fot. Giro d'Italia

Nie da się ukryć, że sezon 2018 był dla Maximiliana Schachmanna bardzo udany. Nikogo nie może zaskoczyć więc fakt, że został on wybrany zawodnikiem roku w Niemczech.

Schachmann pod okiem Patricka Lefevere bardzo szybko osiągnął poziom, którego wszyscy od niego oczekiwali. W sezonie 2018 udało mu się odnieść trzy bardzo ważne indywidualne zwycięstwa oraz zdobyć mistrzostwo świata w drużynowej jeździe na czas. Podczas Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Berlinie został on wyróżniony specjalną nagrodą.

Jednocześnie jednak, 24-letni zawodnik rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu. W barwach BORA – hansgrohe, Niemiec najprawdopodobniej będzie mógł jeszcze częściej powalczyć na swoje konto, w szczególności w wyścigach jednodniowych. Jego głowę zajmuję jednak także pomysł debiutu w Tour de France.

Myślę, że mam naprawdę dużą szansę, by wystartować w Wielkiej Pętli. Nie wiem tylko w jakiej roli. Ostateczną decyzję podejmę więc w ciągu sezonu. Jednocześnie uświadomiłem sobie, że pagórkowate klasyki mogą być moim konikiem, dlatego też mam zamiar zbudować swój kalendarz wokół nich

– powiedział nowy zawodnik BORA – hansgrohe.

Póki co nie wiadomo gdzie Schachmann rozpocznie sezon 2019.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments