Foto: Stuart Moysey / Cycling Australia

Neve Bradbury została zdyskwalifikowana za zbyt lekki rower i nie zdobyła złotego medalu mistrzostw Australii. Ostatecznie wygrała Francesca Sewell, która miała wypadek na finiszu.

Spora dramaturgia towarzyszyła walce o medale podczas mistrzostw Australii w kategorii juniorek. Na rundach w Buninyong młode adeptki kolarstwa miały do pokonania niespełna 70 kilometrów.

W finiszu o złoto liczyły się Neve Bradbury i Francesca Sewell. 100 metrów przed metą przez zablokowany łańcuch upadła Sewell, która do kreski dotarła już tylko trzymając rower. Ze zwycięstwa cieszyła się Bradbury.

Po chwili okazało się, że rower zwyciężczyni jest za lekki o 120 gramów i sędziowie musieli zmienić wyniki rywalizacji. Poturbowana, ale ambitna Francesca Sewell została mistrzynią Australii. Druga była Catelyn Turner, a trzecia Ashlee Jones.

To było szalone, a ja za wszelką cenę chciałam dotrzeć do mety, aby zdobyć srebro. Potem okazało się, że jednak jestem mistrzynią. Jest mi trochę z tym źle, ale taki jest sport. Chcę podziękować Neve, bo to był naprawdę dobry wyścig w jej wykonaniu

– powiedziała po odebraniu złotego medalu Sewell.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments