUS
92 PICHOT Alexandre Direct Energie FRA
93 PERICHON Pierre Luc Cofidis, Solutions Credits FRA (b : 3”)
94 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Credits BEL
95 LEROUX Samuel Natura4ever-Roubaix-Lille M FRA
96 NYCH Artem Gazprom-Rusvelo RUS
97 ROLLAND Pierre Vital Concept-B&b Hotels FRA
98 COUSIN Jerome Direct Energie FRA (b : 7”)
99 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen-Baloise BEL (b : 4”)
100 FELLINE Fabio Trek-Segafredo ITA
101 EVRARD Laurent Sovac BEL
102 REBELLIN Davide Sovac ITA
103 DANIEL Maxime TeamArkea-Samsic FRA
104 LE CUNFF Kevin St Michel-Auber 93 FRA
105 GASTAUER Ben Ag2r La Mondiale LUX
106 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty-Gobert Cycling Team BEL
107 BALDO Nicolas St Michel-Auber 93 FRA
108 MASSON Christophe Natura4ever-Roubaix-Lille M FRA
109 OURSELIN Paul Direct Energie FRA
110 NIV Guy Israel Cycling Academy ISR
111 BIDARD François Ag2r La Mondiale FRA
112 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA
113 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA
114 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept-B&b Hotels BEL
115 * MASOTTO Giulio Team Colpack ITA
116 KIRSCH Alex Trek-Segafredo LUX
117 FICARA Pierpaolo Amore & Vita-Prodir ITA
118 * GUERNALEC Thibault TeamArkea-Samsic FRA
119 BERNARDINETTI Marco Amore & Vita-Prodir ITA
120 VERMEULEN Emiel Natura4ever-Roubaix-Lille M BEL (b : 3”)
121 PEDERSEN Mads Trek-Segafredo DEN
122 DOMONT Axel Ag2r La Mondiale FRA
123 VAN NIEKERK Morné St Michel-Auber 93 RSA
124 * BACCIO Paolo Team Colpack ITA
125 BERNARD Julien Trek-Segafredo FRA
126 HARDY Romain TeamArkea-Samsic FRA
127 HUREL Tony St Michel-Auber 93 FRA
128 PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 FRA
129 VAUBOURZEIX Thomas Natura4ever-Roubaix-Lille M FRA
130 DOMBROWSKI Joseph Lloyd Ef Education First USA
131 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence FRA
132 BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country-Muri ESP
133 PACHER Quentin Vital Concept-B&b Hotels FRA
134 DEVOLDER Stijn Corendon-Circus BEL
135 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA
136 RODRIGUEZ RECHE Sergio Euskadi Basque Country-Muri ESP
137 LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio Euskadi Basque Country-Muri ESP
138 CELANO Danilo Amore & Vita-Prodir ITA
139 STUYVEN Jasper Trek-Segafredo BEL
140 ARMIRAIL Bruno Groupama-Fdj FRA
141 STALLAERT Joeri Corendon-Circus BEL 50”
142 CHETOUT Loic Cofidis, Solutions Credits FRA 01’38”
143 BELMOKHTAR Boualem Sovac ALG ‘
144 BOUZIDI Mohamed Sovac ALG 01’40”
145 FREULER Jan-André Amore & Vita-Prodir SUI ‘
146 JAKIN Alo St Michel-Auber 93 EST ‘
147 HAMZA Abderrahmane Mehdi Sovac ALG ‘
148 * IDJOUADIENE Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille M FRA ‘
149 PERRY Benjamin Israel Cycling Academy CAN 05’58”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA les 297,9 km en 6h47’31” (moy. 43,843 km/h)
2 COQUARD Bryan Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
3 COUSIN Jerome Direct Energie FRA 03”
4 VENTURINI Clement Ag2r La Mondiale FRA 04”
5 MODOLO Sacha Ef Education First ITA ‘
6 * BARBIER Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille Metro FRA 06”
7 * WOUTERS Enzo Lotto Soudal BEL ‘
8 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
9 * MADOUAS Valentin Groupama-Fdj FRA 07”
10 PERICHON Pierre Luc Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
11 VERMEULEN Emiel Natura4ever-Roubaix-Lille Metro BEL ‘
12 DANIEL Maxime TeamArkea-Samsic FRA 08”
13 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence FRA 09”
14 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence FRA ‘
15 JANS Roy Corendon-Circus BEL 10”
16 DEHAES Kenny Wallonie Bruxelles BEL ‘
17 SARREAU Marc Groupama-Fdj FRA ‘
18 BONIFAZIO Niccolò Direct Energie ITA ‘
19 * COLNAGHI Luca Team Colpack ITA ‘
20 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
21 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy BEL ‘
22 * WELTEN Bram TeamArkea-Samsic NED ‘
23 PORSEV Alexander Gazprom-Rusvelo RUS ‘
24 ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
25 RICKAERT Jonas Corendon-Circus BEL ‘
26 DURANTI Jalel Team Colpack ITA ‘
27 NAESEN Lawrence Lotto Soudal BEL ‘
28 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence POL ‘ 
29 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
30 DEVRIENDT Tom Wanty-Gobert Cycling Team BEL ‘
31 THEUNS Edward Trek-Segafredo BEL ‘
32 MALDONADO Anthony St Michel-Auber 93 FRA ‘
33 JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale FRA ‘
34 TULIK Angelo Direct Energie FRA ‘
35 DUCHESNE Antoine Groupama-Fdj CAN ‘
36 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
37 IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
38 OFFREDO Yoann Wanty-Gobert Cycling Team FRA ‘
39 DERNIES Tom Natura4ever-Roubaix-Lille Metro BEL ‘
40 * MONCASSIN Maxence Amore & Vita-Prodir FRA ‘
41 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ITA ‘
42 * KURIYANOV Stepan Gazprom-Rusvelo RUS ‘
43 PLANCKAERT Baptiste Wallonie Bruxelles BEL ‘
44 SAIDI Nassim Sovac ALG ‘
45 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL ‘
46 GROŠU Eduard-Michael Delko Marseille Provence ROU ‘
47 REZA Kevin Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
48 VANMARCKE Sep Ef Education First BEL ‘
49 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence LTU ‘
50 VOROBYEV Anton Gazprom-Rusvelo RUS ‘
51 * MORTIER Julien Wallonie Bruxelles BEL ‘
52 VLIEGEN Loïc Wanty-Gobert Cycling Team BEL ‘
53 JENSEN August Israel Cycling Academy NOR ‘
54 DE GENDT Aime Wanty-Gobert Cycling Team BEL ‘
55 LUDVIGSSON Tobias Groupama-Fdj SWE ‘
56 VERGAERDE Otto Corendon-Circus BEL ‘
57 DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy AUS ‘
58 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy CAN ‘
59 * BERRADE FERNANDEZ Urko Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
60 MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo NED ‘
61 NAVARDAUSKAS Ramunas Delko Marseille Provence LTU ‘
62 * COVI Alessandro Team Colpack ITA ‘
63 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
64 DELAGE Mickael Groupama-Fdj FRA ‘
65 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
66 WARBASSE Lawrence Ag2r La Mondiale USA ‘
67 LIETAER Eliot Wallonie Bruxelles BEL ‘
68 LANGEVELD Sebastian Ef Education First NED ‘
69 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Credits BEL ‘
70 SHALUNOV Evgeny Gazprom-Rusvelo RUS ‘
71 AURIGNAC Samy Sovac FRA ‘
72 TURGIS Anthony Direct Energie FRA ‘
73 LEDANOIS Kevin TeamArkea-Samsic FRA ‘
74 DEGAND Thomas Wanty-Gobert Cycling Team BEL ‘
75 NIKA Iltjan Amore & Vita-Prodir ALB ‘
76 GESBERT Elie TeamArkea-Samsic FRA ‘
77 * WIRTGEN Tom Wallonie Bruxelles LUX ‘
78 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
79 MERTZ Remy Lotto Soudal BEL ‘
80 PICHOT Alexandre Direct Energie FRA ‘
81 * BENNETT Sean Ef Education First USA ‘
82 BOEV Igor Gazprom-Rusvelo RUS ‘
83 ROVNY Ivan Gazprom-Rusvelo RUS ‘
84 STUYVEN Jasper Trek-Segafredo BEL ‘
85 SEIGLE Romain Groupama-Fdj FRA ‘
86 MASSON Christophe Natura4ever-Roubaix-Lille Metro FRA ‘
87 LE CUNFF Kevin St Michel-Auber 93 FRA ‘
88 PEDERSEN Mads Trek-Segafredo DEN ‘
89 * VAN DEN BERG Julius Ef Education First NED ‘
90 GAUTIER Cyril Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
91 BIDARD François Ag2r La Mondiale FRA ‘
92 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL ‘
93 DE BONDT Dries Corendon-Circus BEL ‘
94 TONIATTI Andrea Team Colpack ITA ‘
95 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Credits GER ‘
96 MORICE Julien Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
97 JANSSENS Jimmy Corendon-Circus BEL ‘
98 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal NED ‘
99 KIRSCH Alex Trek-Segafredo LUX ‘
100 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita-Prodir LAT ‘
101 HUREL Tony St Michel-Auber 93 FRA ‘
102 FELLINE Fabio Trek-Segafredo ITA ‘
103 SPENGLER Lukas Wallonie Bruxelles SUI ‘
104 FEILLU Brice TeamArkea-Samsic FRA ‘
105 OURSELIN Paul Direct Energie FRA ‘
106 BERNARD Julien Trek-Segafredo FRA ‘
107 GASTAUER Ben Ag2r La Mondiale LUX ‘
108 LEROUX Samuel Natura4ever-Roubaix-Lille Metro FRA ‘
109 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen-Baloise BEL ‘
110 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty-Gobert Cycling Team BEL ‘
111 * GUERNALEC Thibault TeamArkea-Samsic FRA ‘
112 NYCH Artem Gazprom-Rusvelo RUS ‘
113 EVRARD Laurent Sovac BEL ‘
114 ROLLAND Pierre Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
115 * MASOTTO Giulio Team Colpack ITA ‘
116 REBELLIN Davide Sovac ITA ‘
117 PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 FRA ‘
118 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence FRA ‘
119 PACHER Quentin Vital Concept-B&b Hotels FRA ‘
120 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Credits BEL ‘
121 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA ‘
122 BALDO Nicolas St Michel-Auber 93 FRA ‘
123 DOMONT Axel Ag2r La Mondiale FRA ‘
124 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA ‘
125 VAN NIEKERK Morné St Michel-Auber 93 RSA ‘
126 NIV Guy Israel Cycling Academy ISR ‘
127 * BACCIO Paolo Team Colpack ITA ‘
128 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept-B&b Hotels BEL ‘
129 DEVOLDER Stijn Corendon-Circus BEL ‘
130 HARDY Romain TeamArkea-Samsic FRA ‘
131 VAUBOURZEIX Thomas Natura4ever-Roubaix-Lille Metro FRA ‘
132 FICARA Pierpaolo Amore & Vita-Prodir ITA ‘
133 CELANO Danilo Amore & Vita-Prodir ITA ‘
134 DOMBROWSKI Joseph Lloyd Ef Education First USA ‘
135 RODRIGUEZ RECHE Sergio Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
136 BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country-Murias ESP ‘
137 ARMIRAIL Bruno Groupama-Fdj FRA ‘
138 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
139 STALLAERT Joeri Corendon-Circus BEL 01’00”
140 LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio Euskadi Basque Country-Murias ESP 01’26”
141 CHETOUT Loic Cofidis, Solutions Credits FRA 01’48”
142 * IDJOUADIENE Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille Metro FRA 01’50”
143 JAKIN Alo St Michel-Auber 93 EST ‘
144 BOUZIDI Mohamed Sovac ALG ‘
145 HAMZA Abderrahmane Mehdi Sovac ALG ‘
146 BERNARDINETTI Marco Amore & Vita-Prodir ITA 02’24”
147 FREULER Jan-André Amore & Vita-Prodir SUI 03’59”
148 BELMOKHTAR Boualem Sovac ALG 04’10”
149 PERRY Benjamin Israel Cycling Academy CAN 08’10”