Fot. Movistar Team

Tour Down Under, otwierające sezon 2019, zbliża się wielkimi krokami. W bardzo mocnym składzie do Australii poleci hiszpański Movistar, który może powalczyć o zwycięstwo w generalce.

Ekipa Movistar z pewnością zrobi wszystko, by sezon 2019 był dla niej jeszcze lepszy. W związku z tym, już od pierwszego wyścigu, zespół może być bardzo niebezpieczny. Na Tour Down Under, Eusebio Unzue i spółka wysłali siedmiu młodych lecz silnych zawodników, którzy z pewnością mogą sporo namieszać.

Liderem Movistaru na styczniowy wyścig etapowy w Australii będzie Ruben Fernandez. Były zwycięzca Tour de l’Avenir zaliczył już dwa bardzo dobre występy w okolicach Adelajdy, kończąc rywalizację na 5. i 6. miejscu. Wtórować mu powinni dwaj debiutanci w barwach hiszpańskiego zespołu – Lluis Mas oraz Eduard Prades. W szczególności drugi z nich może być naprawdę groźny w walce o zwycięstwo w generalce.

Skład uzupełni kilku innych zawodników, którzy także mogą odegrać ważną rolę w rywalizacji. Sa to Rafael Valls, Jasha Sutterlin, Jamie Castrillo oraz Hector Carretero.

Skład Movistaru na Tour Down Under 2019: Ruben Fernandez, Eduard Prades, Lluis Mas, Rafael Valls, Jasha Sutterlin, Jaime Castrillo, Hector Carretero.