Brytyjka w wieku 28 lat postanowiła, że zamknie ten rozdział w swojej karierze.

Urodzona w Hamble-le-Rice Brytyjka jeździła w barwach Wiggle Honda, Cylance Pro Cycling, a ostatnio reprezentowała WaowDeals Pro Cycling. Wszystko wskazywało na to, że od nowego sezonu będzie zawodniczką kobiecego CCC. Dziś jednak postanowiła przedstawić swoją decyzję o rozbracie z kolarstwem.

Postanowiłam zakończyć swoją karierę kolarską. Dzień dzisiejszy to koniec, ale także początek nowego rozdziału w moim życiu. Bardzo się cieszę, że ta decyzja zależała tylko ode mnie. Po 14 latach chcę poświęcić się innym wyzwaniom. O wszystkim poinformuję na początku przyszłego roku.

Jazda na rowerze bardzo wzbogaciła moje życie i zawsze będę wdzięczna, że mogłam tego doświadczyć. Korzystając z okazji chciałabym podziękować ludziom, dzięki którym jestem w tym miejscu. To moi rodzice, siostra Sarah i mąż Matt

– taki wpis ukazał się na oficjalnej stronie zawodniczki.

W tym sezonie Rowe zajęła drugie miejsce w generalce Tour de Yorkshire. Jednak najważniejsze sukcesy osiągała na torze. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zdobyła złoty medal w drużynie i trzy lata z rzędu z koleżankami osiągała medal z tego kruszcu na mistrzostwach świata (2011-2013).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments