fot. Chris Auld Photography / CCC Team

Santos Tour Down Under (15-20 stycznia) będzie pierwszym wyścigiem dla CCC Team w historii startów w World Tourze. Wiemy już, w jakim składzie polski zespół wystartuje w Australii.

W składzie znalazło się rzecz jasna siedmiu kolarzy, w tym dwóch Polaków. Są nimi Łukasz Owsian i Szymon Sajnok. Drugi z nich razem z Jakubem Mareczko powalczą na sprinterskich finiszach.

W barwach CCC Team pojedzie także Patrick Bevin. Nowozelandczyk wygrał ostatnio mistrzostwa swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas. Będzie to jego czwarty start w Santos Tour Down Under. Polski zespół reprezentować będą także: Amerykanin Joey Rosskopf oraz Hiszpanie Victor de la Parte i Francisco Jose Ventoso. Drugi z nich może pochwalić się zwycięstwem etapowym w australijskim wyścigu. Ventoso w 2011 roku wygrał etap z metą na Willunga Hill, czyli symbolu Santos Tour Down Under.

Pełny skład CCC Team na Santos Tour Down Under 2019: Patrick Bevin, Victor de la Parte, Jakub Mareczko, Łukasz Owsian, Joey Rosskopf, Szymon Sajnok, Francesco Jose Ventoso.