Tour of Hainan

Już za niespełna miesiąc ekipa CCC zadebiutuje w gronie zespołów World Tour. Dziś dowiedzieliśmy się, że podczas Tour Down Under liderem zespołu będzie Jakub Mareczko.

15 stycznia 2019 roku ekipa CCC po raz pierwszy wystartuje w wyścigu World Tour jako pełnoprawny uczestnik cyklu. Liderem polskiego zespołu, który z pewnością powalczy o etapowe zwycięstwa, będzie Jakub Mareczko. Polaka z włoskim paszportem na pewno wspierać będą Francisco Ventoso oraz Szymon Sajnok.

W Australii, w sprintach, to ja będę liderem, a chłopcy będą na mnie pracować. Wierzę, że uda mi się coś wygrać. W najważniejszych momentach powinni być ze mną Fran Ventoso i Szymon Sajnok, co powinno pozwolić mi powalczyć z innymi gwiazdami

– powiedział Mareczko w rozmowie z cyclingnews.

Teraz jestem w znakomitym zespole i mogę szukać szans w większych i silniej obsadzonych imprezach. Póki co nie wiem, jak się w tym wszystkim odnajdę, ale liczę, że wykorzystam swoją szansę

– dodał zawodnik.

Niestety reszta składu ekipy na styczniowy wyścig nie jest znana. Niewykluczone jednak, że co najmniej jeden z kolarzy będzie celował w wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.