Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podwójny mistrz świata juniorów Remco Evenepoel, który od przyszłego sezonu będzie ścigał się w drużynie Deceuninck-Quick Step, nie będzie miał w swoim kalendarzu startów brukowanych klasyków. Skoncentruję się na walońskich klasykach i krótkich wyścigach etapowych – zapowiada 18-letni Belg. 

Przypomnijmy, że Remco Evenepoel “przeskoczył” kategorię orlika i po tym, jak zdominował w ubiegłym sezonie rywalizację na poziomie juniorskim, kupić go postanowił Patrick Lefevere. W ubiegłym miesiącu drużyna Quick Step poinformowała, że młody Belg będzie miał lekki program wyścigowy z pięćdziesięcioma pięcioma dniami startowymi. Nie będzie wśród nich flamandzkich, czyli zawierających bruki klasyków.

Żadnego Ronde van Vlaanderen czy Omloop Het Nieuwsblad. Skoncentruję się na walońskich klasykach i krótkich wyścigach etapowych. Nie można porównywać flamandzkich wyścigów jednodniowych na poziomie World Tour do tych juniorskich. To są kompletnie inne zawody

– powiedział Remco Evenepoel gazecie “Het Niewusblad”.

Przypomnijmy, że Evenepoel rozpoczął przygodę z kolarstwem dopiero w 2017 roku, a poprzednio grał w piłkę nożną w młodzieżowych strukturach Anderlechtu i PSV Eindhoven. Jego ojcem jest były profesjonalny kolarz Patrick Evenepoel.

Ostatnio podano, że Belg rozpocznie sezon w styczniu, w wyścigu Vuelta a San Juan, a jego pierwszą cześć zakończy w Tour of Turkey.