E-Sport stał się w ostatnich latach znakomitym rynkiem biznesowym, ze względu na ogromny wzrost zainteresowania fanów. Wykorzystać to postanowili włodarze British Cycling, którzy zorganizują e-sportowe mistrzostwa kraju.

Podawanie danych dotyczących najważniejszych wydarzeń e-sportowych na świecie jest już obecnie praktycznie bez sensu. W końcu milionowa widownia mistrzostw świata w League of Legends czy Majorów w Couter – Strike’a stała się już czymś absolutnie normalnym. Rozumieją to działacze British Cycling, którzy widząc wzrastającą liczbę użytkowników Zwifta, postanowili zorganizować e-sportowe mistrzostwa w kolarstwie, w których będzie mógł wystartować każdy.

Choć początkowo wydawało się to niemożliwe, e-sportowe platformy pozwalają bardzo uaktywnić ludzi, którzy mogą “pobawić się” w kolarstwo. Jesteśmy dumni, że przy współpracy ze Zwiftem możemy otworzyć nasz ukochany sport na zupełnie nowe horyzonty. Technologia stała się więc naszym wspólnikiem. Co więcej, w ten sposób możemy też poprawić swój system scoutingu

– powiedział Jonathan Rigby, jeden z dyrektorów British Cycling.

Jak wiadomo, nie jest to pierwsza tego typu akcja w kolarskim światku. W ostatnich latach, ekipy Dimension Data oraz Canyon-SRAM organizowały akcję “poszukiwania talentów” poprzez rywalizację amatorów. Najlepsi w zawodach mogli liczyć na kontrakty w zawodowych drużynach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments