Jozef Cooreman

Filip Maciejuk i Szymon Rekita w sezonie 2019 nadal będą reprezentować barwy kontynentalnej ekipy Leopard Pro Cycling. We wtorek zespół potwierdził przedłużenie umów z młodymi Polakami.

Rekita, w sezonie 2015 stażysta ekipy Trek Factory Racing, po dwóch latach spędzonych we włoskim Altopacku trafił do luksemburskiego Leopard przed startem sezonu 2017. Maciejuk jest w zespole od roku, lecz już teraz głośno było o jego możliwych przenosinach do ekipy z wyższego szczebla. Ostatecznie do transferu jednak nie doszło.

We wtorek włodarze Leopard poinformowali o przedłużeniu umowy z naszymi zawodnikami. Oprócz nich w składzie znajdą się również: Konrad Gessner, Alexander Krieger (obaj Niemcy), Pit Leyder, Gaetan Pons (Luksemburg) oraz Mario Spengler (Szwajcaria). Ciekawa jest sytuacja innego Luksemburczyka, Pita Schlechtera, który obok kariery na szosie… pracuje. Wciąż nie podjął jednoznacznej decyzji dotyczącej przyszłości, lecz ekipa czeka na jego ruch i „trzyma” mu miejsce.

Łącznie skład zespołu na 2019 rok ma liczyć 14 zawodników. Nazwiska sześciu, lub w przypadku zakończenia kariery przez Schlechtera – siedmiu kolejnych zostaną ogłoszone niebawem.